250 bin euro emanet edilecek adam aranıyor.

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
2.JPG

:)))

yarın ben bunu bi işleteyim. ses ve görüntüsünü kaydedeyim. sonra mitten olduğumu interpole görüşme kaydını vereceğimi yerinde beklemesini gelip alacaklarını falan söyleyim. kayıtların da bir kısmını göndereyim kendine. bakalım ne yapacak :)

uff gece gece konuda 21 kişi var ben dahil. hepinizin mi gözüne uyku girmedi arkadaş. yoksa sahurluyor musunuz hep birlikte :)

Scudo

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@BF Okuru Kimin telefonunda 400 tl varki 400 tl kessin.

Her ay 20 tl yüklüyorum 18 tl si pakete gidiyor. 2 tl birikiyor içinde. O 2 tl'ler 18 tl olunca o ay 20 tl yüklemiyorum :)

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
(link)

@Umut Tekin
:)))))))))))

(link)

-- Zengin Birisi ile Evlenmek İsteyen Kıza Cevap! --

Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@Umut Tekin

O kalan 2 TL'nin 1.55TL (yanlış hatırlamıyorsam)'si devletetelsiz ücreti olarak kesilmiyormuydu :) bu durumda sizin 20 TL biriktirmeniz epey bir zaman alıyordur [emoji12]

• Beğen
Tepkiler: ebayusuff

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
@Hakan Bilen Başlayalı 2 ay oldu hocam. Bir şey kesilmedi daha. Hedefim bu. Hedefimi yazdım aslında :)

Not: Turkcell 1 tl kesiyordu onu biliyorum. Vodafone de daha bir şey görmedim belki başlar yakında :)

Not2: İnternetten araştırdım Cep standart tarifesinde olduğum için Telsiz ücreti yokmuş. O yüzden kesilmiyormuş benden.

Cep standart ise herkeste olan bir tarifeymiş zaten. Standart paket :)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Bilen
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@ebayusuff Mehmet bey gördüğünüz gibi yöntemler değişse de işin ucu aynı yere çıkıyor :) Siz yarın bu mağdur kızımızı biraz işletin ama işletilmeden [emoji12]

İyi geceler cümleten :)

• Beğen

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
Bu konuda aranızda en aptalı da ben oluyorum.Arkadaşların anlattığına benze biçimde benimde başımdan böyle bir olay geçti.Saliha olduğunu söyleyen bir bayan Önce benimle evlenmek için girişimde bulundu.Ben evli olduğumu söyledim ve böyle birşey düşünmediğimi aktardım.Öyleyse bana evlenebileceğim dürüst birisini bul dedi.Yaşlıda olsa farketmez dedi.Bende bulamam dedi.Bir süre sonra yalvarmaya başladı .Babam öldi annem ve kızkardeşimle birlikte yaşıyorum çok zor durumdayım yemeye kuru ekmek dahi bulamıyorum,kötü yollara düşmek istemiyorum nolur bana yardım et beni istanbula düşürecek kadar para gönder İstanbulda bakıcılık işi bulurum sana öderim dedi.Ben de bir yol parasından ne çıkacak sanki dedim.250 Euro gönderdim.ertesi gün yola çıkacağını söyledi.ertesi gün oldu şuanda gümrükteyim sorun çıkarıyorlar ağlamaya başladı ve yalvarıyordu nolur beni burda bırakma Türkiyeye gidemessem canıma kıyacağım diye.Bende ya gerçekse sonra vicdan azabı çekerim diye borç buldum 1500 ero daha gönderdim.Bir iki gün sonra iş Etilerde iş bulduğunu ikitane çocuğa baktığını,maaşımı alır almaz borcumu ödeyeceğini söyledi.15 gün falan geçti bi telefon geldi ağlıyor ne oldu dedim.Annem kalp krizi geçirmiş yoğun bakıma kaldırmışlar dedi ben Bulgaristana geri dönüyorum dedi.4 gün sonra annesini kaybettiğini kız kardeşiyle ypayalnız kaldığını ben bundan sonra naparım diye yakınmaya ağlamaya başladı.Bende dedim nasılsa işin var gel yine eski işine biraz çalışırsın onada İstanbulda iş bulursun çalışırsınız dedim.Onu bırakıpda dönemem nolursun onuda getirmem için yardımcı ol dedi.Ben yani aptal olan ben borç harç buldum yine gümrükte sorunlar falan 3500-4000 euro kadar yiene gönderdim.Nasılsa ikisi bie çalışırsa ikisinin aylığı 1500 euroyu geçiyor rahatça benim paramı öderler diye düşündüm serde salaklık varya.Neyse güya ikiside İstanbula geldiler.Kendi çalıştığı yer onuda kabul etmiş birlikte çaışıyorlarmış.İyi güzel ben rahatladım nasılsa paramı geri alabilecektim.10 gün sonra bir telefon noldu villada kapalı bir oda olduğunu akşamları ordan sesler geldiğini kumar oynatıldığından şüphelendiğini ve korktuğunu söyledi.Bnde ben sana iş bulurum dedim ve araştırdım Ankarada bir aileyle anlaştım yine çocuğa bakacak.Bunu kendisine aktardım ertesi gün eşyanızı toplayın otogara gidin dedim.Hiç paramız yok dedi. Siz hele ordan kurtulun en yakın banka yada ptt şubesine gelin ben gönderirim dedim.Tamam dedi ertesi gün telefon ettim naptınız dedim dün akşam bizi kumarhanede çalışmamız için zorladılar bizde çalışmayız deyince bizi apar topar bulgaristan otobüsüne bindirip gönderdiler biz şuanda Bulgaristandayız dedi kafamdan kaynar sular boşaldı.Bağırdım çağırdım küfrettim hiç banamısın dedmiyor.Dedim gelceksin bulduğum yerde çalışıp borcunu ödeyeceksin dedim.Tamam yol paramı gönder çalışır öderim dedi yine bir sürü para kısacası 12000 Euro civarında paramı çarptı.İşte ben böyle bir aptalım.Bunu neden yazma gereği duydun derseniz benim gibi bir salak daha varsa para gönndermeden önce aklına gelipte internette araştırma gereğini düşünürse görsünde rüyadan uyansın diye yazıyorom.Asıl ismi(sahte kimlik çıkarmamışsa)SALİE EMİN SALİM TELEFONU:00359876225071 aman bu numaraya ve isme dikkat ben yandım başkası yanmasın.

@Hakan Bilen

biraz baktımda google da bu bilinen bi yöntemmiş. ben ilk defa karşılaşınca biraz geç çözümledim. baya meşhurlarmış bunlar. neyse başkaları dikkatli olsun aman. ben dedigim gibi şukur pek tongaya düşmem. hayatımda bir iki defa oldu çok pahalıya patlamadan. o da gerçek hayattandı. bu tür degil. bi daha allahın izniyle olmaz.

ancak millet uyanık olsun diye yazıyorum. yazık milletin parasına. fahişeler dolandırıcılara kaptırmasınlar. şu linkle noktayı koyuyorum

ilgisini çekenler b akabilir:

(link)

şunu da paylaşayım. bu kişi yukarıda verdiğim kişiden daha bir aptalmış

alex ivanov dedi ki...
Bu çingenelere inanmayın 40.000€uru dolandırdılar beni
Adı Sevda SEVDALİNOVA MİLENOVA
bulgaristanın pavlikeniye bağlı levski köyünde yaşıyor
Erhan adında bir kardeşi var
arkadaşları
Antoneta LUBENOVA İVANOVA
İvelina İVAYLOVA HRİSTOVA
İvo MİTEV
PAKİZE
COŞKUN
GÜLAY
EMEL
TİHOMİRA
BERKAN
SÜLEYMAN
NERGİZ
İNES
AYŞE
Köy muhtarının adı: ANGEL
Bu isimlere ve yüzlere dikkat edin lütfen bunlar büyük bir dolandırıcı çetesi.!!!!!!

Bu çingeneler benide dolandırdılar. hemde çok yüksek bir meblağda şimdi eminim belkide zekamdan şüphe edenler olacak fakat 40.000€ euro para kaptırdım. bu parayı bir defada vermedim tabi. 4 yıllık bir süreçte parça parça gönderdim.
Kızın adı SEVDA SEVDALİNOVA MİLENOVA idi Bulgaritanın pavlikeni şehrinde levski diye bir köyde yaşıyordu. ERHAN adında bir kardeşi vardı sadece. Bu isimlere dikkat edin sizinde hayatınızı kaydırabilirler ANTONETA LUBENOVA MİLENOVA, İVELİNA İVAYLOVA HRİSTOVA, İVO MİTEV BU Sonuncusu erkek bana bankada çalışan bir personel diye tanıtmıştı onu en son paraları vestern uion ile bu isimlere gönderdim çünkü o kadar çok para göndermiştimki sevdaya atık dedi bana vestern unuondan bir yazı geldi artık yurt dışından gelen paraları alamazsın diye o yüzden bu isimlere gönderdim son gönderdiklerimi (3500€). 4 yıl sürdü bu ilişki hep problem öne sürüyordu para koparmak için sigorta borcum çıktı pasaportumun süresi bitmiş, gönderdiğin parayı çaldılar , kardeşim kaza geçirdi, ameliyat oldum,otobüsü kaçırdım, bankadan kıredi çekmiştim ödemeden sınırdan geçemiyorum, herşey yalan olduğunu biliyordum ama insanın içinde çok küçükte olsa bir umut oluyor ve bu umut insanın hayatını mahvetmeye yeterde artar bile. sadece söylediği tek bir gerçek vardı oda annesinin öldüğü çünkü çok ağlıyordu ve çaresizdi anmem salonda duruyor ölü bir halde çürümesini mi bekleyeyim gömecek param yok dedi ve ben o an çok üzülmüştüm 500 euro falan gönderdim o gün. sadece bundan eminim gerçek olduğuna diğer herşey yalandı,Hep yalandan kardeşinin üzerine ve kandi üzerine çok büyük yeminler edip hep ağlardı hıçkıra hıçkıra filmdekiler gibi iyi rol yapıyordu. Benden 700 euro , 1000 euro 1500 300 euru böyle herzaman başka bir problem çıktığını söyleyip para alıyordu. kimi zaman sınırda olduğunu söylüyor arkadaşını otobüs şoförü diye tanıtıp benimle konuşturuyor Bunlar grup olarak çalışıyorlar. Eğitim seviyeleri çok düşük ilk olul mezunu bile değiller. ( NOT Malesef ben üniversite mezunuyum çok ilginç değil mi ?) sadece okuma yazma biliyorlar türkçeleri çok düzgün nerdeyse bildiğimiz istanbul türkçesinin aynısı çünkü hep türk kanallarını türk dizilerini seyrediyorlar. Sinirlendiklerinde ellerinden olmadan çingene gibi konuşmaya başlıyorlar. yaklaşık 10 kişilik bir grup hiç çalışmıyorlar sürekli internetten av arıyorlar. bu bize göre dolandırıcılık sayılan olay onlarda bir meslek dalı gibi görülüyor.Bu çingenelere dolandırıcılara bulgaristanda alocu deniliyomuş. Kimsede bundan rahatsız olmuyor dolandırıcılık çok yaygın anladığım kadarıyla. Çok para kaybettim fakat yapacak bişey yok.
bu linke tıklayın ona ait resimler ve sesleri video olarak googlede paylaştım. Bu video her şeyi anlatıyor zaten

Şevket Özer

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şevket
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Babamin bi lafi var bu devirde babana bile guvenmicen :) hadin iyi geceler :)

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@corokodeus

Evet açılmıyor. Videoyu hikayesi yazılı dolandırılan kişi koymuş. Yarın ben kendi görüşmemi koyarım buraya.

@corokodeus

Bu açılıyo

(link)

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Aynı tema farklı senaryo. İnsanların ortak zaafı para ve sevgidir. Para ve duygu sömürüsünden üzerine ve bilinçaltına oynayacak. Sen daha doğrusu zihnin parasal değeri göz önüne alıp dikkati elden bırakacaksın ve yanlış yapacaksın. Yazıda dikkat edildiyse din çok vurgulanmış. Kendisini bu şekilde göstererek güven kazanmak istiyor muhtemelen. Hepsi gerçekse şayet resmi alanlardan yardım istesin. Onun dışında bulaşmak gereksiz bence. He ama yeterince uyanık ve zekiyim dersen devam et ve biraz oyna;) Bu tarz kişilerin amacı gerçekten kötüyse onlarla oynayıp kendilerini ele vermelerini sağlamak gerek

• Beğen

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ebayusuff
Konuyu acarken bu cümleleri yazmissimiz. Peki böyle akilli ve tercübeli birisi nasil 12000€ kaptirmis Hayretediyorum ve hala daha konu acarak dolandirici konularini merak ediyorsunuz.
250000 bin Eurodan konusuyoruz burada 250€ dan degil. Kim kime bu parayi güvenebilir, okadar parasi olan belcikaya gider ve parayi tr'de havali eder olur biter. Dolandirici olduğu zaten buradan belli.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
yalnız sanırım kimsenin dikkatini çekmemiş, arkadaş "kuran" okur, "namaz" kılarmış. bizim toplumumuz, dini bütün insanları hala çok "güvenilir" sanıyor :)

birkimse123

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
kk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ebayusuff
Sabah sabah iyi guldum...
>Sevdalinova Milenova
Nasil bir dilbilgisi ise... Direk Türkçe'den turemis.

• Beğen