40 Ytl'ye Kron satıyorlarmış, çalmışlar, bilginize !!!

Tepki
5
arkadaslar artık bu turkiyede duruLmaz benim 2 ay once bianchi modoc bisikletimi kilitli iken kapımızın onunden caLmısLardı cok uzuLmustm bu benım 2. caLınan bısıkletim oLdu inş herkes kaybettiği esyayı bulur

Scudo

nikanam

Daimi Üye
Tepki
578
5 bin liralık arabayı sigortalayan şirketler, 10 bin liralık bisikletleri
sigortalamıyor. Çünkü genel geçer bisiklet kavramı bizim kafamızdaki
ile aynı değil. tüm bisikletleri düşünürsek, bin tl üzerinde kaç bisiklet
vardır ki... ha, cep telefonunuzu ya da dijital fotoğraf makinenizi
sigortalatabiliyorsunuz. o ayrı.

aslında geçen yıl bu işle bayağı uğraşmış, sigorta şirketlerine hem
mail atmış, hem de telefonla aramıştım. tek cevap: maalesef.

kısa bir süre sonra tura çıkacağım. yaşam sigortası, kaza sigortası,
elektronik cihaz sigortası, cart curt sigortası, hepsi yapılacak. ama
yolda bisikletim çalınırsa onun sigortası yok.

hafta sonu turları ya da uzun turlar için bindiğim bisikletle, hafta içi
günlük şehir yaşamında kullandığım bisiklet farklı. günlük kullandığımın
hiçbir albenisi yok. çalınsa da üzülmeyeceğim kadar basit ve ucuz.
şimdilik tek çözüm bu.

Ayhan_Işık

Daimi Üye
Tepki
73
Yazıklar olsun yha bu böyle bisiklet çalınır ayakkabı çalınır yakında elimizdeki ne var ne yok çalsalar normal bi durum olur türkiyede.

Nyo Ykpogl

Aktif Üye
Tepki
72
@Berk Doğan

1990lı yılların sorurda doğan slx marka arabamız çalındı babama arkadaşı dediği bi laf aklımdan çıkmıyor "bulacaksın arabanı abi demişti" evet haklıydı bulacaz ama ahirette kimsenni kimsede hakkı kalmaz unutma arkadaşım bunun gibi ahmaklar olmasa biz cennete giremicez valla :)

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

cihanbesyo

Üye
Tepki
71
ben olsam o bisikleti 40 liraya alırdım sonra rsahibini arardım,almayıpta çalanlar gibi kötü niyetli insanların eline gececegine,ben alırsahibini bulmaya çalısırdım,ha bu yasal degil derseniz o insanların hırsız oldugunu ögrenip polise haber vermemek yasalmı diye sorarım.
benim yöntemimle enazında çaldıran arkadşın bisikletini azda olsa bulma sansı olur.tabi bisikleti kullanmak için alaktan bahsetmiyorum.
tabi en iyi yöntem çalanları polise ihbar etmek ama b,lm,yorum bu devirde bisiktini çaldırıpta polis tarafınfan bulunup geri getirilen kaç kişi var acaba?

Ayhan_Işık

Daimi Üye
Tepki
73
Kardeş sen kafayımı yedin forumda en iyi arkadaşlarımızdan birisi geçen 1000 lira verip biisklet aldı KRON kadroyu sana ssatabilir 40 liraya gayet normal bi fiyat zaten piyasa fiyatıda 100-150 üstünde değil ;)

• Beğen
Tepki
1
@pachencho

benimde aynen öyle oldu, işin kötüsü sıkışık zamanda denk gelmeleri 1 sene önce gelseler onlara yeni bisiklet bile alırdım, şimdi üniversite öğrencisiyiz okul ile ev arası 10 kilometre her sabah bisikletle rahat oluyordu minibüse de para vermiyordum, zaten hiç sevmiyorum minibüsleri ki Yalova zaten ufacık yer, bir bisikletten daha hızlı gidebilecek araç sadece motorsiklet onun da sağlığa ya da çevreye katkısı yok zararı var, arkadaşlar sadece bisiklet değil adamlar ofisleri, internet kafeleri evleri soyuyor ve bunları yok pahasına satıyor mesela 15.000$'lık hp server bilgisayarını adamlar 500 liraya satıyordu bu kadarı da olmaz; ben bisikleti alana kadar canım çıkmıştı ki 2-3 senedir kullanıyorum ve çok memnundum dün bisikleti iş yaptığım dükkanın önüne koymuştum 10 dk içinde çalmışlar bisikleti ki dükkanda da insanlar varmış kimse görmemiş
yarın ilk işim bisikletçileri dolaşmak ve en son çektiğim fotoğrafları onlara vermek olacak, perşembe günleri de pazar oluyor, pazara gidip araştırmak olacaktır, bu bisiklet ihtiyacı olanın eline geçse gam yemem ama bunu alan adam zaten hırsız

• Beğen

M.Kaba

Forum Bağımlısı
Tepki
685
artık kilitlemekte yetmiyor en iyisi motor kilidi ama yapan yapıyor en azından zamandan kazanırsınız

ÜmitKARAOT

Forum Demirbaşı
Tepki
153
Bunun çaresi yok arkadaşlar binanın içine koyarsınız kilidi keserler kırarlar çalarlar.

ben şimdilik balkonda tutuyrum yarın birgün gezerken gaspa uğramıcam ne malum çaresi yok çalmak isterse almak isterse her türlü alır yeterki cana bişey olmasın

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
eskişehirde çingene diye tabir edilen vatandaş sayısı orda kaldığım 4 yıl içinde bir anda artmaya başladı. o küçük veletler gözümün önünde bisiklet çaldılar sahibinin farketmesi üzerine yakalanıp güzelde bir dayak yediler. bende eskişehirde 2 tane bisiklet çaldırmıştım. Allahtan ucuz bisikletler almıştım =) 2 aylık tranvay masrafını bisiklete yatırıp yol masrafından tasarruf ediyordum. bisikletin masrafını çıkardığım için sorun yapmamıştım. polislerde dikkatli bu konuda bisiklete binen o küçük çingeneleri durdurup " nereden buldun bunu" diyerek alıp götürüyorlar, şahit oldum buna. eğer ki bana biri çaldığı bisikleti satmaya kalksa anında döver alırım elinden o bisikleti.

Kadir Özen

Daimi Üye
Tepki
104
@özcan parlakoğlu

hocam tebrik ediyorum gerçekten. yaşım küçük ancak biraz daha büyük olsa bende aynen sizin gibi gördüğüm her çingeni dövücem. buna belki insanlık dışı davranış diyecekler ama tipine bakarak insanları yargılamak şu an için en garanti yöntem. çıplak ayaklı bi çocuk gördünmü tutup kolundan direk karakola kesin bişey yapmıştır. direk yargısız infaz yapılmalı.... bazen diyorum ortaçağ ne iyimiş hırsız mı var meydanda dövüyorlar yada öldürüyorlar. bak bakalım bir daha yapan oluyormu?