'' 5 haziran kartepe-1640 da mangal araba ile gidiş ve dönüş''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Levent_K

yazıyımmı levent listedemisin geliyormusun ...
3 alternatifte herkes serbest grekomen ...

:) :) :) :) :)

Scudo

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Raif i de kandıralımda yanıma yoldaş olsun gurubun sonunda..öyle olursa neden olmasın..

• Beğen
Tepkiler: Raif Korkmaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Levent_K

raif öte topikte o.k dedi ,zati çalışırız, daha çok var hazırlanmaca bu işi 57 km bitirmek isteyen olur yada 153 km alternatifler iyi...

:in: :in: :in: :in:

bisiklet bayramı kartepe zirvede ..
1- alternatif.... 270 km bisiklet ile
bostancı-kartepe bostancı
saat 05.00 hareket bostancı adalar iskele önü....
2- alternatif....
153 km ...büyük derbent kartepe zirve istanbul bostancı
3-alternatif ,gidiş - dönüş trenle yapmak isteyenlere toplam 57 km ye mal olur ... büyükderbent kartepe otel -suadiye - derbent

2. alternatifte haydarpaşada buluşulur saat 07.00 trene -adapazarı eks. derbentte inmece .....
21 km rampa zirve yada 18 km rampa otel ve suadiyeye iniş ve istanbul..
2 .alternatif karşıdan gelecek arkadaşlar için en uygunudur ,vapur saatleri çok terstir birinci alternatif için ...........

1- kudret kurtcebe
2- yetkin palgın
3- soner.....
4- yunus.....

(link)

Raif Korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.080
@Levent_K

Abi tamamdır, o zaman arabanın arkasına atar Kudret abinin dediği yere kadar gideriz ondan sonra pedal, dönüşte yine arabayla...

• Beğen
Tepkiler: Levent_K

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
benim tercihim arabayla gitmektir. ilk plan bana daha uygun geldi. bende araç var +2 kişi daha alırım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisiklet bayramı kartepe zirvede ..
1- alternatif.... 270 km bisiklet ile
bostancı-kartepe bostancı
saat 05.00 hareket bostancı adalar iskele önü....
2- alternatif....
153 km ...büyük derbent kartepe zirve istanbul bostancı
3-alternatif ,gidiş - dönüş trenle yapmak isteyenlere toplam 57 km ye mal olur ... büyükderbent kartepe otel -suadiye - derbent
4- araba ile gidip gelmek isteyenler....
maşukiyeye araba ile ....

2. alternatifte haydarpaşada buluşulur saat 07.00 trene -adapazarı eks. derbentte inmece .....
21 km rampa zirve yada 18 km rampa otel ve suadiyeye iniş ve istanbul..
2 .alternatif karşıdan gelecek arkadaşlar için en uygunudur ,vapur saatleri çok terstir birinci alternatif için ...........

1- kudret kurtcebe haydarpaşa tren hattı saat 07.00
2- yetkin palgın tren 07.00
3- soner.....tren 07.00
4- yunus --- tren .07.00...
5- arif -araba ile
6- riko- araba

http://img171.imageshack.us/img171/5411/hpim1858.jpg

sıfır nokta başlangıç .....maşukiye kavşak ..
burdan otele 18 km cillop asfalt ,arabalı dostlar bu kavşağa gelerek burda park eder ,bi araç eskortluk yaparak mangalları taşır ....
otelin aşağılarında müsait yer, bularak mangalı arkadaşlar kurar,,,,,
yalnız benim için dönüş var .. o yüzden fazla kalamıyacağım ....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://img171.imageshack.us/img171/5411/hpim1858.jpg

araba ile gelecek arkadaşlarım bu kavşakta buluşmaca saat 10.00 da ben tren ile saat 09.45 derbentte inerim.....18 km rampa çıkarak orda yarım saat mola vererek dönüşe geçeceğim, mangal yapacak arkadaşlar serbesttir, ben mangala takılmayacağımdan, her saniyenin benim için önemini bilerek yarım saat moladan sonra dönüşe ,suadiye hizasına topuklayacağım şimdiden arkadaşlar kesin programlarını belirlesin ,benimle gebzeye kadar dönüşte pedallayacak eleman aranıyor evet varmı eleman, toplam 110 km e düştü ,bunun 18 km si üst üste gelen rampadır ...

saat 07.00 de trene binecek olanlar ile derbente gidiyoruz...

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
Bende varım abi araba olmasa da alternatiflere uyarım hangi alternatif tercihi çok ise ben oradayım pazar gününe denk geliyor hastalık olmaz ise bende varım :) :in: :in: :in: :in: :in: :in:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
beyler......
kartepe yolcusu kalmasın geriye çektim hepimiz pişeriz şöyleki, tarih 15 mayıs pazar hava ne sıcak nede soğuk olur, ikisinin ortası ılıman olabilir hava önemli 29 mayısta kartepe rampalarında 40 derecede piştim 15 mayıs kesin tarihdir ama o gün hava sağanak yağmur olursa bi hafta atar ve sıcaklara kalabiliriz 40 derecede 18 km lik rampayı aldıktan sonra kimsede mangalı yakacak ateş gücü olmaz 15 mayıs pazar .....
evet araba ile gideceklerle maşukiye kavşağında saat 10.00 da buluşuruz ve yarım saat sonra da tırmanmaya başlarız ısınma hareketleri yapacağız 20 dakika ,ondan sonra tırmanış ,trenden indikten sonra bir km sonra rampa gelmekte ısınmadan rampa olmaz......
ayrıca dediğim gibi haydarpaşa -büyük derbent-kartepe otel- suadiye - ve gebze toplam km 110 dur ............
evet 15 mayısa evet diyenler bunun altı vede üstü tarihler riskli olabilir ne sıcak olacak nede soğuk .10 mayısta kartepe otelin ora buz deryası idi...mayısta bile soğuk olmaktadır 1300 rakım ........
şu halde 2 ayımız var...

Tepki
14
bi aksilik olmassa hertürlü uyar abi işin içinde pedal çevirme varsa varım abi 15 mayıs olur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yunus polat

15 mayıs....
pazar......
haydarpaşa saat 07.00 .......
derbentte ineceğiz ...bisiklet 5 tam 7 eşittir 12 ytl .....
derbentten maşukiyeye bir km ve sonra rampa 18 km otele varış yarım saat mola .........
dönüşe geçerek suadiyeye iniş 28 km gebze banliyö 63 km dir ve dil ovasında 5 km rampa çıkılacak........
akabinde gebze.........
evet başka gelen varmı 15 mayıs .......
bu bir antreman modudur lastik patlamalarında herkes tekdir ......gebze tuzla arası çok riskli bi yoldur dönüşte emniyet şeridi yok gibidir...
banliyö toplam 3 ytl

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yunus polat

şimdilik iki kişiyiz .......15 mayısa kadar kim öle kim kala......
bakalım ikide kalırsak tur iptal........
nisan ayından bol bol antreman ile bu tura hazırlanılır, iş gelene bakıyor.....

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Bende varim.Eger bir aksilik olmazsa araba ile de gelebilirim.Thule ekipmanla 3 bisiklet tasiyabilirim.

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Suadiye'den çıkılacak yada inilecekse bende varım. Tarih daha erkene de çekilebilir veya çekilmez. Yalnız benim acilen mtb'ye bakım yaptırmam lazım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eren Tublek

eren topiğe hoş geldin ...evet topiğin açılış rajonu araba ile mangal idi ..gerçi herkezde bilirki mangalı pek sevmem ama kartepe için buna eyvallah derim...rampaları hatırına....
şimdi gidiş tren ile derbent dedik dönüş bostancı bisiklet ile yalnız katılımın çok olacağını zannetmiyorum dönüş bisiklet ile oldukça güç olacak ......ve çok kişi yollarda kalabilir bütün kış uzun antreman yapma olayı herkesin olmadı ayrıca kısa mesafe yapılan turların bile bu olaya katkısı az olur .....
şimdi nisan ayı artı mayıs ayından uzun yola antreman yapacaklar bu olayı kopartır .....
yunus varım dedi dönüşte bisiklet ile toplam bize 110 km yazacak
derbente tren ile dedik kartepe otel 19 km suadiyeye iniş 28 km suadiyeden gebze banliyö tam 63 km dir toplam 110 km olacak gidiş ve dönüş tren ile olmasına rağmen 110 km .....
evet iki kişi bu olayda var o güne kadar 10 kişi olursak bu tur olur ama isteyen senin gibi araba ile 15 mayısta katılır yalnız birbirimizle bağlantı olmayabilir...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kaşif

15 mayıs kesin tarihtir kaşif geliyor ve 3 kişi var bu tur oluyor beyler.....

110 km ye talipler.....

1- kudret..
2- yunus
3- kaşif

haydarpaşa saat 07.00 ...
büyük derbentte ineceğiz ....
19 km sonra kartepe oteldeyiz......
yalnız mangal ekibi şu anda yok.....
araba ile gelmek isteyenler ile maşukiyede saat tam 10.00 da buluşuruz....
tırmanma saat 10.30 da başlar 11.00 bizim için geçtir dönüş gebzeye olacaktır toplam 110 km ......isteyen araba ile gelir ve saat 10.00 da maşukiyede olur ve hep birlikte tırmanışa otelin oraya çıkarız mangal ekibi bizi yakalarsa ,onlara otelin orda nerede mangal yapacaklarını gösteririm .....
otel turistik bi yerdir suadiye inişinde mangal yapılacak yer vardır....yalnız gebzeye dönecek olan ekip mangala fazla takılamıyacağından mangalcılar bizi mazur görsün en çok yarım saat mola kartepe otelde ....
dönüş gebze olacak ve banliyö trenine binilecek......

derbent---kartepe otel...
suadiye....gebze .....
110 km .....

Tepki
14
kudret abi 110 km hiç bisey deyil abi ama yolu bilmiyorum yokuş ne kadar ben istanbul içi beşyüz evlerden sarıyer sahil ve saray burnu florya sahil ordan halkalı beşyüz evler yapıyorum bunların hepsi 106 km çokta rahat yapıyorum ama buyol çoğu düz tabi 4 hafta önce babaeski beşyüzevler yaptım lüleburgazda biraz da gezdim eve geldiğimde km 210 du 9saat 15 dakikada ama bu kartepe
nası abi çokmu yokuş var kimse ben gelirim demiyo abi şu yolu bianlatırmısın sen daha önce gitmişin heraalde

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yunus polat

tam 9 tur yaptım kartepeye .....
şimdi trene haydarpaşadan saat 07.30 da bineceğiz ve 09.30 da derbenteyiz 15 dakika sonra 18 km lik rampaya geliyoruz işin zoru burası eğim 9 ve üst üste gelen rampalar hiç düz yol yok ta otele kadar epey rampa.....
suadiye iniş 28 km paso iniş inerken rampa yok...suadiye ile izmit arası dümdüz yol....
fakat dil ovası 5 km lik rampa artı gebzeye vardığımız an iş bitecek gebze tuzla arası oldukça riskli bi yol ve rampalar var.....
gebzeden banliyö trenine binerek tur tamamlanır ,haydarpaşada inersin ben erenköyde kaşifle ineceğim ...yalnız 3 kişi olarak gidilirde sayı ikiye düşerse tur yatar ....
bazı arkadaşlar araba ile gidebillirler yalnız onlarla irtibat zor olur ......

Tepki
14
o zamana bi gelsin kısmet bakalım abi süper 9 kez çok iyi o zaman biz sana yetişemeyiz