2918 sayılı TCK KARAYOLLARI Trafik kanunları :Bisiklet

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
bizde çok var ya ne yapacağımı şaşırıyorum kurallara uymadığından 3 kişi kaza geçirdi biri de 2-3 haftadır hala yatıyor. akıllanan yok. bari kırmızı ışıkta durun diyorum dinleyen kim. aşındaki kasktan altındaki bisikletten utan diyesim geliyor. (gerçi bizim grupta hala kaskı aksesuar olarak görenler var...)

• Beğen
Tepkiler: berkay iriyarı
Scudo

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
gecenlerde kırmızı ısıkta durdum yanımda poliste vardı sordum otobana girmek yasakmı dedim . 60tl cezası var ama yarıscılara falan serbest dedi yani su sekilde serbest il spor mudurlugune gidip oradan sporcu kartı bisikletci kartı cıkartırsan polis durdursa bile ceza yazmaz dedi . bu arada izmirde uckuyulardaki bi polise sormıustum. konaktan kartı cıkart rtahatca gez dedi kırmızı ısıktada falan sorun cıkarsa goster dedi ama ne kadar dogrudur bilemem.. bu kartı olan var mı nereden nasıl alınır.. 2-3 tl maliyeti var dedi :D

berkay iriyarı

Daimi Üye
Tepki
285
@karamuratt

kardeş senin bahsettiğin kartı ben bilmiyorum ama sen yapabilirsen paylaşırsan sevinirim

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
kırmızıda geçmemi normal sayacak bi kart olacağını sanmıyorum ancak otoban işi kafama biraz yattı

berkay iriyarı

Daimi Üye
Tepki
285
kırmızıda sadece başbakan cumhurbaşkanı yani devletteki üst rütbeler geçiyor general mesela isterse yol katı versin kırmızı ışık bu saydıklarım dışında herkesin uyması gerekn bir kural:):D:D:)

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
polis birileriyle biraz eğlenmeye çalışmış sanki...

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
gecenlerde otobandan urlaya girdim gişelerden gectim eve kadar gittim :D poils falanda durdurmadı hiç durmadım ama giselerde :D

ukuyulardanda otobana giren iki bisikletli gordum ya havalaanına yada cesme tarafına gidiyorlardı sanırım. ama kart falanda yokta belki otobanda işe yarayabilir belki

• Beğen

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
@karamuratt

Bahsettiği sporcu lisansıdır yarışçılara serbest olduğunu bilmiyordum antreman yapıyorum diye girebilirsin yani spor il müdürlüğüne git ordan sana form verecekler onu doldur sağlık ocağına onaylat spor il müdürlüğünden 1 gün içinde veririler ücret talep edilmez

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
otoban bisiklet için çok kullanışlı olabiliyor. bahsedilen şekilde bir kart otobana giriş izni sağlıyor ve Kesinlikle sorun çıkarmıyorsa kullanmakta fayda var

• Beğen

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
@Mustafa Volkan Koca

Traktör'de Tek Kişiliktir.
Birde At Arabasının Taşıttan Sayılıyor mu onu bilmiyorum , ama Sonuçta At'da Tek Kişilik.

• Beğen

İlker Özdemir

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Salcano
At arabası motorsuz taşıtlardan sayılmaktadır ve aynı bizde olduğu gibi yolun en sağından kurallara uyarak sürülmesi gerekiyor...

• Beğen

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
bisiklet için otoban hız limiti ne acabaa?ben 140 tan aşağı hız yapamam :))

• Beğen