54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2018) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
Her tarafı doğal güzelliklerle dolu ülkede beton, köprü, tünel manzaralı rota yapmasınlar da nerede yapıyorlarsa yapsınlar. Beton, köprü, tünel göstereceklerine ülkenin doğal güzelliklerine yer veren rotalar çizerlerse ülkenin tanıtımı açısından daha iyi olur bence.

Scudo

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bursa Startı ve Bursa şehir için parkurundan görüntüler.
Sadi İmren e fotoğraflar için teşekkür ederim.

iyi seyirler.

• Beğen
Tepkiler: drsalihsert

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yıllarca İspanya turu da ağırlıkla otoyollarda düzenlenmiş.Hatta bir dönem bisiklet dünyasında otoban turu olarak anılmaya başlanmış.

İspanya gibi Türkiye de akdeniz iklimi ağırlıklı bir ülke..Belki hiçbir zaman bisiklet kültürü onlar kadar sahiplenilmeyecek bu topraklarda ancak bu denenmeyeceği anlamını taşımıyor.

Çok daha "doğal" bir Türkiye turu mümkün.

@Ilter Elmas

via Tapatalk.

• Beğen
Tepkiler: Ilter Elmas

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence amaç köprüleri ve otobanları göstererek marketing yapmak gelişmiş bir ülke izlenimi çizmek.
Bence de hatalı bir düşünce bu ülkeye gelecek turist otoban yada köprü için değil halen korumayı başarabildiğimiz doğal güzellikler için gelecektir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Vedat_Çakar

Bir miktar böyle bir kaygı güdülüyor olabilir.

Bence temel sebep,genelde otoyol asfaltının daha bakımlı olması ,yerleşim yerine göre güvenliğin daha emniyetli sağlanabilmesi ve mevcut trafiğin daha kolay bisiklet yarışının düzenlenebileceği seviyeye getirilebilmesi.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Turun üzerinden haftalar geçmesine rağmen Youtube'da etaplar yayınlanmadı arkadaşlar. En son 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda yayınlanmıştı (2016) etapların full kayıtları. Lütfen TRT'ye yayınlamaları için rica mesajı atabilir misiniz? Bu yayınların önemli olduğunu, izlendiğini, beklendiğini, bu yayınlara fazlasıyla değer veren ve izlemekten keyif alan bir kitle olduğunu kendilerine gösterelim ve lütfen zaman ayırıp kendilerine mesaj atınız. Ben tüm kanallar yardımıyla kendilerine ulaşıp mesaj attım. Sizden de atmanızı rica ediyorum. 2016'da kesilen paylaşım umarım geri gelir.

En son 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu yayınlayan TRT'ye ait youtube kanalı: (link)
Bu kanala ait facebook adresi: (link)
TRT Spor'a ait yeni facebook adresi: (link)
TRT'nin facebook adresi: (link)

Twitter ve İnstagram kullanmadığım için ben kendileriyle iletişime geçemedim, mümkünse bu kanallar üzerinden de sesimizi duyurmaya çalışalım, bu platformaları kullanan forumdaşlardan rica ediyorum.

Birlikte başarabileceğimiz şeylere iyi bir örnek olması ve sesimizi duymaları, dikkate almaları dileğiyle :harika: Zaman ayıran tüm forumdaşlara çok teşekkürler.

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akifovsky (link) burdan sagi solu yeterince kurcaladim ama hicbir yerde bulamadim

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
bu arada , tur formalarinin satisi ile ilgili bir bilgisi olan var mi?

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@a.valverde milli takımın giydiği formaları Sora üretti ve satışına başladı. Ancak Turkuaz, yeşil, mavi etap sonu giydirilen formalar Kipeo'ya yaptırılmış ve Kipeo'nun satış yapmak gibi bir niyeti yok görünüyor.

Edit: Şimdi sitesine baktım, şu linki eklemişler.

upload_2018-11-2_14-55-47.png

Yani aynısını tasarlayıp özel imalat siparişi verebilirsin demek istemişler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Serkan Mıstınoğlu

Yav serkan mecburmuyuz twitter instagram kullanmaya şimdi konu başka bir yere gitmesin malum aileye saygım yok benim ,face ile işim olmaz,konu betona gitmiş ,esas konu neden başarılı olmuyoruz ,olamıyoruz adamlar geliyor kupayı alıyor geçen pazar edirne yarışında georgi shengarov dostum 61 yaşında 650 kişide 69 'uncu oluyor kendi klasmanında ise birinci bizim ülkede kaç adet georgi var dersek aynen üzülüruz ,bizde eğitici uzman yok hak getire olanda azdır ,nedir cumhur yarislarında kürsü görememek ,bir yerlerde hata var,hatayı biliyorum yazmaktan sıkıldım

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Canımız ciğerimiz,sempatik dostumuz içimizdeki İrlandalı, turumuzun ve Giro d'Italia'nın tartışılmaz kahramanı Sam Bennett;Giro'ya götürülmeyecekmiş.o_O
Sam Bennett bunun üzerine isyana kalkmış.
DuIPPacXQAAu8kf.jpg large.jpg

Turumuza da getirilmezse Sagan'ı kaçırırız:krnz:

kg2FGk2d.jpg