54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2018) Presidential Cycling Tour Of Turkey

Dagenkolb

Üye
Tepki
58
İsim
Cihangir Aşkın Ateş
@MUSA Ç.
Dediği doğru. Yarış sonrası yanlarindaydik. Ahmet diğer takım arkadaşlarına yakınıyordu. Çok itis kakis olmuş yer tutma esnasında. Ahmet darbelere maruz kalmış.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin
Scudo

ak.if

Aktif Üye
Tepki
261
İsim
akif genç
@etkiliadam
an itibariyle eurosport 1 kanalında tekrarı veriyor

besyobora

Üye
Tepki
63
İsim
Bora
Bisiklet
Mosso
Şu an eurosport ta manisa etabı tekrarı var. Son 26 km.

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
yaris yarin istanbul'da ve bir cok yol kapali. hem anadolu yakasinda hem de avrupa yakasinda. bu arada yarin icin istanbul 'da yagis gosteriyor internet siteleri ancak ne kadar dogru olur bilemiyorum umarim cok temiz bir hava olur. Ben mumkun olursa , Avrasya tunel girisine geldikleri yolda olmayı planliyorum, cok hizlanacaklari bir bolum olacaktir.
bilenler zaten bilir ancak bilmeyenler icin , gozlerinde canlandirabilmek amaciyla , kisaca izah etmek isterim ; tunele gelen yol , TEM baglanti yolundan E-5 dedigimiz yola girdikten sonra , Kozyatagi'ndan itibaren inisli ve hizli bir bolumdur ve Goztepe 'ye gelindiginde duz ve uzun bir yol olup ve daha sonra Acibadem'e dogru biraz yokus cikilir ancak cok kisa bir bolum ve saniyorum %7-8 civarlarindadir , ancak daha sonrasi cikistan daha uzun bir inis ile devam eder ve Avrasya tunele giris yapilir.

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yarın ailece finish çizgisinde olup tadını çıkaracağım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dagenkolb

Üye
Tepki
58
İsim
Cihangir Aşkın Ateş
Yarın Haas için katuska ciddi bir savaş verecektir. İlk 3 olursa zaman bonusuyla genel klasmani alacak. Tabi Astana'da boş durmayacaktir. Müthiş keyifli bir yarış büyük bir taktik savaşına sahne olacak. Yarını kaçırmayın derim.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.530
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Helikopter çekiminde herşey net göründü. Pelotonda oyun içinde oyun vardı. Son 500 metre özellikle ön kapatanlar, yaslananlar, omuz atanlar, münakaşalar off off ne finish oldu :eek:

Tepki
33
İsim
Mehmet Keskin
Bisiklet
Salcano
@Dagenkolb

@isosel

Tv Başında bende bunlara Şahit oldum

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Dagenkolb

Vah vah yazık Ahmet'e be. Dövdüler beni diye röportaj versin yarın gazetelere :harika: Pelotonda yer tutmasını beceremedik ne zamandan beri "pelotonda şiddet gördük" oldu? Bu, sporun bir parçası biri Ahmet'e alıştıra alıştıra söylesin. Türkiye şampiyonasına bile bireysel olarak katıldığınız zaman Brisaspor sporcusu, Torku sporcusu, Salcano Sakarya sporcusu sizi formanızdan tutup kenara iter. Görünüşe göre aynı "çömez" muamelesini görüyorlar ve çömez bir sporcu gibi de karşılık bile veremiyorlar :snzdglsn:

Ahmet bu yarışa girse "bana bağırdılar ühü" diyecek anlaşılan :bsmagryr:

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında Ahmet Örken kendince haklı sayılabilir.Takm kimyası, ego savaşları, antrenör beceri eksikliği gibi nedenlerle yıllardır ne doğru düzgün sprint treni var, ne de domestiği...
Hal böyle olunca patlayıcı gücünü sona saklayamadan tükenip gidiyor...
Tabi o Israil takımına gidip oradan başka bir takıma geçebilseydi, kendini geliştirip uygun bir kimya içinde daha iyi dereceler yapabilirdi.
Bence bundan sonra onu zor zamanlar bekliyor...

sirrunu

Daimi Üye
Tepki
570
İsim
Runner
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Peugeot
bugün yarışta gördüm, etixx takımında diskli bisiklet kullanan bi sporcunun tekeri patladı, değişim esnasında adam matkap kullandı. yeni sistemlerde quick release olayı yok heralde

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Tourofturkey.org sitesi gördüğüm en dandik sitelerden biri. Arka plan görsellerinin yüklenmesi için her sayfa geçişinde 5-10 saniye beklemek gerekiyor. (Fiber internetim yok :snzdglsn:)
Ve site hala güncelleniyor, yeni bilgiler ekleniyor, etkinlik yarın sona erecek :) Start saatlerini TUR'un başlamasına 24 saat kala siteye koydular. Şimdi de ödül listesine denk geldim. Bu da yeni konmuş, yani 3 gün önce girmiştim siteye ve yoktu bu döküman. Bakalım daha neler koyacaklar.

prize.png

(link)

Bizim halk sever böyle şeyleri, şov haber watsap ihbar hattına şu görseli atsak direk haber yaparlar. Manşete de çakarlar "Bisikletle yarış kazanana 10 bin €" :krktm: Sonra da halka hemen sorarlar mikrofon uzatıp "Efenim size 10 bin yuro versek, taytla bisiklete biner miydiniz?" diye. :eek::cool:

Bizim halk anca böyle şeyleri izler, ilgisini çeker. Para çok çeker mesela ilgilerini. Veya hasbelkader pelotonu canlı görürlerse, yani peloton dükkanlarının önünden geçerse: "Ne hızlı gidiyolar yeauv" derler :ckskc: Ve eklerler: "Bizim oğlana da aldıh, biniyo emme yarışçı neyim olamaz, seneye sınavı var" :D:cool: Batuhan Özgür bile Selçuk Üni BESYO kasıyor :harika: Çünkü o da biliyor, bugün profesyonel bisikletçi olmasının hiçbir garantisi yok, yarın olamayabilir de. Çok aşırı gerideyiz, bunları düşündükçe acayip üzülüyorum.

Önceki gün 5-10 dakikalığına bilgisayardan TRT Spor'u açtım, yarışı dinlemek için. Bilgisayar başından kalkıp uzandım, ekranı görmüyorum ve sadece spikerleri dinliyorum. Allah'ım yok böyle bir sunum :acpsnr: Bisikletçiler bir yöreden geçiyor o esnada. O yörenin bilmem ne köftesi meşhurmuş. Diğer spiker atlıyor: "Arabayla geçerken durmadın ama? Yedirmedin bana köfte" Suçlanan spiker cevaplıyor: "Ama ben zaten daha önce yemiştim oranın köftesinden, zaten o gün kahvaltı da etmiştim, pek aç değildim adamım" Köfte yiyememiş olan spiker: "Evet, zaten yayına geç kalacaktık, durmadığımız iyi olmuş. Neyseki bir sonraki kasabada durup döner+ayran yemiştik üstelik yanlış hatırlamıyorsam fiyatı da 5 liraydı o da güzeldi değil mi dostum?" Diğer obur spiker: "Evet adamım bir harikaydı biliyor musun yemeye doyamadım gerçekten de" Neyse ki bir ara canlı yayında olduklarına uyandılar ve "Evet sayın seyirciler bu arada yarış devam ediyor!" dedi içlerinden biri. :acpsnr: Hemen akabinde efes antik kentiyle ilgili dakikalarca konuştular ve dayanamayıp yayını kapattım.

Spikerler gerçekten çok kötü haldeler. Bir tanesi zaten sıfır bilgi bisiklet konusunda, diğerinde biraz ümit var, daha doğrusu bisiklete binmiş, belli :harika: Bir seyirci bunlara mesaj atmış "Bu bisikletçiler neden böyle yapışık gidiyorlar, düşmüyolar mı bunlar?" diye. O daha bilgili olan adam zar zor cevapladı :D "Efenim biliyosunuz kuşlar da göç zamanı V şeklinde giderler, çünkü daha hızlı gidiliyor öyle" dedi :D HAHAHAHHAHAH

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Serkan Mıstınoğlu Aydın Ortaklardan bahsediyorlardı. Olmayınca olmuyor. Fazla zorlamamak lazım. Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz. Cetvel değişirse iş değişir ama. Berker nerede ?

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
TRT spikeri kelimeleri çok yutuyor birde, cümleyi tamamlayamıyor. Uygun kelime bulmakta zorlanıyor, anlatımları çok zayıf, yüzeysel ve yavan. Tekleye tekleye birşeyler söylemeye çalışıyor. Birde her fırsatta kendini övüp ön plana çıkarmaya çalışması beni deli ediyor :snzdglsn: şirkette de webden sadece TRT spor açılıyor mecburen fırsat buldukça biraz izlemek zorunda kaldım ama hiç keyif vermedi maalesef..

Pelatonda şiddet mi dediniz? Son sahne favorim :D

ismoz

Üye
Tepki
50
İsim
İsmail
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Şuan nerde oldukları hakkında bilgisi olan var mı ?

ak.if

Aktif Üye
Tepki
261
İsim
akif genç
@ismoz
Saat 11:50 itibariyle Orhangazi deki 3.seviye yokuş priminden geçiyor olmaları gerek.

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@ismoz (link) anlık video atıyor bu sayfa

bir tünelden geçiyorlardı

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
10larca kez yazılmış ama ben de yazayım. Ülkenin en önemli turu gerçekleşirken devletin spor kanalı ABD Çin Voleybol maçı yayınlıyor. Rezillik gerçekten. Hayır madem yarım yamalak yayın yapacaksınız bırakın başka kanal yayınlasın. Eurosport maalesef her platformda açılmıyor zira.