5-6 haziran kadıköy>kocaeli>bursa>bandırma

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu yaz her fırsatta şehirlerarası tur yapmaya karar vermiştim, aynen planladığım gibi turlara devam edeceğim.

5 Haziran sabah erken den İstanbul-Eminönünde buluşup yola çıkıp, 1 gün yol üzerinde konaklayarak 6 Haziran en geç akşama tekrar Eminönünde olmayı planlıyoruz.

Fazla rota araştırması yapmadım ama cycleroute dan kısaca inceledim, Pendik e kadar yol dümdüz. Oradan deniz otobüsü ile doğrudan Yalovaya geçip ilk gün Bursa sınırları içerisinde bir yerde kamp kuracağız.

İkinci gün de 15.30/18.30 deniz otobüsü ile Bandırma dan Yenikapı'ya geçmeyi planlıyoruz.

Rotayı daha önce kullanmış olanlar için bir sorum olacak, Pendik ten Yalova ya doğrudan geçince, toplam mesafe oldukça kısa oluyor. Yani günlük 100 km civarı yapabiliriz, bunun yerine yolu kullanıp Gölcük ten geçerek ilk gün Bursa ya ulaşsak ikinci gün öğle 3 de Bandırma da olabilir miyiz ? Yol durumu-eğim-rüzgar ne durumda ?

Ve ikinci olarak katılmak isteyen var mı ? 1 yada maksimum 2 kişi katılabilir. Katılacak kişinin tüm kamp malzemeleri, bisiklet güvenlik ekipmanları, tamir malzemeleri olmalı. Yolda başınıza gelebilecek her türlü duruma hazırlıklı olmak şartı ile katılabilirsiniz.

Scudo

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
@Özgür K.Merhaba.iyi bir tur dilerim ilk önce.Yolu biraz daha uzatmak istemişsiniz.Şöyle bir mesafe vereyim size .Darıca İDO araba vapuru iskelesi ile karşı taraftaki Topçular iskelesi arasını karadan dolaşmak araç ile 103 km dir.Eminönü-Darıca arası hariç.Dolayısı ile sizin hedefi fazlası ile aşacak gibi görünüyor.Harem-Darıca zannedersem 50 km.Topçular-Yalova 16 km kadar.Yalova-Bursa 67 km.Makul bir artırım gibi duruyor.Kazasız belasız yolculuklar dilerim.

Tepki
34
Bisiklet
Specialized
İstanbul-İzmit arası yolu için fazla bir bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem.İzmit-Yalova arasında sadece 1 tane kısa ama dik bir yokuş var.Yalova-Bursa arası ise 2 tane uzun yokuş var.İkinci yokuşta emniyet şeridi yok.Tırlar çok yakın geçiyor onlara dikkat etmek lazım.Eğer ikinci yokuşu inerken hava karardıysa yokuşun sonlarına doğru yol bozuluyor.Aydınlatma pek iyi değil çukurlara dikkat etmeniz gerek.Bursa-Bandırma arası 112 km.Biz 6 saat bisiklet sürerek ulaştık.19 km/s ortalama hız ile.
Aşağıdaki linkler size rota ve eğim bilgisi verecektir.
(link)
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bilgi için teşekkürler @Burçin Çoban @Onur Yılmaz

O halde Kadıköy>Darıca = Neredeyse eğimsiz 50 km
Topçular>Mudanya = 10 km boyunca 300 metreye tırmanışlı 80 km

Mudanya yı rastgele yazdım ama o civarda uygun bir yerde kampı kurarız.

2. gun de Mudanya>Bandırma 108 km.

Ve ev-Eminönü arası da +15 km :)

***Ortak karara bağlı olarak, Darıca yerine Pendik ten Yalova ya geçip, 35 km azaltabiliriz yolu.

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
cumartesi gölcüge gittim ortalama hızım 26 gidiş rahat öyle zorlayacak rampa yoktu dilovasından aşagı iniş mükemmel :)

Dosyalar

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
özgür darıca üzerinden araba vapuruyla gidecekseniz gelmek isterim.pm atamıyorum face varsa ordan görüşelim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar eğer katılmak isteyen olursa turu biraz uzatabiliriz. Kesin katılacak olan diğer arkadaşın Bandırma dan dönmesi gerekiyor iş sebebi ile ama benim neredeyse 1 hafta boş vaktim var. Katılım olursa Çanakkale, Gelibolu, hatta belki Tekirdağ-İstanbul şeklinde de uzatabiliriz turu.

@adnan kahveci , mesaj attım size facebook dan.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Turu Balıkesir tarafına doğru da uzatabiliriz, katılmak isteyen mesaj atsın ortak karar verelim, değişiklik olabilir.

Mesela Eskişehir de oturan bir kişi eğer tura katılmak isterse, otobüs ile Bandırma ya gelir ve orada buluşur, Eskişehir e doğru birlikte pedallarız.

Aynı şey Tekirdağ için de geçerli, Tekirdağ a kadar birlikte gideriz, ordan da ben tek dönerim.

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ne zamana planli bu tur tarihe gore bende katilabilirim

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
@kızıl_sakal istanbula dönüş yolunuzda gölcük çıkışında karşılaşmış olabilirmiyiz?

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ERDİNÇ DURAN bisiklet yabancı gelmedi muhabbet etmiştik sizmiydiniz yolculuk nereye diye sormuştum pazar ögleden sonra 4 gibi :)

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
@kızıl_sakal aynen öyleee... saat 16 civarıydı arkamdan usulca yaklaşıp kolay gelsin diyerek selamlaşmanız kısa bir güzergah sohbeti ve ardından aynı edayla uzaklaşıp gidişiniz...:)epeyce bastım size yetişmek için ama kısa sürede aradaki mesafeyi 500m çıkardınız, işte tam o sırada kendimi ve bisikletimi sorgulamaya başladım acaba kondisyonummu yetersiz bisikletimmi ağır diye....kafamda deli sorular öylece bakakaldım arkanda...:):):) pazartesi günüde forumda bi yerlerde bahsettim karşılaşmamızdan ama mesajı bulamıyorum şimdi...:)

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ERDİNÇ DURAN hava kararmadan istanbula varmak icin biraz fazla yuklenmistim :) bi de yeni gectim yol bisikletine onun heycaniyla ceviriyodum pedal hizlandikca daha bi mutlu oluyorum :)

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
özgür topçular konusunda net yanıt alamadım..hazırlıklara başlamam için konuyu netleştırebilirmisin?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pazartesi gibi çıksaydınız, Çanakkaleye kadar gelmek isterdim; ben de Pazartesi-en geç Salı gibi çıkıp Çanakkale-şehitlikler orada çadır atıp kalıp sonra Marmara denizi ring olacak şekilde dönüş planlıyorum, yol arkadaşı arayışındayım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Maalesef yarın sabah çıkıyoruz.

Bursa Uluabat gölü yakınlarında kamp kurabileceğimiz bir alan var mıdır ? Var mı bilgisi olan ? Bursa anayolu takip edeceğiz. İlk gün şehir merkezine girip batısından çıkmış, göl yakınlarında olacağız. Varsa o bölgede bir kamp alanı tavsiyesi, not alacağım, yoksa duruma göre artık.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sirilsiklam olduk, ama mukemmel bir tur oldu.

Bursa Iskenderi, simdiye kadar yedigim en lezzetli et. Besyol kebapcisiydi galiba, yolu dusen kesin ugramali.
IMG_20150605_124759.jpg

Bursa hayvanat bahcesi
IMG_20150605_141840.jpg

Giriste yagmur yuzunden telefona dokunamadik bile.
IMG_20150605_154537.jpg

Ikinci gun neyse ki 10 Dan sonra yagis olmadi.
IMG_20150606_133023.jpg