54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (2018) Presidential Cycling Tour Of Turkey

ak.if

Aktif Üye
Tepki
261
İsim
akif genç
2017 yılında yapılan ve pekçok beklentilerimizin altında kalan bir katılımla gerçekleşen Türkiye'nin yol bisiklet yarışlarındaki ilk World Tour deneyiminin ardından 2. World Tour yarışları da Norveç’teki UCI kongresinde onaylandı : 9-14 Ekim 2018 tarihleri arasında.
Turun yarış direktörü Roland Hofer de geçtiğimiz senelerdeki yarışların bitiminde duymaya alışkın olduğumuz sözlerin bir benzerini ; "şu gerçek ki gelecek yıl takımları daha erken davet etmemiz gerekiyor. Bu sporcuları izlemek istiyorsak tüm WT takımlarını gelecek yıl için Aralık ayından itibaren davet etmemiz şart." sözleri ile ifade etmişti... "Bundan dolayı mutlaka 2018 için bu yıl Aralık ayında tüm takımları TUR’a davet etmiş olmalıyız... UCI tarafından değiştirilen yeni kurallarda çelişki olduğuna inanıyorum. Brazilya’da da bunu dile getirdim. UCI’ya göre WT kategorisinde yeni bir tur organizasyonu yapıyorsanız, 18 takımı da davet etmelisiniz. Biz bunu elbette ki yapıyoruz. Ama bir başla kuralda ise takımların gelme zorunluluğu yok. Ve üçüncü bir kuralda eğer iki yıl üst üste on WT takımı katılımı sağlanmazsa artık WT olamazsınız. Bu bir çelişki. Bu mümkün değil. Eğer bizi WT yapan UCI ise bize en az 10 takım katılımını garanti eden de onlar olmalı. Bu takımlara daha çok para ödenmesinin önünü açsa da sadece para ile ilgili de değil.
Takımlar yılın başında takvimi değişen bir yarışı programlarına TUR’u katamazlardı. Web sitemizde bile yarıştan bir ay önce etaplar halen açıklanmamıştı. TUR’un katılım seviyesini artırmak istiyorsak mutlaka zamanında harekete geçmeliyiz. Sanıyorum bu sistemden geliyor. Bu eskiden de böyleydi. Yeni bir şey değil. Bu ülkede her şey son dakikada belli oluyor. Ama şu an Cumhurbaşkanlığı tarafından dahi TUR’un çok önceden planlaması gerektiği ortaya konulmuş durumda. Bu yıl yarış bittikten sonra çalışmalara hemen başlanacak. TUR’un gelecek yılda mevcut organizatör tarafından yapılacağının kesin gibi görüyorum. Bu hızlı bir şekilde program yapmak için de bir fırsat. Bana göre biz çok üst seviyede bir organizasyon düzenliyoruz. Ben seneye 10 WT takımı katılacağına inanıyorum."
Forum olarak bizler de görüş-öneri ve katkılarımızla bu işlerle profesyonel anlamda ilgilenen birileri ola ki bu forumda bu yorumlarımızı okursa olumlu anlamda katkıda bulunmuş olacağız kanısındayım.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akifovsky

akifski vede dobroski beni şaşırtmaya devam ediyorsun. Seni bundan sonra yakın takibime alıyorum, gözüm üzerinde olacak. En erken tur başlığı açarak bir başarıya daha imza attın. Hatta hazır elin değmişken 154. cumhurbaşkanlığı türkiye bisiklet turu (2118) de aç bi zahmet. Anlamadım ne diyorsun o kadar da öngörü sahibi değilim mi diyorsun. Yok canımmmm.

• Beğen
Tepkiler: ak.if

ak.if

Aktif Üye
Tepki
261
İsim
akif genç
@mehmetsunu üstadım saygılar dilerim canını sıkacak ya da gıcığına dokunacak bir duruma sebebiyet verdiysem özür dilerim. Zira senin bilgin bu olaylara yaklaşımın ufkun karşısında kendi konumumu ancak emekleme aşamasında bir acemi olarak görürüm. Bisikleti olmayan ama 4 sene önce Lozan kapısı önünde rastgele denk geldiğim ve Marcel Kittel'in kim olduğunu dahi bilmiyorken önümden geçerken tokalaştıktan 4 sene sonra Marcel Kittel'in tdf de nasıl bir sprinter olduğunu görünce o 4 sene önceki acemiliğime saydıran biriyim. Umarım heyecanımı hevesimi maaruz görürsün :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@akifovsky

Bak lozan kapısı dedin, izmir dedin kendini bana sevdirdin.

• Beğen
Tepkiler: ak.if

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
TÜRKİYE TURU'NA KATILMASI RESMİLEŞEN 16 TAKIM BELLİ OLDU

9 Ekim'de start alacak 54'üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda şu ana kadar yer alması kesinleşen takımlar belli oldu. Cyclist Türkiye'nin edindiği bilgilere göre Konya'dan başlayacak Türkiye Turu'na 8'i World Tour takımı olmak üzere toplam 16 takım katılım garantisi verdi. İşte o takımlar:
World Tour ekipleri :
1. Astana Pro Team
2. Bora-Hansgrohe
3. Team Katusha Alpecin
4. Team Sunweb
5. Trek - Segafredo
6. UAE Team Emirates
7. Quick Step - Floors
8. EF Education First-Drapac p/b
Pro-Continental ekipler :
1. Delko MarseilLe Provence KTM
2. Manzana Postobon
3. Sport Vlaanderen - Baloise
4. WB Aqua Protect Veranclassic
5. Euskadi Basque Country - Murias
6. Burgos - BH
7. Wilier Triestina - Selle Italia
8. Caja Rural - Seguros RGA
Ulusal takımlar :
1. Türkiye

(link)

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Dövizin uçuşa geçtiği ülkemizde,bu yarışa katılan takımlara/sporcular çok ciddi paraların ödenmesi,benim açımdan kabul edilemez..
Dün hayvan otlatan iki çocukla biraz muhabbet ettim..7-10 yaşlarında iki çocuk..''Bisikletiniz var mı?'' dedim..Boyunları bükük bir şekilde ''YOK'' dediler..
Başka bir şey demiyeceğim..!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Mıstınoğlu

yav insan bisiklete binince nasıl karamsar olabilirki,,

sağdaki dostum nejat ,bu gün bir adet bayramoğlu yaptık 1950 doğumlu,benden 7 yaş büyük ,karamsarmı,valla sele üstünde acaip mutlu,,,,,

yav bizde gestapo gibi çıkmışız :koptum::komik::komik::komik:

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Serkan Mıstınoğlu
Pesimist yazısını sileceğim şimdi..
Çok basit bir şey yazdım ama olmuyor işte..

Diyorum ki;bu tura devlet ne kadar para harcıyor?Yüzbinlerce dolar,milyonlarca..Ne kadar?Çok büyük paralar değil mi?Peki,ne oluyor ülkede?Bisiklet kültürü mü gelişiyor,çocuklar/gençler bu yarışı izleyince bisiklet mi alıyorlar?Nedir yani?HİÇ..!

Bu ülkenin çocukları bisiklet sahibi değil..Yok yani..Her çocuğun bisikleti yok..Her çocuğun bisikleti olacak diye bir kaide de yok ama olsa kötü mü olur?
Bu arada milyonlarca çocuktan bahsediyoruz burada,3-5 çocuktan değil..
Devlet bu tür organizasyonlara para saçacağına,bisikleti olmayan çocuklara bisiklet alsa,kötü mü olur?Niye yabancılara, dolarları/euroları saçıyoruz?Bundan niye rahatsız olmuyorsunuz da,benim karamsarlığımdan bahsediyorsunuz?Yoksa herkes aynı şekilde mi düşünmeli:eek:
Ya sen niye böylesin filan..Ben de böyleyim işte..
''Fukâranın çocuğu beni yolda gördüğünde uzaylı görmüş gibi bakmasın,onun da bir bisikleti olsun'' diyorum;siz de bana ''ama sen niye böylesin?'' diyorsunuz:eek:

Bir de dolar konusuna döneyim;Deniyor ki,yerli/milli..Bu bisikletçiler yerli/milli mi?Deniyor ki,dolarlarınızı bozdurun..Tamam da bu organizasyonda Türk lirası ile mi ödeme yapacaksınız?Nereden geliyor bu dolarlar?Hem millete dolar bozdurun deniyor,hem de yabancılara dolarla ödemeler yapılıyor..

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@ahlaksız

Eurosportta yüzlerce ülkeye servis edilen tek bisiklet organizasyonumuza bakkal Mahmut amca bile böyle bir yorum yapamazdı :acpsnr:
Sizi konudan uzaklaştırıyorum yoksa konuyu birbirine katacaksınız, çok gerginsiniz genel bir gerginliğiniz var :snzdglsn:

Ahmeturan

Üye
Tepki
49
İsim
Ahmet Turan
Bisiklet
Carraro
Sanırım aramızda TUR'un bisiklet organizasyonundan çok reklam organizasyonu olduğunu anlamayan var. Her ne kadar geçen yılki ebatları iktidar kendi reklamına çevirsede Türkiye'nin bundan başka bu kadar büyük bir reklam organizasyonu yok.

T

tersderyar

Misafir
Reklam içim düşünüyorsanız; Turun izlenmesi, alınan reklamlar, sponsorluklar yarışın kalitesiyle alakalı. Biz bu tura cepten para veriyoruz. Kaliteli organizasyon yapılıp karşılığında kaliteli takımlar geliyor olsaydı para kazanıyor olurduk. Sen eurosporta yayınlansın diye para veriyorsun, turu kim yayınlayacak diye ihale açmıyorsun. Bisiklet sporuna ciddi katkısı olan değil aksine profesyonel sporu baltalayan bir organizasyon. Hatır gönül milli takım koşturmakla da olmaz worldtour yarışı. Bisiklet kullanmayı, antrenman yapmayı hatta yarış koşmayı seviyor olabilirsin fakat sevmek üzerinden eleştiri yapmayın. Tur harcanan para, emek karşılığında doğru organize edilememe nedeniyle reklam, sporu geliştirme vb. kazanımları yerine getiremiyor.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tour of Antalya , bu seneki gibi yapıldığı zamanlarda yapılsın; Cumhurbaşkanlığı Turu'nun pabucunu dama atar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
mesele nedir ?
ehliyetsiz kişileri başa koymayacaksınız,örnek bisiklet federasyonunda görevli olan herkes,burada çalışanlar ne kadar vizyon sahibi,ikincisi gençlik ve spor bakanlığı ne işe yarar ,bisiklet sporunun gelişmesi için ne kadar çivi çaktı bu ülkede ,önce bunları bi konuşalım bakalım,

belediyeler ne yaptı,kadıköy belediyesinin amatör bisiklet takımı varmı,varsa kaç adet yarış koştu,kaç adet gran fondo düzenlediniz ,ve bu yarışlarda sivrilen ismail çavuşoğlu gibi bir gence ,federasyon yarışlarında kim kapı açtı ya da murat köre ,ben murat kör ile konuştum hedefi federasyon yarışları,peki bu federasyon yarışlarından kaç adet adamı transfer ettiniz lotto 'ya bizden neden sıkı sprinter çıkmıyor çıkanları ne yaptık üçüncü amatör takımamı şutladık,yav arkadaşlar bu ülkeden sıkı bisikletçimi çıkmışta italya giroda yarışmış ya da klasikleşmiş fransa etablarında,kaç adet yarışçı bizden paris rube de yarıştı yahu ,yok gene yok
biz önce aynaya bakalımda kendi öz eleştirimizi yapalım bu ülkede hala uluslararası bisiklet takımı yok,çıkartamadık sistemden uzak kaldık ,torkuya ne oldu konya düz ovada ,lotto 1 'ligden bisiklet takımıdır torku 3 'üncü lik torkuyu darmadağın ettiler, bu yarışı izledim ,lotto profesyonel bir diziliş ile 6 adam çapraz 50 km 'den aşağı düşmediler pelotunu üçe böldüler torku amatör kaldı ,daha çooooook ekmek yiyeceğiz ,önce uluslar arası takım çıkartmaya bakalım bu topraklardan yetişmiyor ise sağlam bisikletçiler,türk sponsör firma para yatırır bu işe dünyanın en iyi atakçılarını ve de eğimcilerini türk takımı altında toplar giroya postalar bizde derizki vay beeeeeeeeeeeeeeee
biz de bir şeyler yaptık sonunda tabi öyle dopingsiz yarış almak lazım ,hangi sponsör firma yapar bu işi türkiyede milyon yuro yatıracak bu işe ve iki misli para kazanacak ,mesele bizim italya giroya ve fransa etaplarına takım veremeyişimizdir önce vizyon sahibi olunmalı vizyon ise avrupa etaplarından ses getirmektir varsa tabi iddamız,,,,

bakıyorumda maşallah 3 büyük futbol klübü milyon yurolara dışardan futbolcu ithal ediyor ama kafa basmıyor bu 3 klüb bisiklet takımına para yatırmıyor niye ülkede bisiklet yarışlarını kim takıyor kardeşim ,,

çok konuşan edebiyat yapan ama bir türlü bir araya gelipte koordine olamayan bir toplumuz acı gerçekte budur

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Türkiye'de ne doğru ki, futbol bile ülkemizin en popüler sporu olduğu halde başarı yok. Yani bu kadar ilgi duyulan bir spor dalında başarı yoksa sorunun zihniyette olduğunu gösteriyor. Her türlü malzeme var ama işleyecek adam yok.

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.106
Bisiklet
Diğer
@ahlaksız

Sağlık bakanlığı bildiğim kadarıyla baya bir bisiklet dağıtıyor. Çok iyi bisikletler olmasa da gayet çocukların işini görecek bisikletler. Gelin görün ki çocukların azımsanmayacak bir kısmı bunları satıyorlar.

Emin olun ülkede TUR olmasa bisikletin esamesi okunmayacak. Yurt dışında Türkiye adına yapılan en prestijli spor müsabakası desem yanlış olmaz sanırım. Yani milyon dolarlarca borçları tek celsede silinen Avrupa'da gram bilinirlik yaratmayan spor dalları da var hatırlatmak isterim.

Son Olarak:
Ben ilk yol bisikleti almaya 2010 yılında TUR'u izlerken karar verdim. Söyleyeceklerim bu kadar. :)