29.03.06 -> Üsküdar - Anadolukavağı

Özcanak

Forum Demirbaşı
Kayıt
4 Aralık 2005
Mesaj
442
Tepki
522
Merhaba Forum,

İstanbul için faaliyet planı aşağıdadır;

1. Buluşma yeri ve saati : 19:30 Velespit önü, Kızıltoprak
2. Buluşma yeri ve saati : 20:15 Vapur iskelesi, Üsküdar

Rota : Anadolukavağı, 80-90 km gidiş<->dönüş

Sürüş hızı : Ortalama 30km/h, Max. No Limit !

Zemin : %90 asfalt

Faaliyet : Buluşma yerlerinde gruba katılan arkadaşlarla sahil yolundan Beykoz'a varış. Ortaçeşme çayırından Beykoz ile vedalaşıp Anadolukavağı' na deli bir tırmanışa geçiyoruz. Tabi her deli tırmanışın çılgın bir inişi olduğunu unutmayın (dolu dolu adrenalin). Anadolukavağı'na ulaştığımızda, isteğe göre balık/midye ekmek sardırıp kaleye tırmanıyoruz. Veya yorulduk/üşüdük gibi bir durum olursa karnımızı Çapari restaurantta doyurup, muhabbetimizin ardından gecenin bir vakti geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz.. Dilerim hava fazla serin ve kavağa ulaştığımızda saat çok geç olmaz böylece kaleden Karadeniz'de son bulan boğaz manzarasını da görebiliriz..

Önemli : Bu gezi, trafik içerisinde yüksek hızda yapılacaktır ve tecrübeli/sıkı biniciler içindir ( urban-chaos :7: ). Tehlike boyutunu artıran bir başka unsur da havanın karanlık, dönüşün ise geç saatlerde yapılacağıdır. Affınıza ve anlayışınıza sığınarak söylüyorum ki, gezi "lay lay lom" bir gezi olmayacak.. Kendine (gerçekten ve mantıken de) güvenen arkadaşların katılımını bekleriz. Eldiven ve Kask kullanımı bu gezi için şarttır. Yedek iç lastik, vs.gibi olmazsa olmaz (eksiksiz) ihtiyaçlarınızla katılımlarınız için,


Not : Daha bir ay kadar önce Anadolukavağı'na inişte bir bisikletçi arkadaşımız kafasını askeriyenin bariyerlerinde patlattı.. İnanın manzarayı görmek istemezdiniz !!!

Bilgilerinize,
Saygılarımla,
 
  • Beğen
Tepkiler: Murat CER
Scudo

no_name

Daimi Üye
Kayıt
25 Mart 2006
Mesaj
278
Tepki
198
Şehir
sivas
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
hocam bence yaptığınız çok tehlikeli ve mantıksız 2 arabayla atlayın gidin beykoz a yada ormanlara anadolu yakasındaki gece sabaha kadar binin az önce trafikte araba kullanmaktan 2 kişiyle kavga ettim deli ediyorlar adamı size tavsiye etmem hocam iyiliğiniz için :S
 

Murat CER

Forum Bağımlısı
Kayıt
11 Ekim 2004
Mesaj
2.047
Tepki
1.134


sürüş tercihleridir.zaten kendisi de eklemiş askeriye bariyerlerinde kalan partikülleri :(

kazasız,sorunsuz ve keyifli bir antreman olmasını dilerim.

kendinize dikkat edin ;)
 
  • Beğen
Tepkiler: Özcanak

Özcanak

Forum Demirbaşı
Kayıt
4 Aralık 2005
Mesaj
442
Tepki
522


zaten beykoz'da oturuyorum :) bu faaliyeti iş çıkışı yapacağım. ayrıca kardeşim Anadolukavağı'nda sağlık personeli. hayatta kaldığım sürece sorun yok.. ambulans vs.her türlü imkan var :)

görüş ve tavsiyeler için teşekkürler..
güzel forumlar, hoş sohbetler..
 
  • Beğen
Tepkiler: Murat CER

no_name

Daimi Üye
Kayıt
25 Mart 2006
Mesaj
278
Tepki
198
Şehir
sivas
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
hocam allah kazasız belasız sürüş nasip etsin azim etmişsiniz her taşı delersiniz valla sizden korkulur :D
 
  • Beğen
Tepkiler: Özcanak

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Kayıt
27 Şubat 2006
Mesaj
2.660
Tepki
4.806
Şehir
Türkiye
Adrenalini sonuna kadar yaşamak isteyen arkadaşım Özcan. Aman kardeşim dikkat edin. İnanın İstanbul'da olsaydım mutlaka katılırdım. Yolunuz açık olsun. Sevgiler...
 
  • Beğen
Tepkiler: Özcanak

Bibendum

Forum Bağımlısı
Kayıt
19 Aralık 2004
Mesaj
760
Tepki
463
Şehir
Zübüşler Diyarı
Vay be ne gezi olucak ama insan okurkene bile adrenalin doluyo.
Akşam trafiğinde hemde gece, hemde 30 km ortalama ...
Keşkem bizde o kadar yolu o ortalamalar ile gidebilseydik katılırdık vallah !....
Helal sizlere fotolarınızı merakla bekliyoruz.
 
  • Beğen
Tepkiler: Özcanak ve tayfur

Özcanak

Forum Demirbaşı
Kayıt
4 Aralık 2005
Mesaj
442
Tepki
522
Tekrar merhaba forum,

Faaliyette bazı değişiklikler yaptık. Gezi ortalama hızımız 15km/h, Max. 30km/h olarak değiştirilmiştir. Gezi antrenman ve adrenalin salatası niteliğinden çıkmış ve lay lay lom gezi kimliğini kazanmıştır. Gelen istekler ve öneriler ile yapılan son değişiklikler doğrultusunda; herkezi bu akşamki "lay lay lom" gezimize bekleriz.. :D

Bol forumlar, hoş geziler,

Bilgilerinize,
Saygılarımla,
 

Özcanak

Forum Demirbaşı
Kayıt
4 Aralık 2005
Mesaj
442
Tepki
522

Adrenalin faslı başka sefere kaldı Serkan İstanbul'a geldiğinde haberimiz olsun, (forum camiası olarak) senin adına güzel bir gezi tertiplemek isteriz..
***

Sabah Paşabahçe'den Üsküdar yaptım. Düz yolda, akan trafikte ve yolun en sağından (tabi çengelköy/beylerbeyi trafiği hariç) km.saatimde en fazla görebildiğim rakam 27km/h idi. Gideceğimiz saatte trafik daha ferah olacaktır ve 30km.yi yakalamak da olası. Ne var ki bu tempoyu yol boyu korumak sorun, amacımız da bu tip antrenmanlarla tempomuzu 30km.de sabitlemekti. Ne var ki bu akşam için planlar değişti.. Siz yine bana göre şanslısınız, en azından bisiklet yollarınız var..Selamlarımla..
***

Bencede gezi formunda seyir daha güzel olacak, epey formdan düşmüşüz çünkü.. Yavaş yavaş açılırız diye düşünüyorum.. Yeni bisikletinle, daha nice gezilerin olur umarım.. Her zaman bekleriz.. Şimdiden hayırlı olsun..
 

BF Okuru

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
311
Tepki
280


evet o arkadaş benim, nasıl yani, nasıl haberiniz oldu, manzarayı kim gördü?

ayrıca ben de kendi çapımda uyarılarımı yapayım, ben 1 mart günü üsküdar tarafından, ilk planlamış olduğunuz tempo ve urban sitiliyle anadolu kavağına ulaşmak üzere yol alıyordum. yorgunluk, dikkatsizlik ve hız karışınca pek hoş olmuyor. sanırım son viraj, otomobiller için 50 km hız dikkat işareti de var. ters eğimli olmasından şüpheleniyorum, çünkü yön bile veremeden, uçup yolun karşısındaki bariyerlere "yüzümü" çarptım. alın kemiğim hafif bir şekilde çatladı (yarığı siz düşünün) , elmacık kemiğim dağılma şeklinde yok oldu, köprücük kemiğim kırıldı... estetik ameliyat oldum, köprücük kemiğim hala kaynama aşamasında. kask takmak her zaman işe yaramıyor yani. lütfen dikkatli olun o virajda, ve tüm inişlerde. hızınızı ve gücünüzü çıkışlara ve düzlüklere saklayın.

çok merak ediyorum, kim nerden öğrendi?
 

gugus

Daimi Üye
Kayıt
17 Mart 2006
Mesaj
242
Tepki
146
:Skull-175 gecmis olsun... sen diyene kadar senin oldugunu anlamayacaktik ama....:p Gecmis olsun sana... cok fena olmus.. umarim hayatini cokca aksatmamistir...Bilirim illet kazalari:boese157:


Sayigilar
 

Tugfox

Forum Bağımlısı
Kayıt
14 Mart 2006
Mesaj
1.094
Tepki
1.218
Şehir
Goztepe/IstanbulGercekten buyuk gecmis olsun!!!
 

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Eylül 2004
Mesaj
675
Tepki
206
Şehir
Tuzla - İstanbul
Büyük geçmiş olsun, cidden kim gördü ben de merak ettim, bu arada o inişin sonundaki viraj tehlikeli, birçok kez forumda gidip geldiğimiz için yazılarımızda hep uyardık, zaten ilk kez gitmeden önce de gidenlerden uyarıları almıştık, frenleme noktasını kaçırırsanız arkadaşa olduğu gibi oluyor allah korusun, bilmeyen biri için hele daha da tehlikeli, ama hız rekorumu orda kırmıştım ben hehe :D
 

Özcanak

Forum Demirbaşı
Kayıt
4 Aralık 2005
Mesaj
442
Tepki
522
hammurabi çok geçmiş olsun. Şöyle haberim oldu, aslen kazanı ben görmedim, ama ambulans ile seni almaya geldiklerinde ilk müdahaleyi sana kardeşim yapmış. Bana geldiklerinde o anlatmıştı geçenlerde..

En kısa zamanda seni tekrar aramızda görmek isteriz. Uyarıların ve bilgiler için teşekkürler..

Acil şifalar dilerim