30 tlye aldığım Rubena 26x1.50 aps patlamaya dayanıklı lastiğim ilk 3. km'de patladı

Sercan Can

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Carraro
(link)

Bu lastiği kullanan var mı? İyi gibi geldi bana ama Schwalbe Marathon Plus'a göre nasıl değerlendirilir bilmiyorum. Tabi fiyat olarak daha iyi.

Scudo

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar Rubena lastiğimle 160 kmye girdim ve bu sırada 3. kmsinde çakıl taşı kesiği oluşan arka lastiğime zorlada olsa iç ve dış lastik arasına birde iç lastik koydumki lastikdeki kesik iç lastiği kesmesin diye.

Ön lastiğimin orta kısmınada yarım cm uzunluğunda şamfıstık kabuğu saplanmış çıkardım çıktığı yer resmen delik şekilde kaldı ama koruma ortada olduğu için bu sefer işe yaradı lastiğim inmedi

Birde bu rubena nın sitesinde patlamaya dayanıklı lastiğin araştırmasında 3 çeşit ürün olduğu birinin yani 30 tllik olan modelin sadece orta kısmında koruma daha pahalı olan diğer modelde ise yan dişlerin hizasına kadar genişlikde koruma bandı olduğu ve üçüncü daha pahalı modelde ise yanaklardada koruma olduğu belirtiliyordu

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Tekere şimdide bu dikenler girdi ama koruma bölgesi olan orta bölgeye olduğuiçin iç lastiğe ulaşmamış
(link)

orhan0911

Forum Demirbaşı
Tepki
144
Bisiklet
Mosso
@Ahmet Vehbi Aslantürk

güzel ama buserde tamir etmeycegi kadar bir yarık oluyor tekeri söküp içine baktıgınızda bu sıvıyı temizlemek eziyet tabi araçlastiklerin de başımdan geçti bu olay bisiklette farklı olcagını sanmıyorum

Tepki
20
Ceyhan Toprakkale arası 30 km gittim :) ince lastik rubena marka önde sorun yok ama arka lastiğin ipi görünüyor artık çözümü de bulmuştum üç tane iç lastiği o incecik lastiğe sığdırdım :) gittim geldim sorun yok yol Ceyhan gidişi Kaymak gibi tabiri vardır ya o şekil bir yol ama geliş toprak çakıl cam ne ararsanız var yani hele biri sodayı içip atmış kırığıda dikine duruyordu ucuz azltmıştım toplamda 65 km yaptım geri döndüm eve ipi çıkan lastik patlamamış ön tekerin sadece havası inmiş :) bu şekilde Ceyhan dan Adana ya gene gittim gene patlamadı :) en büyük korkumun Arka lastiği patlatmamdı çünkü çok uğraştıracak o kadar iç lastik tıkayınca dış lastiğe :) ama gene sorun çıkartmadı :) gitmişkende marathon marka modeli bir lastik var artık kafam rahat :)

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
@emrah9700
:D hahaha ne şansmış bu böyle

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
Rubenalara bazı satıcılar aps yazıyor ama yok çoğunda aps falan

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
(link)

Şuan bisikletimde schwalbe smarth sam ler takılı. Ancak 2.2 lastikler çok zorluyor. Ayrıca daha ilk kullanışımda patlamıştı smarth sam ler yani kısmet işi bu . Rubena v66 dan 2 adet almış bulunmaktayım. Pazartesi elime ulaşır hadi hayırlısı :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gok

Rubena berbat bir lastik cst çok daha iyi bugün yeni takdırdım bende bakalım kaç km sonra neler olacak.

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
@emrah9700

abi patlar yapması 3 dakika, emin ol ben senden beterdim elimi sürmem diyordum taksi parasına 150 tl bayılınca bir haftada hemen gittim öğrendim. Yanında iç lastik taşı, patlayınca direk onu tak.kaliteli pompa al 10 nuncu basışta şişirir merak etme. benimki giyo marka. Kendiliğinden yapışkanlı yama setlerinden al. İşte bu kadar. İLK patlayışta iç lastiği tak şişir. Akşam eve dönünce de patlak lastiği onar o yedek lastik olarak yanında kalsın.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Bende aynı lastiğin 700x35c'lik versiyonunu kullanıyorum. Henüz sadece bir kere patladı, onda da uzun bir gül dikeni girmiş, marathon olsa o da patlardı muhtemelen. Lastik patlaması arkadaşların dediği gibi biraz şans işi, bir de gittiğiniz yollarda camlara, dikenlere dikkat etmek önemli. Ayrıca lastiği düşük basınçlarda kullanmak da yine patlaklara yol açabiliyor. Ben aps(1mm zırhlı) modelin tanesini 32 liraya almıştım yani schwalbe maraton'un çeyrek fiyatına... Bence fiyatına göre gayet iyi bir lastik, yuvarlanma direnci düşük, akışı güzel...

Kensou

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Batuhan T
Bisiklet
Salcano
Yav yanlış anlamayın özür dileyerek söylüyorum ama, şu başlığı okuyunca nedensiz bi şekilde kahkaha attım :D

• Beğen
Tepkiler: berkex

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.286
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
valla hocam seninki de çölde gezerken kutup ayısı ile karşılaşmak gibi bir şey olmuş :)
lastik ne kadar patlamaya dirençli olursa olsun, kevlar protect bant mutlaka kullanılmalı. ben çok faydasını gördüm. yol bisikletinde de kullanıyorum. lastiğin yüzeyinde şu an bir çok çizik ve delik var. demek ki üzerinden geçmişiz ama arkadaşlar iç lastiğimize ulaşamamışlar banttan dolayı.
kullanın, kullandırın. kullanmayanları uyarın. :)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Rubena Flash dan çok çektim bende ah ah çakıl taşından lastik mi patlar mış patladı işte yarım santimlik kesik oluştu hemde şimdi Vittoria kullanıyorum 1 yıldır patlamadı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yok arkadaş neymiş demek ki ucuz etin yahnisi yavan olurmuş... Astarı yüzünden pahalıya gelmiş, geçmiş olsun gerçekten can sıkıcı bi durum...

seckinb

Üye
Tepki
29
İsim
seçkin
ben zırhsız olanından aldım.
4 adet, hem kendi bisikletim hem eşimin
benimki 700 km sürdüm, ilk kez dün patladı.
eşiminki ise henüz 80.kmde iken patladı.
patlak onarma seti olmadan dolaşmak bence riskli.

Tepki
36
İsim
Bilal
Bisiklet
Diğer
(link)
(link) aldıgınız lastik bu lastik miydi ? 22 tl ye satıyoruz biz ama gayet saglam lastik bunlar aslında.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Ben 700x32c Schwalbe Marathon Plus kullanıyorum. İç lastik olarak da Michelin Protek Max kullanıyorum. Bu ikisini 2000-2500 km arası kullandım. Bir kez bile patlamadılar..

Eskiden lastik patlatma fobim vardı. Olur olmaz yerlerde patlar da, bisiklet zevkimi mahveder diye hep diken üzerinde bisiklet sürerdim (ki cidden olur olmaz yerlerde patlayıp beni çıldırtıyordu).. Fakat son 1,5 senedir bu lastikleri kullanıyorum, resmen huzura erdim :) Artık yola bile bakmıyorum. Cam, çivi, diken, ... üzerinden geçmediğim şey kalmamıştır. Bana mısın demedi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
53319 LASTİKLER $6,05 26 X 1.1/2 27.5 yani 650B eski sehir bisikleti olcusu diye hatirliyorum 27.5 janta bu olur sanirim. ?