4 ağustos 2018 uludağ performans tırmanışı

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alialperakay Dün bende benzer problemleri yaşadım ancak şuan düzgün çalışıyor gibi görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: alialperakay
Scudo

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
Kudret abi gösterdiğin rotaya google haritaya baktımda. bitiş konumu 1360 m rakım seviyedeki uludağ milli park giriş kapısı görünüyor.. yaklaşık 10 km daha tırmanıp 1850-1900m rakımdaki oteller bölgesine kadar gidilmeyecekmi ?

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@iskender şerit Organizasyonda keşiş grubu ve performans grubu olmak üzere 2 farklı rota kullanılıyor:

keşiş-300x186.png

performans-300x186.png

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
@Ilter Elmas gösterdiğiniz resim açılmıyor... kudret abimin gösterdiği google harita üzerinden yola çıktım ben...

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@iskender şerit Organizasyonun rotaları:

(link)

Kudret abinin paylaştığı rota kendisinin Uludağ'a tırmanış rotası.

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar tekrar uyarmakta fayda var bu yarış trafiğin kapalı olması durumunda güvenli hale gelir.
Geçen yılki yarışta trafik kapatılmamıştı ve yarış tehlikeli bir hal almıştı.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
dediğin keşiş 45.4 km, Performans Grubu ise 61.5 km görünüyor... kudret abimin rotasından otele devam yolu yaklaşık 31 km görünüyor..

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar yarışın başlangıç noktası duruma göre değişiklik gösterebiliyor ancak bitiş noktası her daim oteller bölgesi oluyor.

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@iskender şerit Ben 4 Ağustos Uludağ Performans Tırmanışı başlığı altında olduğu için organizasyonun rotalarını soruyorsunuz sanıp organizasyonun rotalarını paylaştım. Kusura bakmayın.

Kudret abinin rotasını bilmiyorum.

iskender şerit

Forum Bağımlısı
Tepki
464
Bisiklet
Bianchi
Kudret abimin çizdiği yoldan çıkılacak. Diğer tüm yollar konu dışı...

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@iskender şerit bu başlık 4 Ağustos Uludağ Performans Tırmanışı başlığı. Esas Kudret abiyle yapacağımız bu buluşma konu dışı :)

• Beğen
Tepkiler: Ilter Elmas

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sadi imren

Uludağ olmadı ora daha yüksek,1300 metre gişelerin ora olmakta ,neyse uludağa hazırız

@Vedat_Çakar

Mecit tatlicilar ile face' den görüştüm,4 ağustos uludağ yarışı olmayacak,yani kürsü yok birinci yok ödül yok,bu nedenle herkes performans dışı demektir ,bayram sonrası kayıtlar açılacakmis,benim rota aynen mudanya feribot iskeleden başlayacak iki adet eğim var 60 mastırda yarışacağım,varsa 60 mastır ,benle yarışır start noktası mudanya feribot iskelesi 09.00 'dur 21 km durulmayacaktır, bursa anadolu lisesine önüne geldiğimde ıskender bana eşlik edecektir,eşlik etmek isteyen 19 -34 katagori gelsin artı 35 -39 ,artı 40 -44 ,45 -49 ,50 -54 55 -59 kategorileri beklerim,21 km tirmanacagim,2 saat 15 dakika eski rekor ,5 mola 3 -4 dakika süre ile,21 km geliş 1 saat 30 dakika , [ mola yapmadım ,bursa anadolu lisesi önüne geldiğimde az mola yaptım ]42 km toplam,eski rekor 3 saat 45 dakikadır,bunun 21 km 'si tirmanistir,gişelerde benim performans bitecektir,

@iskender şerit

Iskender bursa anadolu lisesi önünde ol,10.45 en geç geliş saatim,orada az mola 21 km tırmanış,yiğitaliden 3 kez tirmandim,kartepenin suadiyesi kadar sert eğim yok ,15 eğim görmeyeceğiz

@iskender şerit

Iskender sen devam et benim işim orada biter ben 60 mastırım yahu ,,,42 km bana yeter 42 km '.de sadece 6 mola var birincisi cekirge 3-4 dakika 21 km tırmanış 5 mola 3-4 dakika ,benim gişelere varisim en geç 13.00 ,ya da 13.15 'dir orada en fazla 30 dakika mola,iniş aynı ,inişte çok dar bir yer var ,kontrollü ineceğim,ve aşağıda işkembeci dostum beni bekliyor ,bir daha gel hocam demişti bakalım ordamı ,sen istersen otellere çık,

@iskender şerit

Iskender yarış bizim için 4 ağustos yarış anlayışında değil ,bu nedenle sadece sen ile biz farklı katagoride yarışacağız,isteyen gelir mudanya feribot iskelesine,ya da yenikapıya,o gün ben açıkça kısa mesafe uludağ yarısı yapacağım,uzun mesafede isteyen aynen Mudanyadan çıkar ve otellere basar,
Birde sen 31 km 'de dene performans 'ını bana bağlı kalma ,güzergah çıkışlarimiz farklı

@Ilter Elmas

Ilter sen istersen diğer yönden çıkarsın,kayıtlar bayram sonrası,birde burda öyle yarış olmayacak,kürsü yok,katagori yok,katagori bende isteyen mudanyaya gelir ve 42 km basar,bunun 21 km 'si eğim olacak,tabi avrupa yaka keza gelir ise ben ile basar mudanyadan ta gişelere,birde diğer güzergahta yarış olmayacak ama millet bu diğer güzergahta yarış moduna girecek benden söylemesi ister istemez yarış modunda olanlar çıkacaktır

serhataltay

Aktif Üye
Tepki
109
trafiği çözsünler abi tırların arasında kaldık geçen sene öyle yapsınlar etkinlik

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Özcan.

Özcan mudanya çıkış saat 09.00 ,60 mastırda iddialıyım kim var ise bursadan haber salın 60 -64 katagoride benle 42 km yarışacak adam arıyorum ,saim tatlicilar 77 yaşında o 65 mastır,valla bi gelirse helal olsun derim,,zati saim beyi kutladım,o bursanin süper dedesi,53 km 'yi 2 saat 5 dakikada gitti valla helal olsun ,,,o gün 65 mastır olsa idi birinci olmuştu,fakat 65 mastırda sadece 2 kişi vardı ,selahattin sertcan 70 yaşında saim bey'den sonra gelmişti

@serhataltay

Bu da başka bir sorun tabi,niluferden çıkış olacak orası önemli,orada tam bir güvenlik olmalı emniyet o gün orada olmalı,yollar kesilmeli yiğitalinin bir aşağıdan tırmanış olacak o yoldan ta gişelere kadar araç yoğunluğu olmamalı burada ya jandarma ya da trafik memurlarının görevli olması lazım,benim iş kolay mudanya bursa anadolu lisesi arasındaki yolda pek fazla kamyona ve de tıra raslamamis idim yollar geniş orada,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@iskender şerit

Iki seçeneğin var ıskender ya benle Mudanyadan çıkış yaparsın otellere basarsin toplam 52 km ama sıkı olur ben 42 'de kalacağım ,araç vardı sende mudanya feribot iskelesine gelirsin ,saat 09.00 oradayım ya da ikinci seçenek 10.45 bursa anadolu lisesinde bulusuruz,ordan ben 21 çıkarım,sen 31 km çıkış yaparsın,bir seçenekte performans grubu ile çıkarsın diğer yönden,
tercih senin iskender

@serhataltay

Sülale boyu takdir edilecek bir aile,osman tatlicilar kürsü gördü 2017 'de 55 -59 katagoride Kisada,ve recep tatlicilar uzunda 111 km 'de ikinci oldu.ve mecit tatlicilar hepsi bisiklete gönül vermiş valla kutlamak lazım bu aileyi turkiyeye örnek bir aile

@iskender şerit

Keşiş ve performans diye iki grubun olması esasında güzel,karışıklığa sebebiyet verilmez,yalnız aynı anda çıkış olur ise orda bir sıkıntı olurmu bilemem,birde ıskender otellerden inişte kaza olaylarının olmamasını temenni ederim,motorlu görevlilerin uyarılarda bulunması bence önemli,özellikle yigitaliye inişte ciddi bir yol daralması var ,araçlar aşağıdan geliyor,sollama biri yapar ise sorun olabilir iki kez sıkıntı yaşadım, bu konuda, ama biliyorsun ben yavaş inerim,kartepe maşukiye inişinde keza öyle idi,suadiyede yol bozuk olduğu için traktör misali inmiş idik,ama tek araç yoktu bizim zamanımizda diyecemde topu topu 2009 ,2011 'lerde

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bildiğim kadarıyla faaliyetin dönüşü ücretsiz teleferikle yapılıyor. Böylelikle bisikletliler iniş trafiğine hiç karışmıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Özcan.

Bu daha iyi olur,insanlar otellere varınca zati yorgun olacaklar ,yorgun metabolizma ile 31 km inmek riskli

Onur ali arkadaşın videosunda araçlar var yolda bu yolun kapatılması o gün için bence mümkün olmayabilir ve sol taraftan araçlar giderken sağdan bisikletliler gidecekte burda dikkat edilmesi gerekecek,jandarma aracı bisikletleri ikaz ediyor,solu boşaltın diyor,malesef bu yolun bence kapatılması mümkün değil gibi,ayrıca gişelerden son otellere 10 km boyunca eğimde araçlar olacaktır