500-700 TL Dağ bisikleti önerisi (2016)

xDodo

Üye
Tepki
35
İsim
Dorukcan
Bisiklet
Salcano
@Nacheds ince lastik alırsan pişman olursun hiç bulaşma çok kalında al demiyorum orta birşey al lastik seçimi.

• Beğen
Tepkiler: Nacheds
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@xDodo
Ne alakası var ? Bende ince lastikli şehir bisikleti kullanıyorum 1 ay oldu alalı 500km yol yaptım gayet de iyi. Dağ bisikleti eziyet olur asfaltta.

xDodo

Üye
Tepki
35
İsim
Dorukcan
Bisiklet
Salcano
@EmirhanShn bende kullanıyorum ince lastik alanların çoğu asfalt diye tabir edilen engebeli çukurlu yollarımızda sürüyor . Ve taşlar ile dizilmiş yollarda titreşim daha fazla oluyor . 500km nasıl yaptığınıza bağlı . Dağ bisikleti dediğimiz traktör lastiği değil. Fiyatta sıkıntı yoksa hybrid alabilir ona bakarsak.

Nacheds

Üye
Tepki
2
İsim
Kemal K
Btwin Rockrider 340 almaya karar verdim teşekkür ederim yardım eden herkese.

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
Ben şahsi görüş olarak mtb tavsiye ederim. Mtbler, aynı sınıf ve fiyattaki şehir bisikletlerine nazaran donanım olarak bir tık önde ve kadroları görsel olarak daha güzel. Yıllardır hep mtb kullandım. 26 mtb bisikletlerimde de hep maxxis detonator 26×1.50 lastik kullandım. Favori lastiğimdir. İnternetten ebay üzerinden uygun fiyatlara almıştım birkaç çift. Bu arada mtb tavsiye ettim ama tavsiye ettiğim mtblerde dikkat edilmesi gereken 2 nokta var; birincisi, aynakol mutlaka 3 yapraklı olmalı. Bir de kilitlenebilir maşa olmalı. Asfalt lastiğiyle düz yolda giderken maşayı kilitlemek ciddi anlamda güç kazanımı sağlıyor. Ayrıca yine düz yolda asfaltta giderken en üstteki 3. Aynakol yaprağı olmazsa olmaz. Sahilde gezinirken veya yokuş aşağı hızlı inerken de maşa kilidini açıp amortisörü kullanmak hem keyifli hem de konforlu oluyor.

• Beğen

Nacheds

Üye
Tepki
2
İsim
Kemal K
@S.Emre DURMAZ Yorumun için teşekkür ederim btwin 340'da sabit maşa olayı felan var mıdır? Özelliklerde yazmıyor sanırım.

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@Nacheds
Sabit maşa farklı bir şey, yani amortisörsüz düz maşa. Benim bahsettiğim, kilitlenebilir amortisörlü maşa. Amortisörün üstünde mandalı var, kapatınca yaylanmıyor, düz maşa gibi kullanabiliyorsun. En alt donanım seviyesindeki mtblerde sanırım yok.

• Beğen
Tepki
1
hazir konu acilmis ben de burdn sorabilir miyim cok kisa:) 700 tlye carraro force 540 uygun mudur 2. El? Alinir mi yani

• Beğen