3 bisiklet arasında sizce hangisini almalıyım :)

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam salcanonun komponentler daha iyi ama tabi alacak kişinin begenisine kalmış :) ister parasını komponentlerine yatırır ister kadrosuna :)

Scudo
Tepki
19
@SerkanNamazcı

Uzun zamandır bu forumdasınız edilen teşekkürler yazılan mesaj sayınız ne derece forumda aktif olduğunuzu ve bununla birlikte ne derece bisiklet konusunda tecrübeli olduğunu gösterir buna lafım yok :) benimkisi sadece fotoğraf makinesi ile kıyaslama oldu ama tutmadı diyelim o zaman :) Selamlar Saygılar...

Tepki
22
kadro kalitesinden anlamam ama sade vatandaş olarak aklıma ilk gelen soru kron sedona gibi yerli markaların neden dolar üzerinden satış yaptığı , salcano türk lirası olarak liste fiyatlarını belirlemiş aynısını diğer yerli markalardan da beklerdim.

• Beğen
Tepkiler: Öner İLKME

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
şimdik salcanonun üzerinde aynı parçalar ve kadroda yabancı bir marka olsaydı hiç böle şeyler konuşulmucaktı.whistle de bianchi üretmiyormu..türkiyede veya nerdeyse artık.bende önceden salcano alınırmı diyordum.ama aldıktan sonra yanlış düşündüğümü anladım.tek sorun salcanonun geçmişinde hep vasatı geçememiş ürünlerle hafızamıza kazınması.eski salcanoyu düşünerek yeni bisikletlere bakmamız ama üzerindeki parçaların diğer markalardan ne farki var hepsi amarikada üretiliyorda salcano çin malımı.dağada çıktım uzun yolda yaptım.banamısın demiyor atak seri bir bisiklet.dağda okadar engebede sürdüm diken dal odun artık ne geliyorsa ne lastik patladı nede başka birşey.500 1000 lira arası birşey veripte 3000 7000 arası bisikletlerle boy ölçüşmeye kalkarsan zaten o bisikletin kadrosu kırılır.millet carbon kadroları parçalıyor salcanonun parçalansa ne olur..!!evet tek eksiği servis ve destek hattı.geliştirilse...herkez daha mutlu olucak..

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Salcano konusunda bende haksızlık yapıldığını düşünüyorum,tıpkı Bianchi ye yapıldığı gibi, her ikiside geçmişdeki hataları ile anılıyor, Salcano 5-6 sene önceki salcano olmadığı gibi Bianchide en azından 2-3 sene önceki bianchi değil, özellikle üst düzey modellerde değil, üst düzey modellerde whistle,carraro gibi yurtdışında üretilen kadro ve aynı ortak donanımlar kullanılmakta ve Manisa da montajlanmakta,tek sorun kadro boy çeşitliliği, adamlar her boy kadro getirmeyip genelde ağırlıklı olarak giden kadro boyunu getirip çalışıyorlar, halbuki whistle,carraronun orijinal sitesinde çeşitli kadro boylarının olduğu görülmekte,bu durumda bianchide özellikle üst düzey modellerde uygun boy bulmuşsanız kaçırmamak gerekir diye düşünmekteyim, Salcano da boy çeşitliliğide bulunmakta, bu da ayrı bir avantaj, yoksa belli markaları almayı herkes ister, zaten öyle olsaydı, sadece belli markalar dışında üretim olmazdı.

• Beğen
Tepkiler: koray_can