7 Hazİran DÜnya Bİsİklet GÜnÜ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@OrionForEver

dostum
program kaydırılmayacaktır valilikten izin alınması gerekiyor eminim bisikletliler derneği bu işi üstlenecektir çünki dernek çatısı altında örgütlenmiş bir sivil toplum örgütünün valilikten izin alması çok daha kolaydır örnekleri
çoktur pedalşörlerin dikkatini bisikletliler derneğinin o gün düzenleyeceği tura
vermelerini önemle rica ederim
benim kartepe programım değişmeyecektir biz kartepenin zirvesinde dünya bisikletliler gününü kutlayacağız

Scudo

sureden

Üye
Tepki
51
7 haziranda barbaros önünde saat 10:30'da toplanarak o gün geniş katılımlı bir şekilde Sarıyere kadar bağımsız bisikletçiler olarak pedallayalım...

10:30'da hazırladığımız metni basın açıklaması olarak okuduktan sonra turumuzu Sarıyere kadar sürdürelim...

Not:metinde geçmesi gerekenleri 7 hazirana katılacak arkadaşlar olarak hep beraber hazırlayalım.Bu yüzden buradan
konu hakkında yazmanızı ve o güne katılım durumunuzu belirtmenizi isterim.Ben bir dernek üyesi filan olmadığım ve ilk kez bir tur konusunda öncü olduğum için katkılarınızı beklediğimi belirtirim...

herkese iyi pedallar...

@kudu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sureden

dostum
sana ufak bir şey hatırlatayım
geçen sene mertin ve nedret dostumun (moderatör )vede benim arka takım kaptanlığını yaptığım belgrad gezisine tam 107 bisikletli katıldı sonra ne oldu biliyormusun polisler bizi çevirdi haklı olarak trafikte toplu gösteri yapıyorsunuz diye hepimizi içeri alacaklardı neyse biraz acıdılar galba bize gidin ama dikkatli olun dediler bu kadar kalabalık olduğu vakit valilikten izin gerekir aksi takdirde çok kişi olursanız bizim başımıza gelen sizinde başınıza gelir
bu konuda mert tecrübelidir o organizasyonu yapar ve valiliktende izin alabilir ama bisikletliler derneği çok kolay alır izni trafik te suç sayılır bu durum toplu gösteriye girer iyi düşünün

Berker Kartel

Daimi Üye
Tepki
554
Bisiklet
Trek
@kudu

Kudret Abim diyorsa vardır bi bildiği
Aynı duruma benzer durumlar burada bizim de başımıza geliyor..İzin almak gerek..

sureden

Üye
Tepki
51
Olaya sadece bu boyutu ya polis bize izin vermez mantığı ile bakıyoruz...
Peki sizi de anlıyorum...Doğru ortadoğu toplumu olmaya devam anlaşılan bisikletçi olarakta korkuyoruz...
Ancak benim eleştirim size değil sizde bu konuda doğru biliyorsunuz ve tamamına da hak veriyorum...
bu durumda arkadaşlar böyle bir turun yapılması anlamsız olur...
Fakat ben yine de orada olacağım ve isteyenler gelir...7 haziran günü şehirde bisikletlerle var olmak bir haktır...Bizlerde bu şehirde bisikletliler olarak haklara sahip herşeyi izinli yapmak zorunda olmakta bir şekilde bizim korunmaya muhtaç olduğumuz gerçeğini ortaya koymuyor mu?
Ya ben buradan kısaca şunu belirtmek isterim biz bisikletliler olarak neden biraraya gelemedik Dünya bisiklet günü 7 haziran değil mi?
Neden bölündük siyasetçiler solda ve sağdaki siyasetçiler gibi bugünde neden biraraya gelemedik...Ben tur düzünleme konusunda deneyimsiz olabilirim, ANCAK SİZ BENDEN DENEYİMLİ OLAN ARKADAŞLAR NEDEN BÖYLE BİRGÜNDE BU SÖZÜ EDİLEN GİRİŞİMLERDE BULUNMAYI DÜŞÜNMEDİNİZ?BEN ANLAYAMADIM?
HEMEN HEMEN HER HAFTASONU BİR YERLERE GİDİLMESİNE RAĞMEN BİSİKLETÇİLER OLARAK NEDEN 7 HAZİRANI ŞEHİRDE İZİN ALINARAKTA OLSA KUTLANILMIYOR...BUNU ANLAYAMADIM DOĞRUSU...
:(

@Berker Kartel

• Beğen
Tepkiler: Berker Kartel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dostum siz genede orda olun sayınız çok olurda 50 in üstü gibi
o vakit sorun olur derim riske girilir artı 10-15 kişi olursanız sorun olmaz
belgrad şenliğini bisikletliler derneği ve aktif pedal birlikte organize etti ve bizde
pedal sesi olarak destek verdik beşiktaştan 65 bisikletli çıktık belgradda 150 kişi olduk evet önce bisikletliler derneği valiliği haberdar etmişti artı mertte emniyeti ve hatta yunuslar bazı yerlerde bize selam verdiler senin anlayacağın trafikte kurallara herkes uyacak

not
bir araya gelmek ancak dernek çatısı altında olur bunun için istanbulda bisikletliler derneği vardır
7 haziranda onlar kesin bir etkinlik yapacaklar hatta tahminim köprüden polis eskortları ile geçeçekler
ben ise 1601 metre yükseğe bisikletle çıkıp pankart asacağım
pankartta yaşasın dünya bisikletliler günü yazacak

not
büyük harflerle yazmak forum kurallarına aykırıdır
hatırlatırım
dostum
robocop
çavuş steiner

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
@kudu

Merhaba Kudret Abi bahsettiğin olayı bisikletliler derneğinde okudum yalnız ocak ayında yazılmış ve ondan sonra hiç bahsedilmemiş acaba düzenlenecek mi böyle bir organizasyon bilginiz var mı?

• Beğen
Tepkiler: sureden

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gomez_hunt

gomez dostum nasılsın
bisikletliler derneği büyük olasılıkla yapacaktır etkinliği hatta sponsor olarak
aktif pedal olursa çok şık olur şu an ses yoksa acele etmeyin derim
bu durum herhalde önümüzdeki hafta açıklığa kavuşur
bana göre taksimde toplanarak direk köprüyü geçerek kartalda biten geniş katılımlı bir tur olabilir bisikletliler derneğinin artı amatör bisiklet gruplarının destek vermesi ile ve polis eskortlarıyka muhteşem bir çıkartma olur
ben kartepenin tam tepesine bisikletle çıkacağımdan 7 haziranda orda olacağım genede istanbuldaki etkinliğe şimdiden başarılar ,katılanlara tam destek veririm

Onur Berberci

Forum Bağımlısı
Tepki
1.183
Teşekkür ederim abi sen nasılsın? Bakalım o zaman beklemedeyiz biz. İnşallah bir organizasyon düzenlenir İstanbul'da. Siz Kartepe'yi fethedenlere de başarılar dilerim.