4 Ocak 2015 Bisiklet Forum yeni arayüzü

Yeni Arayüzü beğendiniz mi?

• Toplam katılım
    282
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Herkese merhaba,

Sevgili üyelerimiz, uzunca zamandır bu alt yapı ile birlikte yolumuza devam ediyorduk birlikte. Fakat bizden istekleriniz ve sizlerin daha da rahatça kullanacağı bir sistem icra ettik. Hem daha hızlı, hem daha kullanışlı, hem daha farklı bir sistem. Bunlara kısaca değinirsek eğer;

-Birisi mesajınızı beğendiğinde bildirim geliyor.
-Birisi profilinize yazdığında özel bildirim geliyor.
-Birisi mesajınıza alıntı yaptığında bildirim geliyor.
-Birisi konunuza cevap yazdığında bildirim geliyor.
-Birisi profilinizde de @nick özelliğini kullanabiliyor.
-Birisi @nickiniz mesaj diye yazdığında bildirim geliyor.
-Birisi konunuza dosya paylaştığında özel bildirim geliyor.
-Mesajlarda kelime ve cümleye özel alıntı da yapabiliyorsunuz.
-Haber kaynağı sayesinde her şeyi rahatça takip edebiliyorsunuz.
-Mükemmel lightbox özelliği sayesinde fotoğraflara keyifle bakıyorsunuz.
-Hantal olmayan editör yapısı sayesinde konuları rahatça gezebiliyorsunuz.
-Galeri özelliği sayesinde kendinize albüm oluşturabilip sınırsızca fotoğraf ve video paylaşabileceksiniz.
-Özel mesaj yapısı karşılıklı konuşma olduğu için, rahat rahat sohbet edebilme imkanına sahip oluyorsunuz.
-Fotoğraf Yükle butonuna tıklayarak kendi PC'nizden dilediğiniz gibi rahatça fotoğraf yükleyebiliyorsunuz ve resim upload sitelerinden kurtuluyorsunuz.
-Teşekkür ve arkadaş ekleme dönemi bitti. Yeni sistemde beğeni (bunu beğen) ve twitter gibi takipçi sistemi var. Ayrıca rahatsız olduğunuz kişileri de engelleyebileceksiniz.
-Yeni mobile arayüzü ile cep telefonlarınızla da rahatça girebileceksiniz ve dağ başında olsanız bile mobil ile fotoğraf paylaşabileceksiniz, özel mesajdan sohbet edebileceksiniz ve hiç yorulmayacaksınız.
-Ve daha fazlası...

Saygılarımızla,

Not: Listede yazanlardan bazı özellikler şu an test aşamasındadır. Kısa zaman sonra hizmetinize açılacaktır.

Scudo

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
Oncelikle gayet guzel olmus, elinize saglik. Ben eskiden kullanmaya alisik oldugum 'Mesajlarim' secenegini goremedim, bu da olacak mi yeni sitede. Yani onceden yazdigim mesajlari ve konulari gorebilecek miyim?

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu sistem gayet iyi olmuş zamanında çok fazla rc ile uğraşırken hobbyrc.com bu sisteme geçmiş ve dizaynıda o derece güzeldi. Şuan sitemiz hoş görsel olarak alımlı bir hale ulaşmış. Teşekkür ederim(z).

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@M.A.Güneş

Üst kısımda adınızın yazdığı menüde "Paylaştığın Konular" ve "Yazdığın Mesajlar" var. Oralardan halledebilirsiniz...

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.888
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir konuya girdiğiniz zaman son okuduğunuz mesajdan sonrakilerin yanında YENİ yazısı var, ayrıca siz bir mesaj yazarken konuya yazılan yeni mesaj var diye de uyarıyor, benim için çok faydalı yenilikler oldu teşekkür ederim :)

Yalnız FORUM sekmesinin altında yan yana duran iki adet YENİ MESAJLAR seçeneği var, ikisi de aynı sayfaya yönlendiriyor, gözden kaçmış sanırım.

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Gayet güzel ve kullanışlı olmuş.
Teşekkürler çalışmalarınızdan dolayı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Eksikler veya unutulan şeyler halledilecektir inş :)) düşünceleriniz için çok teşekkür ederiz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ek birdüşünce sunmak isterim BENCE yaş'ımızın gösterilmesi çok iyi bir özellikti tekrar aktif duruma getirilecek mi?

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru

Tamamdir gordum, tesekkurler. Avatar kismi da cok guzel olmus.

Bir onerim olacak musadenizle.

Mesajlarin icindeki resimlere tiklayinca orijinal boyutuna geliyor (ki bazen asiri buyuk resimlerde ekrani 3-4 defa kaplayacak boyuta ulasiyor, mesela bir bisiklet resmine tiklayinca eger resim cok buyukse buyudugunde sadece tek tekerini goruyorum tam ekranda). Diger bazi sitelerde oldugu gibi ilk tiklamada ekrani kaplayabilir, ikinci tiklamada orijinal boyuta gelebilir., tekrar tiklayinca da eski haline donebilir. Bu sekilde olursa tam ekran gormek icin resmi yeni sekmede acmak zorunda kalmadan bakabiliriz.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@BF Okuru
Daha önceden takibe aldığımız, favori konularımız vardı.
Hatta duruma göre ben bunları ayrı klasörler altında toplayıp yer geldikçe elimin altından buluyordum. Şimdi nerede onlar? :D

Ayrıca biz niye yeşerdik? Kırmızı iyiydi ya. :p

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Timeline alanında yazı karakteri bold olduğundan konu başlıklarını okurken gözü yoruyor.Acaba satırların birbiri ile olan mesafesini birkaç birim daha arttırarak genişletmek rahat okunmayı sağlar mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Raşit S

Bugün mobil cihazlar için özel temayı hizmetinize açacağım inş.

@Yavuz SOYLU

Düşünüyoruz.

@M.A.Güneş

Olmadı boyutları kısaltırız yine iş görür sanırım...

@Sefa

Üstte "izlediğin konular" var oradan :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@D.Mustafa

Okunmamış mesaj varsa, kalın yazı ile görünür. Yani bundan kurtulmak için hemen üstte "konuları okundu işaretle" tıklayın...

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Elinize sağlık yapılanlar hep daha iyiye ulaşmak için oldugu belli.Teşekkür ederim kendi adıma.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@BF Okuru
İyi de orada sadece konular listesi var, eskiden klasörlere ayırıp ona göre sınıflandırma yapabiliyorduk. Artık yok mı öyle bir opsiyonumuz?

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru

Olabilir, tek tiklamada ekrani kaplayacak boyuta gelebilir, belki sag ust kosesinde de resmin orijinal boyutunu gormek icin bir ikon olur ona basinca yeni sekmede acar (imgur gibi)

Gezindikce daha da begeniyorum, cok guzel olmus site. Ama Rasit abinin elestirisi hakli bence de fontlar ve genel gorunum, avatar, vs bilgisayarda baya kocaman gorunuyor (muhtemelen tabletlerde normaldir).

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zeminde daha açık bir ton kullanılarak daha berrak bir görüntü elde edilmiş. İşlevsellik ön plana alınarak minimal bir yapılandırılmaya gidilmiş. Ala. Pek güzel olmuş. Bunun yanısıra pek ifade edilmeyen bir eksiklikle, mesajları yazarken karşılaşıyorum. İmla kurallarına uymaya çalışan biri olarak çoğu zaman ataletten cümle başlarını büyük harfle yaz(a)mıyorum. Word' de ki gibi "tümce kullanımı" özelliği mutlaka bulunmalı ki kişinin eksiğini bu özellik kapatsın. Dikkate alınacağı ümidiyle. İyi çalışmalar.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.