44. Cumhurbaşkanlığı Turu 13-20.04.2008 (Tour of Turkey)

Scudo

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Başlayalım..

Organizasyon oldukça başarılıydı,yarış hazırlıkları başlarken bizde fotoğraf almaya gayret gösterdik,gerçekten harikaydı.:)Yarışa start verildikden sonra (İlk tur 4 dk) tur süresi açıklandı gerçek iyi efor ve performans. Finish yakına pusu attık resmen bu güzel yarışı en iyi şekilde izlemekti amaç.:) Rüzgar gibi geçişler tribunleri heyecanlandırmaya yetti arttı,çok heyecanlıydı bunları söyleye bilirim..

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
trt'yi kınıyorum, insan 40 yıllık kafayla devam ederse böyle olur, hiç mi test yapmazsın be kardeşim, hiç mi bu işten anlayan insanlara yer vermezsin, bir de yerel medyayı ve ulusal kanalları suçluyorlar yeterince yer verilmiyor diye, saat 17.00 hala yayın yok...

• Beğen
Tepkiler: hasan mehmet yalı

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Yazıklar olsun.TRT yine sınıfta kaldı. Bizim de hevesimizi kursağımızda bıraktı. Gerçekten yazıklar olsun...

• Beğen
Tepkiler: hasan mehmet yalı

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Sanırım sorun TRT'den kaynaklanmıyordu, çekimi yapan başka bir firma ve arıza uçaktan kaynaklanıyor gibi birşeyler söyledi spiker.

Ancak sonunu izledim ve finişi gerçekten heyecanlıydı :)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Finish'i İtalyan dan biri gördü ismi neydi valla tam hatırlamıyorum (Peterhang gibiydi) fakat adam çok somurtkan yahu bu kadar da olmaz:!:D 1.liğe mi fazlasıyla alışık ne anlamadım ..:S?

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
1 Alessandro Petacchi (Ita) Milram
2 Ruben Guillermo Bongiorno (Arg) CSF Group-Navigare
3 Javier Benitez Pomares (Spa) Benfica
4 Danilo Hondo (Ger) Serramenti PVC Diquigiovann

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Yayının kesilmesinin, sinyalleri aktaracak olan uçağın sistem arızasından kaylaklandığı söylendi. Tamam buna TRT nin yapaileceği bir şey yok ama, kendi yayınlarında başka konularda çuvalladılar. Yayınlanmakta olan görüntüye "bant yayını" dediler, sonra yanlış söylemişiz canlıymış dediler. Finişte birinciyle röportaj yapılıyor, anlamsız bir kalabalık ve belirsizlik. Kimin ne olduğu belli değil. Sokak röportajı için bile daha geniş ve uygun bir alan ayarlanıyor artık. Finişi kimin birinci geçtiği beli değil. Spiker ve yorumcu, bir kaç dakika boyunca Navigare sporcusunun birinci geldiğini söyleyip yorum yaptılar. Durumu anladıktan sonra hassas kameralardan söz ettiler ama nedense birini finiş çizgisini yandan görecek şekilde koymayı akıl edememişler.

Acemi bir organizasyon var izlenimi uyandı bende. Bu kadar özel bir yarışa bu kadar yoğun (!!!) ilgi gösteren Ada halkına da ayrıca tebrikler.

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
turun resmi sitesine biraz önce girdim.bugünkü yarış hakkında haala bir şey yazılmamış.baktım yukarıda dil seçimi var englısh seçtim bugünkü yarış ve sonuçlar girilmiş.Hemen aklıma geldi.Türkler bakmaz biz yabancılara eksik yapmayalım.onlar haberi sonuçları görsün.İnşallah yanlış düşünüyorumdur.

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
@cyclist_43
genel olarak doğru, yarıştaki herşey ingilizce öncelikli. Herşey ingilizce hazırlanıyor diğer dillere çevrildiği gibi sonradan türkçeye de çevriliyor (çevirirlerse bakalım). Bugün de zaten şapkalı amcam yarım saat ingilizce konuştu rampanın tepesinde, sonrasında da herşey ingilizceydi. Starta yarım dk. kala hala sporcuların oradaydım neyseki o kadarını anladım da fotoları çektiğim yere koştuktan sonra start verildi...

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@ozgurtexO şapkalı amcanın kim olduğunu bir bilseniz...

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umarım "şapkalı amca" derken David Duffield ten bahsedilmiyordur???

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@Oksal ÖzdölEvet, efsanevi, ses tonunu ezbere bildiğim...

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@BMX_rider07Şaka dimi?

Petacchi.
Petacchi's speciality is sprinting and his nickname is "Ale-Jet". He is currently among the most talented and dangerous sprinters in the world.

Demişler hakkında, kısaca;

Özelliği sprinttir, lakabı "Ale-Jet". Dünyadaki güncel sprinterler arasında en tehlikeli ve en yeteneklisi.

Türkiye'de bir yarışa geldiği için bile şanslıyız.

ozgurtex

Aktif Üye
Tepki
284
@Oksal Özdöl
Ben de isim olarak ve sesini duyduğumda kim olduğunu çıkaramasam da önemli birisi olduğunu biliyordum ve elimden geldiğince söylediklerine kulak vermeye çalıştım. Peki kendisi konuşurken oradakiler bunun ne kadar farkındaydı? Organizasyon onun büyüklüğü altında ezilmiyor muydu? O ifademle kendisini küçük gördüğümü algılayanlardan özür dilerim, konudaki vurgulamak istediğim yer farklı olduğu için dikkat edemedim kusura bakmayın..
http://img87.imageshack.us/img87/9182/dscdp2.jpg

• Beğen
Tepkiler: felis911

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@ozgurtexEstağfurullah, özür dilenecek bişey yok. Ben de yanlış ifade etmiş olmak istemem, kimse, kimsenin kim olduğunu ezbere bilmek zorunda değil.

Ben yol bisikleti konusunda biraz problemliyim, 1994'den beri kimi zamanlar işten kaçarak Fransa turunu ve mümkünse diğer turları, tek günlük yarışları eurosporttan izliyorum. David, David, Christin ve Sean Kelly mükemmel sunarlar müthiş bilgiler verirler.

David'in ülkemizde olması, elbette yarış alanında izleyenlerden ziyade, böyle bir adamın bizimki gibi bir ülkede bu tip bir organizasyonun yapıldığının canlı şahidi olması açısından önemli. Bunun yanı sıra Milram, Lampre, Lotto, Sanuier Duval gibi takımların başarılı turdan sonra Türkiye'nin oldukça büyük reklamını yapacaklar. Bu organizasyon başarılı olursa gelecekte yapılacak yarışmalara daha fazla takımın gelmek isteyeceğine emin olabiliriz.

Bu ayrıca, gerek David gerek pro takım menejerlerinin türk sporcuları izlemesi için çok ama çok önemli bir hafta. Umuyorum ki sporcularımın eline kendilerini gösterecek birer fırsat geçecektir. Belki de yurt dışına transfer olacak sporcularımızın sayısı da artacak.

• Beğen
Tepkiler: felis911

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Bu arada Danilo Hondo da turdaymış, biraz önce sonuçlardan farkettim. Çok iyi bir sprinterdir ve yanlış hatırlamıyorsam bir kaç sene önce dopingden ceza almıştı.