Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

26-05-2006 Erzincan-Çatalarmut...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.808
Merhaba Arkadaşlar uzun süreden sonra yine sizlerle birlikteyim. Elimde olmayan nedenlerden dolayı biraz uzak kaldım forumdan. Birde forumda yaşanan sorunlarda üstüne gelince bir ay kadar zaman oldu. Ewettt bugün sabah kahvaltıdan sonra bi tur yapayım dedim. Bindim bisikletime. Güzergahım aşağıdaki haritada görünüyo. Güzergahıma direksiyonumun yön verdiği gibi devam ettim. Yolum farklı olsun diye dönüş güzergahımı farklı yoldan yaptım. Yazın geldiği belli heryer yeşillik. Kuş gözlemlediğim için birçok kuş gördüm. Belirtilenler dışındaki fotoğraflar bana aittir.

(link)

Sabah 10:35 de hareket ettim. Hereket yerim bu defa farklı. Forum üyelerimizden "cambaz24"ün çalıştığı yerden çıktım. Kendisi hala yaptırmadıda bisikletini ben tek takılmaya devam. Fotoğraf:Burak Ünlü(cambaz24)
(link)
Saat 10:54 de Ulalar ve Kavakyolu belediyesinden geçiyorum. Km:7.15 Hava çok sıcak bugün. Terlemeye başladım.
(link)
D100 yolunda devam eden yolculuğuma D24 yolunda devam ediyorum. Çatalarmut kavşağına geldim. Saat: 11:09 Km: 12.17 Yolculuk bir hayli zor olacak gibi görünüyo güneş iyice gösterdi yüzünü.
(link)
Çatalarmut'a 10 Km kalmış. Güzel kuşlar eşliğinde yola devam.
(link)
Gezimiz esnasında karşımıza Elmaköy çıkıyo. Elmaköy'e Saat 11:29 da varıyorum. Km 18.01 Gerçekten fotoğraflardan görüldüğü gibi heryer yemyeşil.
(link)
Tandırlı Köyü yol ayrımına geldim. Benim gittiğim yönde Erzincan Barajıda var. Orayıda göreyim dedim. Gidelim bakalım. Saat: 11:38 Km 20.11
(link)
Yeşilçat Köyüne geldim. Manzaralar süper. Saat:11:44 Km 20.84
(link)
Yeşilçat Köyü içerisinde çok güzel bi dinlenme yeri varmış. İlk molamı orada veriyorum. Su içiyorum,dinleniyorum. Sırılsıklam olmuşum terden valla. Dilim damağım kurumuş. İyice bi soluklanıyorum. Saat: 11:47 Km 21.30
(link)
Bakında gözünüz manzara görsün :D Ne kadar güzel yerler değilmi? Yanımda dere heryer yeşil. Kuş sesleri cıvıl cıvıl. İnsanın hiç gidesi gelmiyo. Yatmak geliyo içimden. Ama daha göreceğimiz çok yer var. :)
(link)
Ewettt Çatalarmut'a geliyorum. Saat:12:07 Km 23.00 Baraja doğru yola devam ediyorum.
(link)
Erzincan Barajından görüntü. Ben aslında barajları pek sevmem. Onun için yanına daha fazla yaklaşmıyorum. Nedeni ise birçok tarihi eseri sular altında bırakan barajlar yaptılar. Bir çok doğal hayatı kararttılar. Onun için pek sıcak bakmıyorum barajlara.
(link)
Güzel manzaralardan bir kare daha. Sulama kanalı şelale gibi göründüğü için çektim. Hoş görünüyo değil mi?
(link)
Dönüş yoluna başladık. Tabelada göründüğü gibi 17 Km var Erzincan'a. Ama ben o yolu kullanmıyorum dahada uzuyo yolum. Kenar köylerde gezeyim dedim.
(link)
Gezime Bahçeliköy'den devam ediyorum. 5 km varmış Bahçeliköye. Gidelim görelim. Saat: 13:20 Km 34.56
(link)
Bahçeliköye giriş. Dik bir yokuş çıkmak zorunda kalıyorum. Saat: 13:20 Km 38.00
(link)
Bahçeliköy sınırları içerisinde kum ocağı. Tepede Türk bayrağımız dalgalanıyor. Çok güzel bi manzara.
(link)
Bahçeliköy'ü geride bırakıyorum. Gezim sırasında en güzel yerlerden birisi Bahçeliköy'dü. Tam bir doğa cenneti. Bir çok kuşuda görme fırsatını bu köyde yakaladım. "İbibik,Sığırcık,Arı Kuşu,Tepeli Toygar vs.." Hepimizin bildiği Karga ve Saksağanı saymıyorum bile... Ekmekli köyü kavşağını geçiyorum. Saat: 13:30 Km 39.00
(link)
Aydoğdu ve Gümüştarla köylerinide geride bıraktıktan sonra D100 karayolu kavşağına geliyorum. Erzincan'a iyice yaklaştım.
(link)
Veeee her gezimin sonun da olduğu gibi Erzincan'a giriş tabelası. Erzincan'ın giriş tabelalarını saydımda kaç tane biliyomusunuz? 5 taneymiş. Çağlayan girişi,Kemah girişi,Sivas Girişi,Çayırlı Girişi ve Erzurum girişi. 3 Tabelayı gördünüz. Diğer ikisi kaldı. Oda bir sonraki gezilerimde inşallah.
(link)
Gezimi başladığı yerde bitiriyorum. Bu geziyide sağsalim bitirdik. İnanın ben gerçekten çok zevk aldım. İnşallah sizde okurken bu zevki alırsınız. Saat: 14:20 Km 53.88
Toplam Süre: 3:45
Toplam Km : 53.88
Ortalama Hız: 20 km/h
Sevgiler....

Scudo
dostum geziyi yapmak resimlemek kadar bu geziyi buraya taşımaklada büyük emek harcamışsın belli.yürekten teşekkür ediyorum.eline pedal basan ayağına sağlık.paylaşımını puanlıyorum.

Çok teşekkür ederim. Gördüğüm yerleri sizede bir nebze olsun hissettirebiliyorsam ne mutlu bana. Sevgiler...

serkan kardeş açılışı yaptın yaz sezonunu açtın. hadi hayırlısı..
her fotonun altında saat- km bilgisi, bide not tutuyosun galiba..
çok güzeldi :)

eee... devamını bekliyoruz :)

_erzincanı gezmeye devam_

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Kardeşim çok sağol. Yaz sezonu hepimize hayırlı olsun. Ewet not tutuyorum yolda. Bende bi alışkanlık diyebiliriz. Elimden geldiği kadar gezdirmeye çalışıyorum sizleri. Sevgiler...

sevgili dogaci24 gerçekten güzel bir gezi olmuş yüreğine be ayağına sağlık. gezilerinin devamı dileğiyle...

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Burak teşekkür ederim dileklerin için. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler...

Back