Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

30-31 Temmuz İzmit-Kerpe-İzmit Gezisi

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Bisikletle alınan yol 159 km
Ortalama hız 22.1 km
Maksimum hız 82,1 km/s

Mükemmel bir gezi ve kamp deneyimiydi, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: waltro
Scudo
Arkadaşlarıma, tüm samimiyetleri, bitmek bilmez enerji ve neşeleri için tekrar teşekkür ediyorum. İyiki bu geziyi de yapmışız arkadaşlar. Nice gezilere...

arkadaşlar oraya giden ayaklarınıza ve o fotoları çeken elerinize saglık çok güzel olmuş maşşalah arkadaşlar allah daha uzun yolar nasip etsin size

tebrikler arkadaşlar...fotoğraflar fazla yorum yaptırmıyor.herşey açıksa ortada 10 numara gezi olmuş..

:)

Biliyorum, "ayse bu saate yazmaz" ama uyuyamadım, ya fotoları koymuşlarsa, ya birşeyler karalamışlarsa dedim..ve gördüm göreceğimi...:) uğur birkaç gün bekleyemez miydin?
Anladığım kadarıyla harika bir gezi olmuş... İstanbul'u sokak sokak arşınlamaktansa sizinle pedal çevirmeyi tercih ederdim.. Artık size 200 km. de koymaz:)
En kısa zamanda beraber pedallamak dileğiyle,
ayse

yok olmamis.. :D olmamis abi bir seyler eksik... sinir oldum be memleket ziyareti (zorunlu görev:)) geregi bulunamadik acilen telafi gezisi talep ediyorum arkadaslar...

Bu hafta sonu yaptığımız bu güzel gezide arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum..
Bu kadar insanın aynı zevk ve şeylerden hoşlanıyor olması büyük bir mucize..
(ya bir tane çatlak ses çıksın lütfen..) herkes gayet pozitif hiç kimse bir diğerinin isteğine karşı çıkmıyor..(bir tek ugur'un ben kayalıklardan zıplayacağım kardeşim) diye tutturmasının dışında hiç bir isteğe karşı duvar olmadık..Gerçi onada olmadık..
Darılmasın gücenmesin diye tuttuk elinden götürdük kayalıklara hadi bakalım zıpla dedik..
Oda denileni yaptı..ve zıpladı..Fotoyu çeken arkadaşım(halil) gerçekten çok güzel bir kare yakaladı uğur'u tam pozisyon almışken havada yakaladı..

Bisiklete binmemin üzerinden yaklaşık olarak 2 ay geçti..(daha önceki yılları ve uzun bir arayıda saymak lazım.)
Ama şehir içinde binmek bir insana bu kadar eziyet verir..
Nefes almak istiyorsanız nacizane tavsiyem Şehir dışı..

Ben bu siteye üye olduğumda düzenli takip ettiğim ve gerçekten fanatiği olduğum sevgili Süleyman Şatır agabeyimin gzei sonrası yazılarını okuyarak kendimi motive ediyordum..

Kemerburgaz gezisine hep o yazılar tetikledi beni..
Sağolsun arkadaşlarımın katılımı ve desteği o gezinin mükemmel geçmesini sağladı.

Geçen hafta yaptğımız Gebze ballıkayalar gezisi yine aynı grup'la gerçekleştirildi..
Bu gezininde mükemmel geçtiğini söylemekte fayda var..

Dikkat edilirse güzel ve mükemmel geçen bütün gezilerimiz şehir dışında oluyor..
Gezileri tek tek yazma nedenim tamamen bunu anlatmak için..
(Birazda sizleri gaza getirmek içim..)

Yaşadığımız küçük olumsuzlukların dışında çok güzel insanlarla tanıştık..
Dehşet derecede misavirperver esnaflarla tanıştık..
Esnaf kimliğini bir yana koyup bütün insancıl yanlarıyla bize yardımcı olan insanlar tanıdık..
İzmit'ten Kandıra yönüne doğru giderken 12 Km'de sağda çok güzel bir mekan var..
Klasik yol üzeri dinlenme tesisi gibi..
Ama bir farkı var..DOĞAL.
Oturma yerlerine yakın olan meyva tezgahları insanı tetikliyor..
Çeşme hemen yanıbaşınızda,, eee bu dakikadan sonra durmanız hata olur..
Mutlu olmanız için bütün ortam seferber olmuş durumda..

Tesis sorumlusu kişiler tezgahtan ürünleri alıp tartmamızı yıkamamızı masaları kendi zevkimize göre kullanmamızı zerre kadar yadırgamıyor..Ve aksine adamlar mutlu oluyor..
Ve inanırmısınız öyle ciddi bir maddi beklentileri yok bu insanların..(Gelen hesap korkunçtu !!!)
Cumartesi günü uğradığımızda yarın buradan geçeceğiz dediğimde buraya 2 saat kala bana telefondan haber verin sizin için dolaba karpuz koyayım dedi..

Bizde dediğini dönüş yolunda yaptık..
Ama mesajımız nedense ulaşmadı..
Ama karpuzu yine dolaba koydu..

ben böyle iyi niyetli insanları görünce gurur duyuyorum ve halen benim memleketimde iyi ve bir o kadarda insani yanını kaybetmeyen insanımız var diyorum..

Amacım reklam yapmak değil tahmin edeceğiniz gibi..
Sadece bilin istiyorum..
ve geçerseniz uğrayın derim..Kesinlikle uğrayın..

Arkadaşlar..
Yollar mükemmel..
Kerpe'ye kadar iyi bir yokuş çıkıyorsunuz..
Ama çoğu noktada ise o çıktığınız yokuşlara inat bir o kadarda iniş var..
Kesinlikle zevk alacağınız bir yol olduğunu söyleyebilirim..

Gece karanlığında çıktığımız yolları gündüz görünce kendi performansıma hayran kaldım.
Belkide bilinçaltı yönlendirmesi..
Yolda buna ciddi olarak inanmaya başladım..(inanmamı sağlayan bazı durumlar olmadı değil)..

Yol boyunca Rüzgar çok dostça davranmadı..
Hız 58 km'yi gösterirken ani bir rüzgar sonrası birden 42 km'ye düşebiliyorsunuz..

Gelirken bu rüzgarı lehimize çevirmeyi umut ediyordukki bu seferde rüzgar ters yönden esmeye başladı..
Ama buna rağmen ve inat o yolu tamamladık..

Uzun zamandan beri Zincirlikuyu'dan beşiktaş'a oradan sahilden eminönü ve yine sahilden Unkapanı balat eyüp alibeyköy ve kağıthane mecidiyeköy (27 Km ) istikametini takip ederek sıkı bir antrenman yaptığımı söylemem lazım..
Bu yolda onun faydasını gördüm..

Ama yinede muammeri ibo'yu ve rüzgarın yiğeni olan ugur'u geçemedim. :)
Daha çok halil'le birlikte pedalladık..
Ama halil'de yakıt'a katkı maddesi ilave edince oda gaza bastı..
Ben yine arkadaydım..

Ve size başka bir deneyim..
Turda veya kısa gezide lazım olur diye abuk sabuk şeyler almayın yanınıza (benim gibi.)
Yoksa yükün ağırlığı altında ezilirsiniz..
İç giyim ve 4 tane t-shırt yeterli (bence..)
Tabii birde malzemeleriniz..(lastik yama vs..)
Uyku tulumu ve mat..

Benim matım biraz agırdı ama mükemmel rahattı diyebilirim..
Halil'in gezi sırasında bana yapmış olduğu bir kıyak..(teşekkür ederim. halil) :) :)
Ahh birde pisletine suluk taksa ne iyi çocuk olacak..Ama agırlık yapıyor herhalde.. :D

2 ay'a kadar havaların bozacağını düşününce için burkuluyor.. :boese157:

Kendinize iyi bakın..

" Carpe Di Em "

:)

Arkadaşlar,cok özel fotolardan birkaçını daha yayınlıyorum. "Özel" dedim çünkü bu fotolara bakınca yeniden geziyi yaşıyorum. :ci: :D

• Beğen
Tepkiler: Ramazan Keskin
Ramazan abi, Uğur, Muammer ve ibrahim... arkadaşlar hepinize binlerce kez teşekkür ederim. Benim bu yazın yapabileceğim son uzun turdu bu (büyük ihtimalle öyle olacak). Ve benim için büyük bir bisklet tecrübesi, büyük bir kamp tecrübesi hatta hatta belki de büyük bir hayat tecrübesiydi. Yılmamanın ne demek olduğunu gördüm ve anladım. Geri dönüş yolunda bana verdiğiniz büyük destek için çok teşekkür ederim hepnize. Ramazan abinin yazdıkları, Uğur'un yüklediği resimler bana fazla yazacak birşey bırakmamış açıkçası...
Tamer abi ve Ayşe siz de yanımızda olsaydınız kat ve kat daha keyifli bir yolculuk olurdu bundan eminim... Neyse kısmetse eylülün sonunda veya ekimde artık bir arada oluruzz.. ben de sizin bensiz gezilerinizi buradan takip ederim. Gidip de yeni bir bisiklet alacağımı bilmesem inanın hiç gözümde yok bu yolculuk... burada kalıp sizinle beraber KMler boyunca yolun altımdan kayıp gitmesini izlemek isterdim...
Açıkçası benim için bu gezinin bi kaç yönden çok büyük önemi var. İlki İstanbul dışında yaptığım ilk gezi, ikincisi bu bisikletimle (sarı siyah bianchi) yaptığım, yapacağım son gezim, üçüncüsü şu ana dek yaptığım en uzun gezi, dördüncüsü ilk kamp deneyimim, beşincisi kendi hız rekorumu kırmam (rüzgara karşı 72 KM/H).... daha da var ancak bunlar en ele avuca gelir olanları...
Hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum arkadaşlar ve bu geziyi kendime bir uğurlama, veda partisi olarak kabul ediyorum uygun görürseniz... En kısa zamanda yeniden beraber pedallamak dileğiyle =)))

İnsanları tanımak istiyorsan onlarla birlikte seyahat et..
Bu söze benzer bir deyiş vardı..
Ama hatırlayamadım..Okuyana bırakıyorum artık..

Halil'le tanışmamız gerçekten çok ilginç'ti..
Tamer'le birlikte ortaköy'den eminönüne giderken dolmabahçede tanışmıştık..
Tamer'de bende yolda bir pislet'li görelim kendimize yakın bulup hemen selam veririz..
Ve çoğu kezde hep karşılığını aldık..
Gerçi bir iki defa asık suratlı insanlara denk geldik," tanışıyormuyuz birader " bakışlarına maruz kaldık..
Ama umursamadık..

Halil hiç de öyle davranmadı..
Üzerine basa basa Gaziosmanpaşa'dan geldiğini , ve Km'sine varana kadar söyledi bize..
Pozitif bir elektriklenme oldu..
Ve sonra Halil'le halil'e hiçde benzemeyen bir kişinin yanında çalıştığı zaman rastladık..Ve Ohaa dedik..
Bu adamın hayatımızın bu kadar içine gireceğini nereden bilebilirdik..
Sonra sonra form'un her sayfasında onu görmeye başladık..
Genelde pisleti normal kullanmıyor..
Oturduğu yerden (sele) pisletin ön tekerini yan çevirerek ayağının altı ile lastiği çeviriyor..(ve bunu düşmeden yapıyor..)
Bu bana göre bir eziyet(pislete) ama halil çok zevk alıyor..
Vede pislete iyi EZİYET ediyor..Tebrikler..

Halil,,
Gidiyor olmana senin adına sevindim..
Sanırım planladığımız veya planlayacağımız turlar'da senin dönüş tarihlerine denk geliyor..
Umarım yine aramızda görürüz seni.(Temenni ediyorum..)
(yeni alacağın pislete suluk'da al..) :)

Hoşcakal..

forumlari daha iyi takip etmem lazimdi bizim kandira/sarisu`da yazligimiz var bilseydim bende geziye gelirdim bu sayede disarda yatma olayi olmazdi eheh

tabe yokuslarla aram iyi degil benim hizinizi keserdim ikide bir ama bir amaciniz yoksa ve eglenmek icin gidiyorsaniz gelirdim ama hiz ve dayaniklilik icin gidiyorsaniz size yuk olurdum anca

selamlar..
tur yazımızı okuyup resimleri tekrar görünce için bi garip oldu gerçekten.. kemerburgaz-çatalca-gebze(ballıkayalar)-izmit(kerpe)..son bi ay içinde hafta sonlarımı sadece bisiklet alıyo ve ben bundan hiç şikayetçi değilim..gezilerimizin hepsi çok güzeldi ama en güzeli sanırım en son çıktıgımız oldu..

haydarpaşada trene binerken yine her zamanki problemle karşılaştık TCDD de..sizlere tavsiyem mümkün oldugunca tren kullanmamaya çalışın veya kargo bölümlü trenleri tercih edin..(başka bi adı vardı ama ramazan abi bilio onu çıkarmadım şimdi :)

izmitten yola çıktıktan sonra yokuşlar başladı birden bitti bitecek derken yaklaşık 12 km filan çıktık sanırım (ama dönüş mükemmeldi) 10. km de mükemmel bi dinlenme yerinde mola verdik insanımızın ne kadar hoşgörülü oldugunu bir kez daha anladık..ramazan abi şeftaliler ne kadar güzeldi di mi? :)

muammer ve ugur un liderliğinde (bende 1 dk. kadar gerilerinde) yolumuza devam ettik durduğumuz yerlerde genelde ii insanlarla kaşılaştık yolun iniş çıkışları ve manzaralar harikaydı..

tek problemimiz geç saatte karanlıkta yol almak oldu ve zifiri karanlıkta çıktıgımız yokuşları ertesi gün inerken şaşırıp kaldık..

çok ayrıntıya girmeye gerek yok daha fazla milleti özendirmemek lazım ama beniö açımdan çok zevk aldıgım ve her zaman hatırlayacağım bir gezi oldu..

Muammer,ugur,ramazan,halil hepinize teşekkür ediyorum bu uyum ve neşenizden dolayı..gece 1 de yatıp insan sabahın 5 inde kalkıp muhabbet eder mi kardeşim bi dahaki sefere biras daha uyumak lazım bence :)

herkese teşekkürler..çeşitli sebeplerden gelemeyen arkadaşlara (tamer ayse ilkay)sadece geçmiş olsun diyorum :D artık bi dahaki sefere..

herkese bol pedallı günler..

ilk resimdeki van gölü ekspresi benim bisikletim bu arada :D

:( abi gurupta cezalıyım ama bömlede olmazki yemin ediyorum gözlerim doldu arkadaşlar ya çok güzel bir gün gecirmişiniz ve o tura katılan muamer ibo ugur halil ve ramazan abi sizleri çok tebrik ederim çok güzel olmuş turunuz katıulamadıgım için hepinizden özür çünkü cezalıydım biliyonuz en kısa zamanda sizlerle görüşmek ümidiyle kendinize çok ama çok iyi bakın

ya bizim aramızdaki bir şaka sadece bişey yok yani senin anlıyacagın yanlış anlaşılmasın

İlkay inanır mısn benim de gözlerim doluyo... Çünkü az önce bu turu tamamladığım bisikletimi yeni sahibine teslim ettim... Onunla son turumdu ve sadece bu yaz yaklaşık 1000 Km yaptık onunla beraber. Yeni bir bisiklet alıcam kısmetse ve de biliyorsun eylül sonuna kadar yokum yurtdışında olacağım... Geldiğimde pedallamak üzere...

tamam halil sıkma canını kardeş gitmeden önce yanıma bir gelde bi sohpet edelim uzun bir süre görüşemeyecegiz çünkü kendine çok ama çok iyi bak şimdiden yeni cicin hayırlı ugurlu oılsun allah kaza bela vermesin

Back