3 Ocak 2019 forumdaki yenilikler

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Hocam birde elinizi markete atsanız adama mesaj atıyorsun hic cevap yok buna bir kriter getirseniz güncellenmeyen ilan kalksa mesela.

Scudo

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar,

Onceden bir konuya girdigimizde o icinde en cok begeni alan mesajlari ustte gorebiliyorduk. Bu ozellik kaldirildi mi ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Okunmamış mesajlar -> Nerede kalmıştık? -> Ama zaten okunduysa, direkt son mesaja gider.

Son mesaja git -> Direkt son mesaja gider

Linkler -> Başlıkta paylaşılan bağlantılar

Benimkiler -> Başlıkta size ait olan mesajlar

@Muhammet Ertop

Buna sevindim. Performans alarak da site epey güzel şu anda ve ne demek, ben teşekkür ederim.

@five buna (link) vermiştim, sizi az daha bekleteceğim.

@DayKnight buna (link) vermiştim dediğim gibi, yavaş yavaş oturacak yerine hepsi. En üstte en beğenilen mesajları ben de çok kullanıyordum yani kısmetse elbet tekrar olacaktır.

@el_Aksa_1903

Bu ilanlara cevap vermeyenler, genelde hiç mesajı olmayan yani siteye gelip kayıt olup, ilan paylaşıp çekip gidenler. Sanırım onlara da sınırlama getirmenin vakti geldi. Sitede aktif olmayanlar ilan paylaşamasınlar. Kurunun yanında yaşı da yakacak ama başka türlü bu durum düzelmez maalesef.

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Merhabalar birine mesaj attıktan sonra başka birine yine özelden yazmak istediğimde 2 dakika beklemesin diye uyarı verdi bu bence kalkması gereken bir uygulama

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Menüde zaten takip edilen konular diye bir kısım var. Menü>forum>takip edilen konular :)

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek
Takip edilenler listesini biliyorumda,benim dediğim biraz daha spesifik olacak şekilde favoriler bölümünün olmasıydı. Takip edilenler listesinde,takip ettiğin konu sayısı artınca, arasında en çok takip ettiğin konu arka sayfalara düşebiliyor.Ama favorilerde çok kolay ulaşabiliyorsunda. Ama profilde favoriler kısmını bu soruyu sorduktan kısa bir süre sonra keşfettim. Acaba bu siteye gelen güncellemeler ile mi geldi yoksa benmi bu zamana kadar görmedim bilemiyorum.:komik: Favoriler kısmı olması çok güzel olmuş, atıyorum belli başlı bazı konuları favoriye atıyorum,her gün girdiğimde o konulara çok kolay ulaşabiliyorum.:harika:

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

corvisxxx

Üye
Tepki
0
İsim
emre
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sitenin yeni görünümü güzel olmuş . fakat güncellemeden sonra mesaj kutumdaki tüm mesajlar silinmiş ve kimseye özel mesaj gönderemiyorum seçenek çıkmıyor neden olabilir sorunla ilgili iletişim bölümünden mesaj attım dönen olmadı

olympos

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Enes
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
güzel olmuş elinize sağlık, benim için tek eksik üstte de son sayfaya gidebileceğim bir buton olmaması.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Güncellemeler / Yenilikler
  • Market
    • Performans ve iyileştirmeler
      • Biraz performans adına ufak tefek içten geliştirmeler yapıldı.
      • Ufak tefek hatalar giderildi yani düzeltildi.
      • İlanlara, yorumlara ve değerlendirmelere dahil "şikayet" butonu eklendi.
    • Tıpkı forumdaki konu ve mesajlardaki gibi,
      • İlanlara da favorilere ekle özelliği eklendi.
      • İlanların da forumdaki gibi Tepki sistemi eklendi.
      • İlanlara yazılan yorumlara da Tepki sistemi eklendi.
      • İlanlara yapılan değerlendirmelere de Tepki sistemi eklendi.
      • İlanlara video upload yani video yükleme özelliği de eklendi.
      • Not: Hata raporları açık, sorun yaşayan rapor edebilir.
  • Forum
      • Mesaj birleştirme zamanı 3 saate düşürüldü. Bir mesajı yazdıktan sonra 3 saat boyunca göndereceğiniz her mesaj birleştirilir ama 3 saat sonra yazılan mesaj birleştirilmez. Haliyle konuyu yukarı çıkarmış olacağınız gibi, "Düzenle" gibi bir derdiniz de olmayacaktır. Şimdilik bu şekilde çözüm netleştirdik ama ilerleyen zamanlarda yine bakma durumumuz olabilir.
      • En üstte "Başlıkta ara" menüsüne "Başlığa yazanlar" eklendi. Böylelikle bir başlığa kim yazmış, kaç tane mesaj yazmış artık hepsine bakabilecek, filtre sistemi sayesinde üye adını bile arayıp bulabileceksiniz.
      • Sadece fotoğraf değil, video da yükleyebilme özelliği var artık. Gerçi yenilikte eklenmişti ama şimdi duyurmuş olalım. Video yüklediğinizde YouTube gibi video yüklemiş olacaksınız. Boyut konusu şu anda sınırlı. Belki ileride limiti uzatabiliriz.
      • Editöre bulanık (satır içi) spoiler ekleme özelliği getirildi. İşte örnek üzerine tıklayın: örnek spoiler.
      • Forumdan çıkış yaparken güvenlik için sistem size birkaç soru soracak onu da ekran görüntüsünde altta ekleyelim.
      • Adeta çöplüpe dönen başlıkların çoğu temizlenmiştir (birleştirilmiştir).
      • Tasarım ve kodlamada iyileştirmeler yapıldı.
      • Tüm dosyalar (fotoğraf, video, avatar) a-z'ye yeniden optimize edildi ve ciddi anlamda performans elde edildi.
      • Üyeliğinizin ayar panelinde yeni birkaç şey (bisiklete başladığınız ilk sene/sezon) ve bisikletinizin türü eklendi.
      • Eski otomatik tarzda konu mesaj birleştirmede iyileştirmeler yapılmıştır.
      • Şifrenizi değişirken/yenilerken, sistem sürekli "bu şifre zayıf" vb. gibisinden sizi uyaracaktır. Ayrıca, diyelim karanlıktasınız ve şifreyi yanlış giriyorsunuz yıldız çıkmasından dolayı tutturamıyorsunuz diyelim. Artık "Göster" butonuna tıklayarak şifrenizi görünür yapabilirsiniz. Aman bunu yaparken arkanızda biri size bakıyor mu kontrol etmeyi unutmayın. : ))

Kısmet olursa kısa kısa bu başlıkta paylaşılacaktır. İlerleyen zamanlarda şık, tatlı böyle çok hoş yenilikler bizi bekliyor olabilir.

Tepki
22
İsim
Murathan VAR
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Pinarello (replika)
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
imza nasıl ekleniyor? Bir türlü bulamadım :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Telefondan bakıyorum şuan da bilgisayarda da aynı. Sağ üstten isminizin üzerine gelince çıkan seçeneklerden "İmza" ya tıklarsanız halledebilirsiniz.

Tepki
22
İsim
Murathan VAR
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Pinarello (replika)
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bilgisiyardan bakınca gözükmüyor, ilginç

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mobilden chrome üzerinden siteye girince nedense dona dona açılıyor. Evin internetinden kablosuz olarak bağlandığımdada aynı sorun var ama başka sitelere girince böyle yapmıyor. Acaba chrome kaynaklı bir şey mi,siz ne kullabıyorsubuz cepten girişlerde?

yokgibi

Aktif Üye
Tepki
89
İsim
Numan U
Bisiklet
Sedona
Chrome 71.0.3578.99 sürümünü kullanıyorum, mobilden bağlandığımda sorun yok. Wifi deneyemedim.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yokgibi
Bende sayfada hareket ederken donarak gidiyorda,hani başka sitelerde de yapsa telefondan diyeceğim. Genel olarak nabızı bir yoklayım dedim,millette nasıl diye.

• Beğen
Tepkiler: yokgibi

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, sitede kullanıcıların sık sık yaşadığı önemli bir durum olan, konu açılınca eski konulardan benzer başlıklara konunun eklenmesi üzerine konuşmak istiyorum. Bir çok konum bu şekilde eski konulara entegre edilmiştir.Burada ben konu açarken arama bölümünden aramıyor muyum? Çoğu zaman arıyorum, sadece acele cevaba ihtiyacım olduğunda direk konuyu açıyorum.Aslında Başlıklar birbirine benzesede alt içerikler farklı olduğu zamanlarda da açıyorum. Burada yönetime 2 sorum olacak.

1.Sizce, başlıklar aynı diye tüm sorular günler,yıllar öncesinde açılan konuya eklenmesi kullanışlı oluyor mu? Bence olmuyor, çünkü konu aynı olabilir ama herkesin sorduğu nokta farklı olabilir. Diğer nokta konu diğer sorular içersinde karışıp kayboluyor.Kim tam olarak ne sorun yaşamış,ne soruyor belli olmuyor. Mesala, arka vites ayarı konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz. Yıllar önce bir arkadaş,arka vites ayarı adında bir konu açmış ve günümüze kadar sayfalarca yazı yazılmış. Lakin her arka vites ayarı konusunda sıkıntı yaşayana bu konu bağdaştırılırsa kimse onlarca sayfayı okumaya uğraşmayacaktır. Çünkü, belki adamın sorunu daha spesifiktir. Öyleya kimisi arka vites ayarında limit değerlerini ayarlamada sıkıntı yaşıyordur,kimisi tel gerginliği ayarında.
Konular sabit ana alt konu başlığı altında parçalara ayrılırsa daha kolay çözüm bulunacağına inanıyorum.
Arka aktarıcı, 1. viteste janta zinciri düşüyor sorunu, arka aktarıcı büyük viteste zinciri kadro ile ruble arasına düşürüyor sorunu,arka aktarıcı vitesi düşüremiyor veya yükseltemiyor vs şeklinde ana konu arka aktarıcı sorunları adı altında bu gibi tipik başlıklı konular ile sorunlar daha detaylı bölümlere ayrılması ile bence daha kullanışlı ve daha hızlı sonuca ulaşabilme sağlanacaktır.

2. Siteye technopat.com'da kullanılan konu oluşturma sistemi getirilebilirse, konu oluştururken kişi,konu başlığını daha yazarken sistem altta benzer konuları gösterdiği bir sistem getirilirse, acaba bu konu daha önceden var mıydı, acaba benim soruma yönelik tam bir eşleşme sağlayan konu var mıydı derdi azalacaktır diye düşünüyorum.
188550
Şekildeki gibi örneğin.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşte bunu diyordum, uygulamalı olarak gördük. :) Benim önerimle 3 ocak 2019 forumdaki yenilikler aynı mı? Bu bahsettiğim şeyler var mıki, konu burayla birleştirildi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@-Skynet- Fark etmiyor. Sitede yapılan yenilikler veya düzeltmeler/iyileştirmeler devam ediyor. Hali hazırda başlık varken illa yeni bir tane açmanız gerekmiyor. Benzer veya aynı başlıklar, denk gelindikçe birleştirilmeye devam edilecek. Bahsettiğiniz benzer konular gösterimi burada önceden vardı. Hem de ondan daha detaylı daha güzel olanını bile yaptık, Google araması bile entegre ettik ama değişen bir şey pek de olmadı. Bu yüzden yapabileceğimiz bir şey yok. Daha çok özgün başlıklara dokunulmuyor. Başlık birleştirmesi çöplüğe engel olmaktadır ve daha da önemlisi o başlık takipçilerine bildirim gittiği için, cevap alma potansiyeli daha yüksek olmaktadır.

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mesajların hepsini tam olarak okuyamadım tüm yenilikler çok güzel olmuş ama mobilden mesaj yazarken çok yavaş bir şekilde geçiyor ekrana donma gibi birşey oluyor önceden olmazdı telefondanmı bilmem ama çözülmesi gerekiyor