29.03.06 Kızıltoprak - Üsküdar - Beykoz - Anadolukavağı

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
Selam Forum,

Faaliyet Raporumuz :7: aşağıdadır;

Dünkü gece keyfimizden kareleri sizlerle paylaşmadan önce. Geziye tecrübeleri, sürüş teknikleri, kısaca tüm benlikleri ile heyecan ve renk katan arkadaşlarım Kamil, Alperen, Burak ve Serkan'a sonsuz şükranlarımı burdan bir kez daha gönderiyorum..

Saat 19:30, Üsküdar'da kankaları beklemeye başlıyorum. Eminönü iskelesinin önlerinde ara sıra bisikletim ile turluyorum. Hani bu duyuruya hitaben bize katılmak isteyen başka bir bisiklet ve macera sever arkadaş gelmiştir diye.. Ama kimsecikler yook, iskelenin delisinden başka. O kovalıyor, ben uzaklaşıp başka bir yere park ediyorum.. Amcamla bir süre köşe kapmaca oynadıktan sonra uzaktan kendisini elimle selamlıyorum.. Bana gülüp, peşimi bırakıyor :7:

Saat 20:15 Alperen cepte; ve yeni çıktıklarını birazdan yanımda olacaklarını söylüyor. 20:30'da Kızıl'toprak'tan hareketle 21:00'e doğru Üsküdar'da buluşuyoruz.. Ohh be biraz daha beklesem ben de Üsküdar'ın bisikletli delisi gibi hissetmeye başlayacaktım kendimi :7: O kıyafetler içinde bir başıma..

The Urban Drive's results :
Kızıltoprak hareket : 20:30
Anadolukavağı varış : 22:00
Anadolukavağı hareket : 23:30
Kızıltoprak varış : 01:30

Yapılan km : 79.1km (gidiş-dönüş)
Bisiklet üzerinde geçen süre : 3.34:23
En yüksek hız : 56.3 km/saat
Ortlama hız : 22.1 km/saat
Yakılan kaloriler : 1879 x 5 = beş kişi :7:

Not : Cep tlf.un harici flaşını sabah işe giderken evde unutmuşum, o nedenle resimlerin kalitesi kötü.. Aynı zamanda asıl hedefimiz fotolarla zaman kaybetmek yerine, daha çok tempolu ve terimizi soğutmadan vakitlice gidebilmek olduğu için, resimlere gereken özeni gösteremedim.. Anlayışınıza sığınarak ve lafı fazla uzatmadansüper zevkli gezimizden kareler..

İş çıkışı yine bir vapurda Üsküdar yolunda, vapurun lumbuzunda.. O da nesi yine o Küheylan ! :7: (19:25)

Deliden kurtulduktan sonra; bir genç resmimi çekiyor. Bir tane de benim makine ile rica ediyorum.. (20:30)

Burak ve Serkan

Kamil ve Alperen

Elemanlar geldi, hasret bitti (20:50)

Üsküdar'da bizim için anons yapılıyor.. :7: -Hey riders, please fasten your seatbelts, quickly. You will have a mega enjoy with more speed in a few minutes :7: Hehe anonsun ardından fişşek gibi yola koyuluyoruz :vroam:

Beykoz Belediye binasına kadar durmak yok.. 37,5sn. dinlenme..

Arkadaşlar fotocu değil gözüm, bunlar binici, her foto-şipşak dediğimde cevap hazır "-ohoooo oooo ooo terimiz soğuyor" :)

Alperen Show.. Merdiven nasıl inilir ?!

Ve bir başka motif.. İsmi neydi bu hareketin? unuttum şimdi :(

Yollar karanlık aydınlatma yok, ses yok yolda duyabildiğim tek ses yüksek hızda dişli lastiklerden çıkan uğultu ve zincir sesi. Tabi ara sıra sessizliği bozan attığımız nağralar ve çığlıklar :7: (Serkan)

Ve saatler 22:00 gösterirken bisikletlerimizi Çapari Restaurant'ın önüne park ediyoruz..

Anadolukavağına sert bir inişin ardından ve bir başka açıdan bisikletler..

Mekandan bir kaç ilginç..

ve diğeri..

Hem mekanda hem de açız.. Tehlikeli bir durum :7:

Serkan çok düşünceli "-mmmm ne yiyeceğiz acep :lick3:"

Ne yollar aşarak geldiğimiz Anadolukavağı'nda hatıra fotomuz.. Soldan, sağa; Kamil, Serkan, Alperen, Burak..

Kimsin kardeşim sen ?! (araya kaynamış sanırım)

Kamil kardeşim ve ben.. Karnımız doydu, yüzümüz gülüyor :D

Yemeğin hemen üstüne olmuyor bu spor, kaleye çıkarken ayaküstü Anadolukavağı'nda oturan kardeşime merhaba diyorum..

Ben akraba ziyaretindeyken Kamil komple yayıyor kendini

2.Nizamiye durağı. 23:30'da kavaktan ayrıldık, dönüş yolundayız.. Berbat bir yokuşun ardından 37,5sn.dinlenme..

Bana göre gezimizin en güzel fotoğrafı bu. Hz.Yüşa tepesinin yol ayrımı ve buradan sonra Beykoz'a kadar adrenalin sınırlarını sonuna kadar zorluyoruz..Ağaçların arasında, şehirden uzak, tek ışık kaynağı pilli farlarımız, hiç ses yok ve sadece iniş

Gidişine kızlar, duruşuna yollar hasta (Burak'a atfen)

Tepeüstü, Burunbahçe durağına (Paşabahçe ile Çubuklu arasında kalır) kadar durmuyoruz.. Burada üzülerekte olsa arkadaşlarımdan ayrılıyorum.. Çünkü evime gelmişiiiim :D

Üstatlarımı uğurlarken, Allah iniş takımlarınıza zeval vermesin diyorum.. Nice gezilerde buluşmak, gülüşmek dileğiyle..

Saygılar Forum..Her nerede yaşanılıyor ve yaşatılıyorsa.. :cool:

Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Harika teşekkürler....Resimleri yüklemek ,geziden daha uzun sürmüştür.:)

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522

Sağol Murat, yokuşları çıkarırsan eğer, yol boyunca ortalamamız 30-40km/saat idi.. Hayatımın en hızlı bisiklet gezisi oldu.. Bu tip bir eğlenceyi herkeze şiddetle tavsiye ederim.. SPD şart onu öğrendim bu gezide

Sorma Tuğrul abi, ama ne demişler ; "Gülü seven, dikenine katlanır". Herşey sizler ve forum için..

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267

Artık pedal ve ayakkabı ilanlarını kaldırırsın forumdan..:)

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Senin Küheylan fotoğraflarından bir sergi açılır be Özcan...:D

Eskisehirde yer bakıyorum dur bi bakalım... :D

Nedir bu İstanbuldaki bisikletçilerin restoran keyfi kardeşim.:D biz burda ormanda zor şartlarda besinimizi alırken,ohhh ne ala...:D

Güzel fotoğraflar güzel gezi elinize sağlık...

artık bıkkınlık verdim biliyorum ama... memleketimi özledim be kardeşim..

Şimdi İstanbulda olmak vardı...:rolleyes:

Alperen

Aktif Üye
Tepki
148
Özcan Kardeş bizleri davet ettiğin için teşekkürler. Gerçi geziden çok hafif antreman havasında oldu ama tadıda öyle çıkar onca yolun hele gecenin serinliğinde ve boğazın sessizliğinde yol almak ayrı bir tad. Anadolu Kavağı`na giden son rampalarda yol aydınlatmalarının olmaması zifiri karanlıkta boğazın parlayan renklerini daha detaylı görmemizi sağladı.

• Beğen
Tepkiler: Özcanak

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522

Bakıcaz abi, sanırım gidişat onu gösteriyor.. Konudan haberdar ederim.. Tşk. ;)

mazhar komple karıştırdım artık.. Sen nerelisin, şu an neredesin, yakın bir zamanda ortak bir faaliyetimiz olsun. Ve bu gerçekleri benimle yüzyüze paylaş artık be kardeşim :D Geziyi beğendiğine sevindim, İstanbulda isen seninle de gideriz kavağa

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323

Eyvallah Özcan... Valla ben iki senedir Eskişehirde gönüllü sürgün bir İstanbul'luyum...

Mütemadiyen İstanbul'a gelip gidiyorum,sizin gezilere katılmakda hep aklımda ama bisiklet sorunum var... benim bisiklet Eskişehir'de olduğundan,oraya gelince bisiklet sorunum oluyo...

Şimdi yeni bisiklet alma hedefim var bütçeyi toparlarsam,o zaman bu sorunumu çözücem inşallah...

Sizinle boğazda bisiklet turu yapmak keyifli olurdu.ilk gelişimde seni rahatsız ederim bak, söylemedi deme...

Bu arada Eskişehir'e bekliyoruz,konuğumuz olursunuz. burası bisikletçi için bir cennet.hem doğal etapları,hemde başta Murat Cer olmak üzere çok sağlam bisikletçi arkadaşlarımız var.

:)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

aman abi :rolleyes:

biz kimiz ki.kimseyle aşık atma derdinde değilim, sadece yaşadığımı hissettiğim anların -yani bisiklet üzerindeyken- tadını çıkarma telaşesindeyim sadece...

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Ozcan Abi resimler ve anlatim herzamanki gibi 10numara:) Her seyi cekmissin bi uskudar delisini cekmemissin ama ona yandim:) Belkide o iskelede resmini ceken genc senin deliden kacisini da cekmistir uskudar`da:) o gence mutlaka ulasmaliyim:pp :)

Nice saglikli gezilere:)
Saygilar
Tugberk

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
Merhaba Özcan ,

keyifli anlatımın ve fotoların için teşekkürler...güzel faaliyet ......
sevgiler

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
İşte dostlar ben buna tur derim. Süper bir gezi içim gitti valla. Bu sezon mutlaka Anadolu kavağı turunu bizim grup yapalım. Tabi bayağı bir performans gerekiyor ama değer yani. Özcan ellerine sağlık resimlere bakarken büyük zevk aldım. Bu güzel turu gerçekleştiren diğer katılımcılar Burak, Serkan (benim çılgın bisiklet tamircim :D ), Alperen (bir çılgın bisiklet sever ve bisiklet teknisyeni daha :D) ve Kamil'e de buradan selam ve teşekkür gönderiyorum. Pedalınıza kuvvet.

Görüşmek üzere

MFG(+)

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522

Şiirsel anlatımın ve dostluğun için ben teşekkür ederim.. Bu gezi sonrasında SPD'ye geçtim ve daha sizden öğrenecek çok şeyim olduğuna inanıyorum.. Hayırlı işleriniz olsun, Kamil'e selamlar..Görürsen, Burak'a da

Beni bulacağın yer belli ne zaman gezmek istersen mazhar, memnun olurum.. Eskişehir'e de muhakkak geleceğim. Çünkü 8 ay öncesinden Murat'a verilmiş sözüm var..

Keyifli ve sıkı bir antrenman oldu
@Tugberk Tezel
Deli hala orada Tugberk :pPPppp 40 yaşlarında kot pantolon üstüne, kumaş ceket giyiyor, ama renk tonları aynı olmuş. Saç, sakal birbirine karışmış. Biraz dikil oralarda muhakkak yanına gelir :) :) :)
@barhay
beğendiğine sevindim barhay, Eskişehir'e geldiğimde; daha güzelini beraber tatmak isterim..sevgiler..
@Fatih - MFG(+)
Merhaba Fatih, seninle tanışmak kısmet olmadı henüz, ama sizin grupla tanışmak ve meşhur tuzla köftelerinizin beraber tadına bakma niyetim hala var.. Bence de artık performansınızı biraz arttırıp farklı rotalara yönelmeli ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşmalısınız.. 50 yaş üstü emeklilerin joker elemanı olarak; Caddebostan sahil grubuna ufak bir gönderme :D:D:D:D:D:D

Saygılar, sevgiler..

• Beğen
Tepkiler: Tugfox

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763

Eheheeu Mazhar Bey vallahi katiliyorum :D ne zaman baksam fotolara herkes iki pedal ceviriyor sonra homini girtlak masa basi muhabbeti :D antreman mi yapiyorlar, sicak yemege mi yetismeye calisiyorlar anlamadi ben :D :D

HERO

Üye
Tepki
0
arkadaşlar ben artvin/arhavide oturuyorum yarışlar oluyo 1 olum geziyoruz daglara cıkıyoz buzlu havalarda ama nedense benim bisiklet hiç kaymı a rkadaşların ki kayıyo acaba neden

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
merhaba,

arhavi köy yollarını ve ayrıca da - hopa - borçka yolunu tavsiye ederim yol geniş sayılır belkide çıkmışsındır...burası arhavi köylerinden ...

tolga gürgün

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Harika bir gezi olmuş. Aynı yolun bir kısmını, aynı gün gündüz gittik. Gece nasıl olur du ? Harika olurdu. Olmuşta zaten ! Okurken ne ile dönecekler acaba diye sordum hep kendime.:eek: ( Üsküdardan çıkış satini okuyunca ) Ama maaşallah !
Kıskandırdınız bizi. Gece bisiklet sürmek !? Hımmm
En kısa zamanda şu far, reflektör, led olayları için Gürsel beye uğramalı.
İşte bisikletforumun farkı ve etkisi. Herkes birbirini yukarı doğru çekiyor. Şu çok bilinen cehennemde başında zebani beklemeyen Türk kazanı fıkrasının tersine :)
Her mesaj , her yapılan gezi - tur beni- bizi motive ediyor. Kendim gitmiş kadar seviniyorum desem abartmış olmam. ( Smile kısmına bir de ağlayan adam lazım ) :)

• Beğen
Tepkiler: Özcanak

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
ataruh merhaba, aradığın buydu sanırım :River-102 veya bu smile ların altında Daha var orayı tıklayıp bakabilirsin..

Nerede oturuyorsun? Ben Paşabahçe ile Çubuklu arasında kalıyorum. Hayal Kahvesi'nin hemen üstünde..Anadolukavağı'nın akşam/gece tek farkı özellikle yazın çok daha rahat bir sürüş oluyor. Akşam serinliğinde spor daha zevkli bence..

Birbirimize mesafe olarak yakınsak, tanışmak isterim.. Akşamları kısa mesafeler yapabiliriz.. Zevkli sürüşler, bol km.ler..

Alıntı mesajına katılıyorum