Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

3 saat icinde michelin parca pincik oldu

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
bu sabah binbir hevesle bisikletcinin yolunu tuttum.haftalardir bitik olan fakat tembellikten ve cimrilikten yenisini almadigim lastigimi deistirmek icin. bisikletcideki satici bana ---Michelin all mountain 2.2-- yi onerdi.cunki adama cok cabuk lastik bitiriyorum diye sikayet edince bana buyuk disli bi secenek olarak bunu sundu.(son 5 ayda bu 3. arka lastigim).lastigin uzerinde kuru ve islak zeminin arasinda ve allmountain yaziyordu.yani tam bana gore bi lastikti, hevesle lastigi taktim.hemen benim fix antreman mekanimin yolunu tuttum.mekan karisik bi zemine sahip(kuru, tozlu,kumlu, sert, kayalik) yani ne ararsan var.1 saatlik epey dik bi tirmanis, arkasindan yer yer kayalik bayaa hizli bi inis.bazi noktalarinda dh ciler jump lar yapmislar.bu jumplardan sicradiginda bazen keskin kayalarin uzerine inebiliyosun.
neyse lastik inanilmaz yol tutuyordu.kendimi senki yere yapisiyormus gibi hissediyordum.yarim saat sonra lastige guvnim artti ve limitlerini denemeye basladim. fakat bi ara lastigi kontrol etmek icin durdugumda bir de ne goreyim.lastigin dislerinden bi kaci kopmustu.bi an bu nasi olur dedim.michelin lastik ve daha yepyeni.neyse yoluma devam ettim ayni tempoyla.hopladim zipladim kayalara aldiris atmedim.cunku lastigi garanti ile deistirecegimi biliyordum. bi taraftandan aklim dan imalat hatasi herhalde diye geciriyordum. antremanim bittiginde lastigin kenarlari haric nerdeyse hic disi kalmamisti ustelik uzerinde derin yariklar vardi. dogru bisikletciye yollandim. bisikletci beni gordugunde hemen tavsiye ettigi lastigi beyenip beyenmedigmi sordu bende lastigi gosterip super lastik acayip yol tutuyo ama bi gariplik var 3 saat ivinde parca pincik oldu deisitirmek istiyorum dedim.adam bi bana bakti bi lastige bakti.o da saskin bakislarla bunu nasi becerdigimi sordu.bende anlattim durumu.neyse o lastik yerine xcr dry aldim. aksam evde dh ci bi arkadasa durumu anlattigimda cocuk gulerek o lastik sadece kum icin (cok uymusak yuzeyler icin) zaten yumusak bi materyalden yapilmis.normal bi sey deyince bu sefer ben dumur oldum. cunku lastigin uzerinde all mountain yaziyo.keske bisikletciye vermeden once resmini cekseydim.eminim sizde cok sasiridiniz.

Scudo
Demek ki her lastik olmuyomuş biz bisikletçilere. Gerçekten lastiğin son halini merak ettim doğrusu...:D :D

Sevgili Beverly ,
peki bu kadar aşınmasına rağmen patlamadı mı lastik ?
Yine de iyiymiş diyelim o zaman !

patlama falan olmadi.sirt yuzeyi bayaa etliymis.zaten cikaridgimda lastigin disinin silgi gibi ufalanip kopmus bazi yerlerinin kesilmis oldugunu gordum. ama sirt kismi bayaa saglam yapilmis. epey kalindi.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan
Michelin'in XC serisi yanılmıyorsam Extreme Conditions, XCR serisi de Extreme Conditions Racing. XC'ler XCR'lere göre daha uzun ömürlü ancak daha ağırlar. XCR'lar daha hafif ancak daha kısa ömürlüler. Yarış lastiği adı üzerinde. Kesin olmayan bir kaynaktan duymuştum bunları, ancak tecrübeler de bunu gösterdiği için yazayım dedim.

bu lastik xc serirsinden deil ama. bu lastik baya genis bakildiginda dh lastiklerine benzeyen 2,2 genisliginde, ama silgi kadar yumusak deisik bi lastik. xcr daha oncede denemistim. o saglam bi lastik. o kadarda da yumusak deil.fazla uzun surmuyo ama yinede iyi bi tutusu var...

bu arada lastigin kutusunu buldum evde modeli allmountain x expert.

:D :D :D :D :D

Harika bir benzetme. "Hızlı yaşa genç öl" gibi bir şey herhalde.

:)

Ben bir soru sorayım beverly, mesajından anlayamadım da, lastiğin değişimini garanti kapsamında mı yaptılar?

Üretilen her türlü malın üzerinde veya faturasında "death line" yazan bir ülke orası. (A.B.D)
Su bile alsanız iade ve değiştirme yapabilirsiniz.
Biz Türkiye dekiler bunu anlamak için çok zorlanırız.
Malûm tüketici hakları diye bir şey yeni duyulmaya başlandı daha.
:D

bir XCR Dry kullanıcısı olarak lastiğimden memnun bir şekilde bisiklete biniyorum.ormana birkaç defa girdim fazla sorun çıkarmadı zaten ilk defa ormana girmiştim kelvar olduğu için çok ağır değil..iki defa lastik patladı ama dış lastikten değil janttan kaynaklanıyormuş..

ya anlatim bozukluklari icin ozurdilerim.dilbilgim allak bullak oldu burda. lastik garanti kapsamin deisti.ama aslinda kullanim hatasi.yani o lastik kayalar uzerinde gezmek icin deilmis. ama burda ne olursa olsun (isterse kullanim hatasi) 15 gun icinde sorgusuz sualsiz mali geri verip parani geri alabiliyosun.

bu ara dedigim gibi bu lastik xcr deildi.bende xcr kullandim.o iyi lastik.

aklima gelmisken yazayim.konu ile fazla alakali deil ama. burda turklerin bayaa SIK YAPTIKLARI BI SEY.
burda best buy ve circuit city isimli 2 buyuk elektronik esyalar satan magazalar zinciri var. nerdeyse her mahallede buyuk bi elektronik magazasi gibi dusunun.
her ay yeni bi film yeni bi oyun yada bu tarz bi sey cikiyo. piyasaya.bizimkiler parasini veriyo aliyo.15 gun icinde kopyalayip geri veriyo. yada evde parti mi vericeksin.muziksistemimi lazim.gidiyosun best buy a aliyosun istedigin sistemi.partin bittiginde geri getir.benim bi arkadasim her dvd kiraladiginda bi dvd player ile home video sistemi satin aliyodu.film izledikten sonra geri veriyodu.yanliz ayni kisi cok SIK mal deistirme yaparsa ayni magaza subesinden adama uyari veriyolar.
bu biilgiler her yeni gelen ogrenciye aktariliyo :))

İşte anlatmak istediğim buydu.
Şimdi biz bu sorgusuz sualsiz iade olayını , bir Türkiye vatandaşı olarak anlayabilir miyiz . Anlayamayız, hafsalamız yetmez.:eek:

Değil on beş gün kapıdan çıksan geri almazlar çoğu yerde. Ne yapacaksınız, dava edip 2 yıl uğraşacak mısınız ? Anında çözmek için polis mi çağıracaksınız ?
Polis arabalarının üzerinde "to save to protect " yazmıyor hatırlatırım. Sineye çekeceksiniz ! Kavga çıkarıp bela katsayısını büyütmeyi de deneyebilirsiniz tabi ki !:eek:

Olsun, melekler ona ( sizi kazıkladığı ve kandırdığı için yada hakkınızı yediğinden dolayı )bir sürü günah yazacak anında. Öteki tarafta bu olay kul hakkına girdiği ve günahı çook çook fazla olduğu için cayır cayır yanacak o kötü esnaf.
Yanına kalacak mı sanıyorsunuz ?

ataruh bu sistem turkiyeye uygun deil. burda hic bi amerikali ugrasip bu dedigim seyleri yapmiyo.gidip magazadan mali alip isi bitince geri vermiyo.bu burda turklere mahsus bi olay(kucumsemek deil, yanlis anlamayin) bole bi uygulama tr de baslasa tahmin edebiliyomusun neler olur

bu arada bu geri verilen mallar fabrikalarina geri yollanip tekrar yenileniyolar ve "referbished" ismiyle geri satiliyor firmalrin internet sitelerinden yada ayni magazalardan indirimli olarak. google da "referbished" i aratin cok ucuz mallar goreceksiniz.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Sevgili Beverly,
Türk kültürünü alenen tahkir ( hakaret etmek ) ve tezyif (zayıflatmak ) etmekten dolayı anayasanın ve türk ceza kanununun bilmem kaçıncı maddesi uyarınca seni uyarıyorum.

BİİZZZZ,
DÖRT İKLİMMMMM , YEDİ KITAYYAAAAA
NAM SALMIŞŞŞŞ,
Birileri böyle cevap verebilir.

Ama gerçek şu ki, Biz hak hukuk nedir bilmeyen, hır - gür ,
trafik, namus cinayeti, fener galatasaray muhabbeti, kira, benzin zammı, bu gün ekonomik kriz çıkacak mı derdi, ülkeyi mollalar mı ele geçirecek endişesi içinde, okullarında müzik aleti çalmak dahi öğretilemeyen, aynı evlerde ( pvc pencereli olması büyük modernlik ) aynı eşyalarla ( gümüşlük, vitrin ) yaşayan bol bol üreyen ( Allah rızkını verir ) her gün 125 bebeği doğumda kaybeden, nüfusu, yüzölçümü bile belli olmayan, ama yeri geldiğinde mangalda kül bırakmayan, gerçekte avrupa ortalamasının kat kat altında olan hayatını böyle böyle tüketen bir toplumuz.

Yukarıdaki sözler insanlık için bir şeyler yapmak isteyen birisinin sözleridir.

• Beğen
Tepkiler: Nomad ve gizer

Kesinlikle küçümsüyor ve böyle bir toplumun üyesi olduğum için utanıyorum.
Tarihten örnek vermesin lütfen kimse.
Tarih öğretmeniyim. :D
Geçmişte ki ( gerçekten yaşanmışsa ) güzel günler beni , şahıs olarak çok ilgilendirmiyor.
Ben bugünü yaşıyorum. :eek:
Durum ortada işte.
Sevgili Beverly,
O sahtekarlık yapan Türklere söyle üzülmesinler, buraya dönünce bir kurban keserler günahları affolur. Sırat köprüsüne o koyuna binerek geçerler korkmasınlar.

Back