500-1000 Lira Arası Şehir Bisiklet Önerisi?

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar 500-1000 lira arası bir bütçem var. Önceden Bianchi'nin 300-400 liralık bi bisikleti vardı. yaklaşık 4 sene kadar hasarsız kullandım. Biraz fazla kiloluyum. Bu yüzden olsa gerek ve fazlasıyla kaldırım çıkıp inmemden dolayı ön bilyeleri dağıldı bu yaz. Benim yeni bisiklet için amacım ise şu:

Öncelikli olarak haftasonları kısa gezilere çıkmak toprakta olmicak gezilerden bahsediyorum. Genel olarak toprağa giriceğimi sanmıyorum. Minimum düzeyde toprakta sürücem. Fakat şehir içinde kullanıcağım için isteristemez kaldırım in çıkları yapıcam bunun için de ön amörtisör tercihim. Arka amörtisörün sürücüyü yorduğunu sanıyorum. Frenler hakkında bi fikrim yok v yada disk olması pek farketmez. Ve bisikletle okula ve kadıköye gideceğim için de yormicak bi model istiyorum. dağ bisikletleri lastiklerinden dolayı yorar gibi bi duyumum var. Şehir bisikletlerinin lastikleri daha ince olduğu için böyle bi model baktım ama dediğim gibi birazcık da sportif özelliği olsun isterim. Kötü bi kullanıcı değilim eski bisikletimi de saysam maksimum 3-4 kere düşürmüşümdür. kaldırım çıkıp inerken de lambur lumbur çıkıp inmem gerekince ön kaldırır çıkarım frenle adım adım inerim.

sonuç olarak tavsiyelerinizi bekliyorum. Boyum: 1.87 cm
Kilom: 100-105 kg

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Yeni bisiklet arayışım sırasında ön amortisör konusunda birebir aynı şeyi düşünüyordum.
Daha sonra gidip düz maşalı bir bisiklet aldım. Kaldırımdan, dediğiniz gibi, dikkatli iniyorsanız amortisör düşünmeyin bence.
Araziye girmeyecekseniz düz maşa her türlü işinizi görecektir. "İstanbul'un yolları arazi gibi derlerse" de inanmayın.
Ben de İstanbul'da kullanıyorum bisikleti, şu güne kadar ne elim koptu, ne de omzum çıktı. Dikkatinizi yola verirseniz hiçbir sorun çıkmayacaktır.

Fren konusunda da, bakımı kolay olması nedeniyle tercihim hep v-fren yönünde olmuştur.

Verdiğiniz fiyat aralığında Salcano City Sport modellerine veya, iyi bir pazarlıkla, Trek FX serisinin giriş modellerine bakabilirsiniz.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
istanbulun yollarından korktuğumdan değilde kaldırım inip çıkmam gerekince ön bilyelerin veya maşanın zarar görmesinden korkuyorum aslında.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Kaldırımdan uçarcasına son hızla inmezseniz sorun olmaz =).
Benim de boyum 1.98 kilom 105 =).

Şu güne kadar ne şehir bisikletimde ne de yol bisikletimde göbek konusunda sıkıntı yaşamadım..

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
peki boyut olarak ne seçmem lazım acaba? her modelde her boyut bulunmuyo yanılmıyorsam

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
19-21" arası kadro boyları size uygundur muhtemelen..
Ama en doğru cevabı siz deneyerek verebilirsiniz.
Oturduğum yerden "Sizin için şu kadro boyu uygundur" demek çok yanlış olur.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
bir sorum daha olacak Salcano city sport lara önceden de bakmıştım da jantların seyrek olması sağlamlığında bi etkide bulunurmu. yamulma falan yapmaz umarım

Ayhan K

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
Kadro boyu için buraya bakabilirsiniz:
(link)

Salcano city sportlarda en son 20" var sanırım.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Peki şimdi şöyle bir sorum olacak. Sedona 321, kron tourer, salcano city sport 10 arasında kaldım. sedona' nın duyduğum kadarı ile kalitesine güvendim. Aslında daha çok kron ile salcano arasında kaldım. Kron ucuz olduğu için hoşuma gitti. Salcano da disk ve 27 vites olması işime geldi açıkçası. Sizce hangisini almalıyım tavsiyeniz ne?

T.Varol

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Scott
Verdiğiniz 3 bisikletten sedona 321 i tercih ederdim. Kişisel önerim ise Scott Sportster 50, cannondale Quick 5 veya kendi kullandığım scott sub 40 olacak. İyi bir kadro komponentler yukseltilerek yıllarca tatmin eder.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Gene karar değiştirdim ve seçmek için az vaktim var :D

Carraro SPORTIVE 225 ve sedona 331 arasında kaldım. arada bir uzun yola da çıkmayı düşünüyorum.

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Merida iyidir al pek düşünme :) Ben 1 günde karar vermiştim.

Tepki
78
ya ben foruma ilan girmek istiyorum ama hala onaylanmadı bisikletim 7.5 fx satmak istiyorum bisikletforum a da yüklemek istiyorum yükleyemedim bi türlü:)

BORA AÇAR

Aktif Üye
Tepki
16
Bisiklet
Trek
ilgilenirseniz linkteki bisikletim satılık ...

(link)

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Merida Crossway 40-d aldım. İlk gün pek zamanım olmadı ama 10 km bi yol yaptım suanlık hiç bi sıkımtım yok :D

Tepki
9
Bisiklet
Merida
Bende aynı bisikleti Nisan ayı başında İstanbul'a gittiğimde alacağım. Hayırlı olsun bisikletiniz. İlk deneyimlerinizi ve hoşunuza giden-gitmeyen yönlerini ileride yazarsanız çok sevinirim.

üstün

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Salcano
iyi bir tercih yapmışsınız hayırlı olsun.