28" bisikletim için zırhlı lastik tavsiye acil yardım lütfen

Tepki
63
İsim
İbrahim TOSUN
Bisiklet
Specialized
@BigOTTOMANS
stop thorn(st) 3 mm zırh kalınlığına sahiptir.
stop thorn ultimate (stu) 5 mm zırh kalınlığına sahiptir.

st daha hafif olduğu için yuvarlanma direncide düşük olacağı için performans anlamında daha önde olacaktır. Stu ise maximum koruma sağlar patlak konusunda kafan biraz daha rahat olur ama tabiki bu biraz daha ağırlık ve yuvarlanma direncinde fazla olması demektir.
700×35c konusunda ise 700 jant çapını belirtir. 700,622 veya 28" olarak belirtilir. 700 veya 622 ibaresi bulunan lastik 28" jant çapını belirtir. 35c ise lastiğin genişliğini belirlir örn:yol bisikletilerindr genellikle 23c lastik kullanılır. mtb için konuşursak tabiki jantinda elverişli olması halinde 28c, 30c, 32c,35c,38c,40c... lastikler kullanılabilir. bu sayı küçüldükçe lastik genişliği azalır ve hız ve yuvarlanma direnci anlamında olumlu yönde etki eder. Eğer genellikle asfaltta kullanıcaksa ve daha hızlı olmak istersen ince lastik seçmen doğru olacaktır.

ayrıca lastiğin deseni de önemli.
yolda kullanım için daha düz desenli bir model seçmek gerekir örn:rubena flash, Schwalbe Marathon Plus vs....
arazi & asfalt yol karışık kullanmak istersen biraz daha derin ve belirgin kanalları olan bir lastik seçmelisiniz. örn: rubena Hook vs...
Full arazi içinse büyük dişli desenleri olan bir lastik iyi olur.

benim önerim senin de bütçeni göz önünde buludurarak. eğer full dağda arazide kullanmıyorsan
rubena flash stu 700x35c veya
Rubena hook stu 700x35c
lastiğin inceliği veya genişliğine kendine göre bir seçim yapmak senin elinde.

Scudo
Tepki
34
İsim
Yasin
Bisiklet
Merida
(link)

Linkteki ürünü gönderdiğim siteden aldım gayet memnunum. 2 lastik artı kargo 52 Euro ya kapınıza kadar geliyor. Tavsiye ederim.

Bir sorun halinde ürünün yenisini yolluyor.

(link)

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Yanlış anlaşılmasın. City Fun 70v ben de kullanıyorum. 500 TL'lik bisiklet için 200 TL'lik ürün önerildiği olmuş. Ben lastiğimi her zaman 60 PSI ile kullanıyorum. Aynı zamanda zefal şerit taktırdım. Normalde belki patlamayacaktı. Lastiğimi biraz inmişken kullanmam sebebiyle lastiğimi şerit patlatmış. Ya en ucuz lastikler tercih edilmeli ya da şerit alınmalı diye düşünüyorum. Neticede ekonomik düşünüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: n500

ali baykal

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Fuji
@BigOTTOMANS ikinci el bölümünde 700x35 marathon plus var. fiyatı da iyi görünüyor. bir bak istersen.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Yanlış anlaşılmasın ama 500 liralık bisiklet ie 5000 liralık bisiklet de aynı lastiği takınca aynı işi görür :D

tanesi 15 euro 2 adet marathon green guard 15 euro kargo parası ile 45euro fiyata gelir (link)
tanesi 21 euro 2 adet marathon plus performance 15 euro kargo ile 57 euroya gelir (link)

Green guard ile 3000km üzeri yol gittim daha patlatamadım :D plus versyonu daha da sağlam ama bence fazla sağlam :D yani 45 euroya bir çift marathon green guard alınır keyifle binilir

Green guard incelemesi için buyrun (link)

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
(link) en sağlam tur lastiğidir. 700x35 tolamda 41.94€ + 15€ kargo bedeli en fazla 15gün bekleyerek 170tlye kaya gibi lastikleriniz olur. saygılar sevgiler hörmetler:)

çifçi

Üye
Tepki
5
İsim
Asiltürk D.
Bisiklet
Salcano
Continental touring plus.