'' 29-30 ekim iznik kamplı ,konaklamalı kardeş tur ''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güner

ozan 29 sana uyarsa 29 a cengiz dostla takıl dönüşü boyalıca düşünüyorum ayın 30 unda, ordada rampa var ama tavşanlı kadar değil,30 km dönüş boyalıcadan ,,,,,,

Scudo

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
30 daha uygun abi benim için. Bu arada lastik işini askıya almak zorunda kaldım maddi nedenlerden dolayı.Bugün aradığım seleyi velespitte gördüm 55 tl ye 1 haftaya kadar alırım onu turdan önce hazır olur da lastikler yetişmeyecek

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@atilla şeyben

İznik e ön keşif gezisi için hazırlık yaparken, Hasan Basri Kardeşimiz havanın yağışlı olacağı uyarısını yaptı! Ama Hasan sadece uyarı yapmakla kalmayıp Yağmura karşı korunmam için bir yağmurluk alıp getirdi.
Hava tahmin raporlarına baktık ki; 9 Ekim Pazar günü sağanak şekilde ve 8 saat süreyle iyi yağış olacağı raporunu aldık.
Bunun üzerine yarın (9 ekim) tarihini erteledim.
Hasan yağmurluk alıp ve üstüne Kadıköy e kadar bizzat getirmesine rağmen; böyle bir döneklik yaptım :( Evet itiraf ediyorum yağmurdan korktum ve kaçıyorum!!!
Ben şeker gibi adamım suda eririm :D

Tepki
0
Rota konusunda biraz detay verebilir misiniz, hangi yoldan, nerelerden geçerek gidilecek?Bir de eğim durumu var tabi.

Gelmek isterim açıkcası.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Yargıç

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@Fatih AKGÜL

İzleyeceğimiz Rotanın Genel Hatları şöyledir;
İstanbul da buluşma noktamız Haydarpaşa tren garı önüdür.
Trenle Gebze ye kadar gidilecek.
Gebze den Seferihisar arabalı vapuruna kadar pedallanacak.
Kamplı Tura gidecek ekip ağır tempoda gidecek ve kamp malzemelerimizde olacağından mümkün olduğunca ekibi zorlamamaya çalışacağız.
28 ekimde Kamplı tura gelecek ekip Yalova yolunu kullanacak.
Yalova dan sonra Orhangazi yönüne doğru 10 km zorlu bi yokuş tırmacağız.
Önümüzdeki en zorlu etap burası, burayı aştıktan sonra İznik yönüne döndümüzde yolumuz düzleşiyor.
Toplamda 60 km yol pedallanacak. Ekip halinde birbirimize destek olacağız.

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@ugur yılmaz

Kız arkadaşınızla birlikte katılabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar hafif tempoda gideceğiz ama önümüzde zorlu bi rampa olduğu, soğuk hava şartları ve kamplı gideceğimiz uyarılarını tekrarlamak isterim.

• Beğen
Tepkiler: uğur yılmaz

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Cengiz Yargıç

Hazırlıklara, antrenmanlara başladık. Her türlü önerilerinizi de dikkate alacağız. Bizim için problem yok, hava şartları ve rampalar bizi durduramaz :)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
selamlar,
son hafta buna katılma kararımı vereceğim. önceki hafta sonlarında da antremanlarda bulunacağım. hatırlatma ihtiyacını duyduğum bir husus:

diyanet takviminden:
İstanbul namaz vakitleri'nden

29 Ekim 2011
Güneş: 07.24
Akşam: 18.14

30 Ekim 2011
Güneş: 06.25
Akşam: 17.13

Yani teorik olarak 29 Ekim gecesi saatler geri alınıyor.
Dönüşte güneş ışığını buna göre ayarlamak gerek.

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@mtsemiz

:) İyi düşünmüşsünüz. Gece yorgun olacağız ve saatler geri alınacak. Bir saat az mı uyuyacağız :)

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
@ugur yılmaz

Evet, beklediğimiz cevap buydu :)
Problem Yok, Rampalar, soğuk havalar, zorlu şartlar bizi durduramaz !

.... Saatler 1 saat geri alınması demek turumuzu 1 saat daha uzatabiliriz demektir :D

• Beğen
Tepkiler: uğur yılmaz

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
performans grubunda ki antremanlarin aksamasindan dolayi bu tarafa kaymalar olabilir hazir olun :D

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yilmaz kaynak

evet yılmaz doğru der ,,,,bu hafta sonu dehşet yağmurlar yüzünden madara olduk,,,evet hep birlikte gidiyoruz haydarpaşada saat 07.30 da buluşuruz,,,,,,,,,,gebzede ineriz.......4 km iniş feribota biniş 45 dakika..topçular hep birlikte tavşanlı yoluna gireriz,,,,,,,,,,,
tavşanlı köyü-ahmediye köyü- örencik köyündne geçtikten sonra sermayeci köyüne girmeden ditek mahmudiye tabelsına yönelmece orda rampa bayağı etkili 10- rakım ....örencikten çıktıktan sonra 19 eğim rampa var stabilize yol....
emir ,burak osman ,adem dualı katılımda bulunabilir ,,,,,,,,,,,,,
yalnız süratli dostum ogün ile biz tavşanlıdan girerek hiç durmadan 30 km pedal basacağız ve akabinde çakırlı yolundan sahile indiğimizde boyalıca ile mesafe 10.980 km dir yani 11 km ...durmadan boyalıcadan ramplara hücum ederek 27.770 km sonra karamürsel yoluna kuzeye yani marmara denizine ulaşacağız bizim plan budur ,,,,,,,,,,,,,,bize bu tur toplam 70 km ye mal olacak ama 100 km ye yakın bi tur olacak üstelik tek araç yok gideceğimiz yerlerde ,,,,,,,

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
@Salih Dinçer
Lütfen katılalalım: (link)

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
cengiz agabey kamp icin gerekli malzemeler nedir ? bende cadir var lazimsa getireyim ama yazlik cadir. kucuk ocak var mat var uyku tulumu var cakida aldim internetten o gune kadar gelir :D baska bisi lazim olmaz herhalde :)

• Beğen

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
@Kudret Kurtcebe

Kudret Abi, rampaları aşarız da öğle yemeği sorununu nasıl halledeceğiz ?

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
@Kudret Kurtcebe

aksam kampa gelmicek misiniz ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Cem Şentin

sen artık cengizin sorumluluğu altındasın cemo beni göremeyeceksin çünki ben tavşanlı rampalarında kanat takarak uçacağım 32 km durmadan basarak gideceğim sizler, sen cengiz hasan yılmaz burak gelir herhalde ve osman artı hasan ve diğer katılımda bulunacak tüm arkadaşlar cengizin kontrolünde olacak biz bağımsız serbest süreceğiz ogün ile ben ,sizler kamp için duracaksınız mahmudiye sonrası ,,
cemo beni iyi dinle sen orda kalacaksan git kalmayacaksan cengize takıl tam 22 km sonra duracak ve kamp kuracaksınız ,burası ıssız bir tepedir 660 rakım ordan gölün manzarası süperdir tek başına geri dönecen sonra topçulara belki senle karşılaşırız ogün ile biz toplam 70 km lik bi mesafeyi kısa zamanda bitirmeyi düşünüyoruz ,,,durmadan gideceğiz belki az mola olur ......yemek olayına gelince o dağ başında ottan başka bi şey yok cemo yanında çıkın götürecen el mahkum,,