29 Bisikletim var memnun değilim?

tahasamil

Üye
Tepki
1
Merhaba. Boyum 1,77. Salcano NG450 29" M kadro aldım. 3 aydır kullanıyorum. M kadronun bana daha uygun olacağı belirtiliyordu. Ama memnun değilim. Büyük geldiğini hissediyorum. Bisiklet kadrosundan sanırım baya büyük gösteriyor. Gözüme hoş gözükmüyor. 26" bisikletler daha hoş ve rahatmış gibi gözüküyor. Bir öneriniz var mı?

Scudo

V.K.

Daimi Üye
Tepki
246
Bisiklet
Diğer
Kadro boyu normal bence, siz jant boyutuna alışamamışsınız sanki.

tahasamil

Üye
Tepki
1
@VeyselKobal
NG450nin diğer modellere göre oval değişik bir yapısı var :D yükselip alçalıyor

stalker

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Ahmet ö.
Bisiklet
b'Twin
Yükselip alçalması önemli değil bence nede olsa temas yeriniz sele gidon pedal , büyük ihtimal 29'' alisamadınız veya boyunuza göre büyük kadro aldınız :)

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
M bence uygun,29 evet biraz traktör havası veriyor. Bende de aynı durum söz konusuydu arkadaşlarımın bisikletirini denerken..

Orhan57

Aktif Üye
Tepki
193
İsim
Orhan Yıldırım
Bisiklet
Sedona
Benim de salcano ng 550 hd 29 tekerli bisikletim var ve büyük lastiklerin kadroyu küçük ve çirkin gösterdiği için 1.83 boyum olmasına rağmen gittim 21 inç kadrolu olanını aldım. Önce boy ve kontrol sorun olsa da alışınca ağır vasıta şoförü gibi oluyor insan. En büyük hayalimse masayı havalı ve kilitlenebilir bir maşayla değiştirip konya istanbul arası sefer yapmak. Düşünsenize kocaman bisiklet kocaman çantalar dev gibi... uzun yolda aheste aheste ne tatlı olur...

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
29 jantın gerçek yeri arazidir arazide adeta kükrer siz sürekli asfalttta sürerseniz gözünüze dev gibi gelir tabi lastikleri değiştirin o zaman alın yol lastiği size 28 jant olsun oda size hoş gelmez en iyisi siz 26 alın

tahasamil

Üye
Tepki
1
27,5 lastikler için ne düşünüyorsunuz. Neden tutulmadığını tam anlamış değilim?
Bir de gidonla ilgil olabilir mi sıkıntım. Gidon boğazı yukarı doğru yükseliyor. Gidon biraz yukarıda oluyor.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
29 varken 27.5'u ne yapayım diyenlerden dolayı tutulmamış olabilir parça sıkıntısı var diyenlerden dolayı olabilir 26 yada 29 alırım buçuklarla uğraşamam diyenlerden tutulmamış olabilir :)
bence senin tek sorunun 29 janta alışamamış olman başlarda sıkıntılı oluyor virajlarda dönmüyor yada bu hızlı gitmiyor olayı oluyor ama zamanla alışıyosun ve hiçbir sıkıntı kalmıyor sürekli binersen arazide ve asfaltta kısa sürede alışırsın diye düşünüyorum gidon boğazını ters çevirim takarsan düz olur boğaz o zaman kafanda soru olmaz

Melih Koç

Two wheel addict!
Tepki
249
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@tahasamil

Ben de yıllarca 26 kullandıktan sonra 29'a geçtim, benim boyum 1.87 ben L kullanıyorum. Size de 1.77 boy ile M kadronun tam gelmesi lazım. Sele boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz, pedala uzaklığınızda bir sorun yoktur. Belki gidon biraz uzak kalıyordur size, gidon boynunu daha kısasıyla değiştirerek çözebilirsiniz, belki de gidon barının boyunu kısaltmanız gerekir, ona da dikkat etmek lazım. Bunun haricinde 29'lar 26'ya göre çok daha rahat kullanım açısından. Özellikle tırmanışlarda büyük kolaylık sağlıyor. Bence dediklerimi bir deneyin, bu şekilde çözersiniz gibi geliyor bana. :)

tahasamil

Üye
Tepki
1
@Melih Koç
Teşekkürler. Sanırım gidonda ufak ayarlarla memnuniyeti sağlayacağım :)

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
O soru işareti neden var ? Karar veremedin mi memnun musun değil misin ?

tahasamil

Üye
Tepki
1
@Mert Ahmet
29 al 29 al çok memnun olursun deniliyordu. Bisiklette 4 ay olmasına rağmen rahat değilim. Tam alışamadım. Kaldırım inip çıkmada bile sorun yaşayabiliyorum. Ama bana 27.5 daha uygun gelir hissine kapıldım. Bana uyumlu bir bisiklet istiyordum. Yani rahat kullanabileceğim :)

UmutGul

Üye
Tepki
7
İsim
umut gül
Bisiklet
Salcano
Bende 1.78 boyundayim ng 550 26 var.çok uygun geliyor.29 bence biraz buyuk olmus boyuna göre :)

• Beğen
Tepkiler: tahasamil

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@tahasamil
avatarında ki sele yüksekliğine bakacak olursak kadro büyük gibi geldi bana. bence 15 yada 16inç sana uygun. 29inçlerde biraz daha küçük kadro boyu hakimiyet açısından daha iyi

tahasamil

Üye
Tepki
1
@Angel
O sele o anda min yazan yerde :D Ng 450 tuhaf bir kadro tavsiye etmiyorum :)

Emin Töre

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Scott
@tahasamil
Merhaba, benim boyum 172 cm ve scott scale 960 M ve onu hâricin bir Çelik çift amortisörlü bir de aliminyum 26" mtb var. 960' ı Mart 2014 te aldım ve yaklaşık 3000 km her ortamda kullandım. En son geçen Cumartesi ve bu Cumartesi Eymir ormanında karda bindim. Bence binmeye devam edin. Teknik yarış parkurlarını bilmiyorum ama ben bindiğim her ortamda çok rahatım. Sizin boyunuz benden daha uzun ve ben 45 yaştanına kadar 26" bindikten sonra 29" binip alıştım. Saygılarımla.

tahasamil

Üye
Tepki
1
@EMİN TÖRE
29"da değil gibi sorunum. Kadro gerçekten tuhaf bisiklet M ama at kadar :D Şimdi arkadaşımın 26" deniyorum fark eden benim için gidona bakış açın oldu. Bu yüzden farklı bir kadro ile 29" devam. Önerebileceğiniz öğrenciye uygun bir model var mı? :)

Emin Töre

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Scott
@tahasamil
Tekrar merhaba, ben de yeni bisiklet almadan önce forum üyelerinden yardım aldım ve çok faydasını gördüm. Sizin şu an kullanıp memnun olmadığımız bisikletin Özellikleri ile benimkini bir karşılaştırmak için size bir link paylaşıyorum. Ayrıca eğer imkan olursa benim bisikleti ( ya da 29" kullanan size yardımcı olmak arkadaşlar) kullanıp test edebilirsiniz. Başka bir karşılaştırma yöntemi; bisiklet mağazaları olabilir. Forumda bu konularda yardımcı olmak teknik bilgisi iyi olan üyelerin olduğunu biliyorum bir de onların yorumlarını bekleyelim. Saygılarımla.

(link)