59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2024) Presidential Cycling Tour Of Türkiye

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.755
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Galiba geçen sene sporcular bazı yamyamlar tarafından yuhalanmıştı.
Ben de canlı yayın bugün son etap olduğu için her halde biraz daha geç verilecek zannettim ve yayını bekliyordum. Meğer yine son gün klasiği olmuş. 😀 Keşke şu rota en azından bir sene deneme amaçlı olarak değişse ve tur Ankara'da bitse.
geçen sene İzmir de yuhalamışlardı abi önümüz deki sene rota değişmesi lazım İzmir kaldıramıyor bunu ne yolları nede halkı İzmir meğer koca bir köymüş gözüm de çok farklı bir yerde idi

Scudo

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.348
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
geçen sene İzmir de yuhalamışlardı abi önümüz deki sene rota değişmesi lazım İzmir kaldıramıyor bunu ne yolları nede halkı İzmir meğer koca bir köymüş gözüm de çok farklı bir yerde idi
Bilmem kaç kuşak İzmir'li olarak cevap verme mecburiyeti hissediyorum,haklısınız İzmir'de yolların yetersiz olması maalesef yüzümüze tokat gibi çarpan bir gerçek,gerek belediyenin yetersizliği gerekse mevcut hükümetin bizden değilsin strajesiyle yol vs için sıfır kaynak ayırması gibi sebeplerden dolayı bu vaziyetteyiz,bu tip organizasyonlarda şehir pert oluyor,alternatif yol olmayınca millette haklı olarak isyen ediyor,belediye valilik 1 hafta boyunca hergün sosyal medya sayfalarından uyarsada herkes takip etmediği için yolların kapanmasına şaşırıp kızan çok var,geçen sene gibi maalesef yuhalamalar oldu tekrar,insanlara haksızsınız diyemem çünkü herkesin bisiklet sporuna bakışını kendimle bir tutamam,keşke dediğiniz gibi koskoca bir köy olarak kalsaydıkta bu kadar göç almasaydık İzmir olarak,maddi durumunu düzeltip emeklilik yaşamak isteyen,sakinlemek isteyende buraya göçüyor,deniz kum güneş iklim güzel diyende buraya göçüyor,yaşanılacak medeni şehir yahu deyip tası tarağı toplayıp göçende buraya geliyor ve haliyle güzelim İzmir'imizin demografik yapısıda kültürel yapısıda yerle bir oluyor her geçen gün! Keşke köy kalsaydıkta bu kadar neüdüğü belirsiz tip yerleşip bozmasaydı İzmir'i.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.755
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Bilmem kaç kuşak İzmir'li olarak cevap verme mecburiyeti hissediyorum,haklısınız İzmir'de yolların yetersiz olması maalesef yüzümüze tokat gibi çarpan bir gerçek,gerek belediyenin yetersizliği gerekse mevcut hükümetin bizden değilsin strajesiyle yol vs için sıfır kaynak ayırması gibi sebeplerden dolayı bu vaziyetteyiz,bu tip organizasyonlarda şehir pert oluyor,alternatif yol olmayınca millette haklı olarak isyen ediyor,belediye valilik 1 hafta boyunca hergün sosyal medya sayfalarından uyarsada herkes takip etmediği için yolların kapanmasına şaşırıp kızan çok var,geçen sene gibi maalesef yuhalamalar oldu tekrar,insanlara haksızsınız diyemem çünkü herkesin bisiklet sporuna bakışını kendimle bir tutamam,keşke dediğiniz gibi koskoca bir köy olarak kalsaydıkta bu kadar göç almasaydık İzmir olarak,maddi durumunu düzeltip emeklilik yaşamak isteyen,sakinlemek isteyende buraya göçüyor,deniz kum güneş iklim güzel diyende buraya göçüyor,yaşanılacak medeni şehir yahu deyip tası tarağı toplayıp göçende buraya geliyor ve haliyle güzelim İzmir'imizin demografik yapısıda kültürel yapısıda yerle bir oluyor her geçen gün! Keşke köy kalsaydıkta bu kadar neüdüğü belirsiz tip yerleşip bozmasaydı İzmir'i.
anladım evet aynen göç mevzusu var tabi bir de.Sonra ki yarış kesinlikle İzmir den geçmemeli bence

SlowButProud

Aktif Üye
Tepki
336
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı şey koşu yarışında da oluyor. Belediye telefonlara defalarca mesaj atmasına, valiliğin uyarılarına rağmen uzayda yaşayan birtakım insanlar başka hiçbir zaman yokmuş gibi o saatte yola çıkıp yaygara koparıyorlar.

Görgüsüzlüğün tedavisi yok maalesef.

KaracaAbdullah

Aktif Üye
Tepki
121
İsim
Abdullah Karaca
Bisiklet
Salcano
Yanlış anlaşılmasın, birkaç kendini bilmez tabii ki İzmirlileri temsil etmiyor. Yamyam derken İzmirlilere hakaret etmiş gibi olmayayım. 😊

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.348
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Yanlış anlaşılmasın, birkaç kendini bilmez tabii ki İzmirlileri temsil etmiyor. Yamyam derken İzmirlilere hakaret etmiş gibi olmayayım. 😊
Tabiki genelleme yapmak yanlış olur,hakkaten yollarımız yetersiz ve bazı kişilerin isyanına çokta ses etmemek lazım,keşke herkes kendince önlemini alsaydı vakitlice çıkıp gidecekleri yere varsaydı,arkadaşım arıyor olum sizin bu bisikletçiler yüzünden otobanda kaldık diyor,neymiş beyefendi Karaburuna yazlığına mangal yapmaya gidecekmiş,sabah 8 de çıksaydın yola dedim bende:komik:
Sonra ki yarış kesinlikle İzmir den geçmemeli bence
olay esasında İzmir'den geçip geçmemesi değil,samimi söylüyorum seneye Ankara'ya cumartesi gününe etap konsun aynı tepkinin fazlasını onlarda koyar,büyükşehirlerde aynı kaos kaçınılmaz hele çok alternatifli yol yoksa daha kötü,bakın Muğladan geçti herkes mutlu neden kalabalık yok trafik yok hele birde köy yollarından geçince miss.

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
1.001
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
Ülkemize yılda bir kez gelen bu büyük bisiklet şenliği, ayağımıza kadar gelmiş, hem de verilen tanıtım rehberinde Kızıltoprak-Bostancı arasında 5 tur atacakları görünüyor, bu fırsat kaçar mı? Bir gün öncesinden bisiklet grubundaki arkadaşlarla plan yaptık, Göztepe 60. Yıl Parkı ya da Caddebostan Beltur civarında konuşlanıp, bir kez değil, 5 kez önümüzden geçmelerini seyredeceğiz bisikletçilerin... Pazar günü Bostancı'ya geldim önceden, gelecek diğer arkadaşı beklerken yarışın nötralize edildiğini öğrenince bir anda bütün keyif kaçtı, orda yağmur bile yoktu, sadece yerler biraz ıslaktı :( Arkadaş da gecikti, onlar da parkuru kısaltıp Bostancı yerine Suadiye'den dönünce son anda yetişemedik, sadece uzaktan görebildik dönüşlerini... Bunun üzerine B planını devreye koyduk, "madem burda göremedik, o zaman biz de bitiş noktasına gideriz" dedik, hemen Marmaray'a atlayıp Sultanahmet'e doğru yola koyulduk. Tabi biz trenden in, yukarıya çık, tramvay çalışmadığı için Sultanahmet'e yürüyerek git derken finişi de bir kaç dakika farkla kaçırdık... Ama yine de...

Yağmura rağmen herşeye değdi, bisikletçilerin takım minibüslerine giderken tek tek önümüzden geçmelerini izledik, "Hey Mark" diye seslendik, gülümseyerek geçti :)

Untitl.jpg

Takım araçlarının arasından yürüdük; hepsi bir an önce yağmurdan kaçıp eşyaları minibüslere, bisikletleri araçların üzerine yükleyip bir an önce otellerine gidip kuru ortama geçme telaşındaydılar...

Onlar gibi binlerce kilometre pedal çevirmeden de olsa Finish çizgisini geçmiş olmanın mutluluğunu yaşadık :)

Untitle.jpg

Sürekli yağan yağmura rağmen podyumdaki töreni başından sonuna kadar takip ettik.

Untitled.jpg

Spor bakanı (neye kızdıysa artık, yağmura mı acaba?) asık suratla takdim etti tören boyunca bütün ödülleri, ya bir gülümse en azından, seneye tekrar gelir mi şimdi bu adamlar? :)

1.png

Tadı yine damağımızda kalan bir tur oldu...

Tamam hava yağmurluydu, güneşli olsa çok daha keyifli olurdu ama seyirci sayısı gerçekten çok azdı, onların da en az yarısı o sırada orda bulunan turistlerdi. İyi ki tören orda yapılmış, turistler olmasa, başka yerde yapılsa bisikletçilerin sayısı seyircilerden daha fazla olacaktı. İğneyi biraz kendimize de batırmamız gerek bu noktada...

Yol kapatmalara İzmirlilerin tepkisine gelince; eğer bir şehirde, hele İzmir gibi büyük bir şehirde yaşıyorsan bu şehirde bu tarz spor etkinlikleri, koşular, konserler, maçlar, mitingler vb. etkinlikler olduğunda doğal olarak bazı yolların kapanacağını bilmen, bunu kabul etmen ve önceden bu tarz etkinlikler nedeniyle yapılan duyuruları takip ederek buna göre gerekli önlemlerini alman gerekir. Şehirde yaşıyorsun, trafiğe çıkıyorsun, yol kapalı diye sonradan mı haberin oluyor, ve bir de buna tepki mi gösteriyorsun? O zaman sen şehirde yaşamaya uygun değilsin kardeşim, git köyünde yaşa, böylece trafik, yol kapanma vb. dertlerin olmaz. Şehirde yaşıyorsan "şehir hayatı" biraz farkındalık ve diğer insanların tercihlerine saygı gerektirir. O zaman ben de seçim mitingleri olduğu zaman yollar kapanmasın istiyorum, ben de o zaman yollar kapanınca saydırayım, var mı böyle bir dünya?

En kısa zamanda bisiklet turlarımızın sayısı da artarak devamı dileğiyle...

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.209
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kosu yarislarinda kayit sirasinda basina birsey gelirse yaris organizasyonunu herhangi bir sekilde dava etmeyecegine dair muvafakatname imzaliyorsun. Bisiklette yok mu oyle birsey?
Bu profesyonel bir yarış, dolayısıyla kuralları organizasyon değil UCI belirler. Adamlarda zaten organizasyonun UCI standartlarına uygun olmadığını öne sürerek dava açıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora