Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

300-350 milyon bütçe için en uygunu

gigit

Üye
Tepki
0
Bir haftadır yeşilbisikletin forumunu ve sayfasını takip ediyorum. 300-350 milyon bütçem var. onuda ancak taksitle verebiliyorum. bu durumda salcano ng600 uygun gibi duruyor. 350 milyon ve 7 taksitle yeşilbisiklette satılıyor. boyum 1.70. sanırım ng600 ün kadro boyuda bana uygun.sadece hafta sonları bisiklete binebileceğim. Oda muhtemeleken sahil yolu olacak:) bu durumda sizce ng600 seçimi nasıl? Bu konuda sizlerinde tavsiyesini almak istiyorum.
Ayrıca evde kondisyon amacıyla kullanmak içinde bir trainer almayı düşünüyorum. Ancak gördüğüm kadarıyla bu konuda fazla çeşit yok. Nasıl bir trainer almam gerektiği konusunda da tavsiyelerinizi bekliyorum.

Scudo
merhabalar.

yesilbisikletforum a hoşgeldiniz..bütçenize göre gayet normal bir seçim yapmışsınız.ng600 ler yeşilde 320 milyon tl.

fakat seçimizine alternatif olarak yine yeşilde peşine 4 taksit olarak satılan Kron Zoxes ler var..220 eu fiyatı...bu da ortalama 385-390 milyon civarında bir rakam..peşine 4 taksit avantajını ve KRON kullananların memnuniyetini de unutmayınız derim..

saygılarımızla..

bencede kron çok daha iyi 1 öneri yeşilde 4 taxit üstelik bütçeni çok az aşsada fiyatına göre çok iyi kalite de 1 bisiklet ...
ayrıca kadrosu ve componentları çok iyi olduğundan ileride daha iyi 1 şeye geçeyim dersen ufak 1 upgrade süper 1 bisiklete dönüşebilir...

İlginize teşekkürler.
Herkes Kron deyince iş değişti tabi:) Ancak benim bildiğim kadarıyla Salcano yerli üretim. Peki Kron 'damı yerli. Aslında internette Kron un sayfasına da erişemedim. Kron hakkında biraz bilgi verebilir misiniz. Eğer gerçekten kalite olarak bariz bir fark var ise aradaki 40-50 milyon farka katlanılabilir.

Arkadaşlar şu bisiklet üretimi konusunda hurafeler dolaşıyor..

Salcano'nun, Bisan'ın , Bianchi'nin bisikletlerinin donanımları uzak doğudan (Çin, Taiwan vs) gelir burda montajı yapılır..Bianchi'nin sadece adı İtalyan'dır..Salcano markası ise sahibinin soyadından türemiştir. Montajcı firma yerli olabilir ama sadece işçilik burda yapılır..
Bu firmaların kadrolarını da burda ürettiği modeller vardır..Ama TR de donanım yapılmadığı için kadro hariç onlarda uzak doğu malıdır.. Bu durum bütün dünyada böyledir.. Uzak doğu parçaları dünyayı kaplamıştır..Amerikan markası bir çok donanım Taiwan'da üretilir.. Bunda bir kötülük olmaz.. Globalleşen dünyamızda başka bir seçenek yoktur.. Şu yazı yazdığım klavye, bilgisayar vs.de her şey uzak doğu malıdır..

Kron'ların kadrosu ve donanımları uzak doğu malıdır.. Shimano zaten uzak doğudan gelir. Bisikletlerin montajı İstanbul'da yapılır..Kron markası yeni bir markadır ve Türkiye aittir.. uluslarası tanınan bir marka değildir..Ama her marka böyle doğar zaten..
Gürsel

merhaba,
ben de uygun fiyatlı (max300-350), hem şehirde spor amaçlı, hem de doğada amatör olarak
kullanabileceğim bir dağ bisikleti bakıyorum. Forumda takip ettiğim kadarıyla Kron Zoxes 21V MTB
benim için uygun gibi. Sirkeci'de bu modele baktım fakat teknik özelliklerinden anlamadığım için karar veremedim. Bir de satıcı bu model için 'çocuklar da kullansın diye üretildi 'gibi bir ifade kullandı kafam karıştı. son olarak kronların boyasının çok çabuk kalktığı, bozulduğu yolunda yazılar var...salcano veya bianchi daha mı iyidir?
lütfen yardım...

Selamlar,

Geçen pazar Yeşil Bisiklet'ten forum'daki tavsiyeleri dinleyerek 380 YTL (4 taksit) Kron Zexos aldım. Henüz binmeye fırsatım olmadı. Hafta sonu denemeyi düşünüyorum. Ancak fiyatına göre oldukça kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Bununla kesinlikle yerli bianchi'yi kıyaslamayın. Alakası bile yok. Salcano'da iyi ancak Gürsel Bey'in söylediğine göre Kron çıktı çıkalı Salcano satılmaz olmuş:)

Selam:
1- Bianchi'yi kafandan sil
2- Kronların boyası falan çıkmıyor..Bu yazılar nerde merak ettim..
3- "Çocuklar da binsin" lafı: Kronlarda ,Zoxes hariç 3 adet kadro boyu var: 16, 17.5 ve 19" . Yani 16 olana yeni yetme bir genç de binebilir demek istemiş..
4- O fiyata Zoxes'den başka seçenek yok..
5- 795.- YTL ayırsaydın şimdi kampanyada olan (975'den inen) tam takım deoreli bisiklet Salcano NG 255 vardı.. Bu da malzemeye ve fiyata göre iyi bisiklet..

6- Artık kafan karışmasın:)

Sevgili Nature..
Yeni bisikletin Zoxes'in çok iyi bir seçim olduğuna emin olabilirsin..Güle güle kullan ..Bol pedallı günler..
Gürsel Akay

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
bende xoas mu yoksa ng 350 mi hindi gibin düşünüyorum..en iyisi hangisidir...gibi sorularla boğuşuyorum...

teşekkürler gürsel abi..artık sizde ben bıktınız biliyorum.ama bir türlü alamadım şu bisikleti. :D:D:D

ben xaos kullanıcısıyım ve çok memnunum 350 ile ilgili fazla bilgim yok muhakkakki iyi bir bisiklettir.ben yinede xaos u tavsiye ederim:)bir an önce istediğiniz bisikleti almanız dileğiyle;)

sen bisiklet alma hikayemi bibendum'a soracan.kardeş.. o iyi anlatır.. :D

bally abi ben bisklet alınca bi parti gibi küçük çaplı bişi yaparız. ok :D:D

Back