3500 tl bütçeli yol bisikleti önerisi

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
bende aynı bütçeye sahibim tabi ben istanbulda gidip elle alıcağım için 2 model arasında kaldım bende

(link)

(link)

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
O bütçeye ulaştıktan sonra karbon kadrolu bir bisiklet ileriye dönük bir yatırım olur. Mesela forumdan şu ilanı paylaşayım.

(link)

Mevcut bisikletim CAAD10'u almamış olsaydım kesinlikle değerlendireceğim bir bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: olympos

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
@Sadettin Z. ilk yol bisikleti olarak carbon kadrolu veya ultegralı bir bisiklet mantıklı bir seçim olurmu ben çok agresif olmasından ziyade yumuşak keyifli bir kullanımı olsun ama güzel hızlıda gidebilsin istiyorum 105 seti uygun görmüştüm kendime

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet görüşmüştük sanırım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Rock

Doğru tahmin etmişim, Merida'nız vardı. Umarım istediğiniz bir yol bisikletine sahip olursunuz.

Şimdiden hayırlı olsun. :)

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@farukbursali

İşin aslı ilk yol bisikleti için ne 3500 TL bütçe ayırmanıza ne de 105 sisteme ihtiyacınız yok. Tiagra donanıma sahip 2000 TL civarındaki bir bisiklet fazlasıyla yeterli.

Lakin ilerde yükseltme ihtiyacı hissedecek kadar tecrübe kazandığınızda sahip olduğunuz bisikletin karbon kadroya ve üst düzey donanıma sahip olması bu ihtiyacı ortadan kaldırır.

Birde işin kişisel tatmin boyutu var tabi. Yol bisikletinin yapabildiklerinin keyfine bir kez vardığınızda gözünüz daha yükseklere bakmaya başlıyor.

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
@Sadettin Z. Haklısın abi ben şimdi üniversiteyi %100 burslu kazandım onun için babamın bana hediyesi olucak bu bisiklet o yüzden alabilceğimin en iyisini almak istiyorum ileride kendi paramla değiştirmem biraz zor olur bisikleti çünkü o yüzden beni en fazla hangi bisiklet götürür onu bulmaya çalışıyorum ben kendim 800 tl biriktirdim bu paramıda kaska eldivene falan bisikletin bişeylerine harcamayı planlıyorum

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
Almisken butceni sonuna kadar zorla en iyisini al gidebildigin yere kadar git tabi bu dediklerim maymun istahli kisiler icin degil

105 in hakkini ver dostum!

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
@gmfaruk Faruk adaşmışız :) bende kendi param olmadığı için bütçemi zorluyorum yani ömrümde bir kez üniversite kazanıcam onun hediyesi bu da kendi param olsa bende en fazla sora lı bir specialized falan alırdım 105 e çıkmazdım kesinlikle ama böyle olunca 105 i kendim ileride alamam diye şimdi alıyorum

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
@farukbursali
He iste ben de ayni diyorum ayni yastayiz bi de
Elimize cok nadir para geciyo almisken iyisini alalim
Ayrica simdi alicagin bisikleti muhtemelen uzun sureler kullanacaksin sifir almak icini bi daha hos edicektir
Edit:renk cok onemli renge isinamazsan baska modellere bak

farukbursali

Aktif Üye
Tepki
160
İsim
Faruk Bursalı
Bisiklet
Mosso
@gmfaruk ben güzel sanatlar okuyorum ya rengi hoşuma gitmezse ileride bir tasarım çizer araba boyuyan yerlerde falan boyatırım kadroyu öyle planlarım var tabi ama bu baya eskittikten sonra olucak tabi

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Aktarıcılar Ultegra, diğer bileşenler 105. Nakitte 3700 civarı alınır:

ioalici

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
İbrahim Onur ALICI
Bisiklet
Cube
Aynısının Race modeli de var. Daha dusuk bir fiyata alinabilir. Bende 2014 modeli var. Cok memnunum. Teker setini Campagnolo Zonda ile, lastikleri de Continental Grandprix 4000 II ile degistirdim. Aradaki parayı buna vermeni oneririm. Cok memnunum...
Erdal Yilmazla gorusmussunuz zaten, onu soylemiyorum...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İleride bisiklet değişecek.Ben 75 burslu İng öğretmenliği okuyorum bana kimse bi şey almadı geçen sene :D Şimdilik çok uçmaya gerek yok.Benim de bütçe var ama bilerek 2500 TL'lik bi şey alıyorum ne de olsa 2 sene sonra karbon isteyeceğim.Cube'yi alman en mantıklı hareket olur.Kesinlikle düşünmelisin.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@Erdal YILMAZ Sizin bisiklete (Agree) 11'li arka dişli takılamaz değil mi? Kadroya sığmaz, arka değiştirici kapasitesi yetmeyebilir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Orhan Akarkut

Jant 11'li ise ve 2x11'e geçmek istiyorsanız, vites sistemini de ona göre değiştirmek gerekiyor. Kadro'ya sığmama durumu söz konusu değil. Arka aktarıcı kısa bacaktır, 11-28 ruble'ye kadar destekler.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Yani kadro 11'li teker uyumlu değil mi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Orhan Akarkut

Orhan Bey kadro'nun uyumsuz olması söz konusu değil. Sanırım net ifade edemedim. 2x11 vites uyumlu freehub'a sahip jant alırsanız, bunun kadro ile bir ilgisi olmaz. 11'li ruble takıp kullanırsınız. 11'li jant'a 10'lu ruble de takabilirsiniz.

Kadro tüm donanımlar ile uyumludur. Bildiğiniz yol bisikleti kadrosu.