25 Şubat 2018 Akra Gran Fondo Antalya

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@tırıvırı.

Windguruda sağanak gösteriyor,dereceleri etkiler,uzunda katılım az ,kısada çok

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence de ücretler çok fazla öyle ki 1000 kişilik kontenjanın yarısı bile dolmamış fiyatı yarıya indirseler katılımcı sayısı artacağı için daha fazla kar bile edebilirler. 16-18 yaş arasın da sponsorluk(kulüp/dernek) olmadan kayıt yaptıran 3 kişi var. Millet çocuğunu gönderemiyor fiyatlar böyle olunca.

Amatör yarış böyle yapılmaz ki. bu kadar parayı veren oraya amatör gibi sürmek için gitmez. Forumda bile işi gücü bırakıp aylarca bunun gibi tek bir yarışa hazırlanan bir yığın insan var.

Bu ülkenin başında bir logoya 32 bin lira verip bisiklet için bir kuruş bile yatırım yapmayan bir federasyon olduğu sürece bu durum değişmeyecek.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet federasyonunun kapitali o kadar büyük olacakki ben istanbuldan bedava uçak ile antalyaya gidecem,dönüştede uçak ile dönecem,ha sabiha gökçen hava limanından beni hangi kurum alacak,bisiklet federasyonunun kadıköy bölge temsilciliğine ait otobüs,üstündede ne yazacak ,bisiklet federasyonu otobüsü,
Giderkende bostancı ya da maltepe veledromdan federasyonun otobüsleri bizi sabiha gökçene taşıyacak,şimdi,uçakta kargoya verilecek bisikletler için federasyon herkese verilmek üzre,hava limanında bisikletleri koymak için ,büyük torbaları hazır edecek,bizler bisikletleri yerlestireceğiz ,ve numara alacağız,torbada numara olacak ,bisiklet torbalarının içinin görülür olması karışıklığı önler,antalyaya vardığımızda bisikletlerimizi sağlam almamız lazım tabi,torbaları federasyon yetkililerine vereceğiz,ve kalacağımız otele federasyon otobüsleri ile gideceğiz,ve isteyen odasında bisikleti ile yatacak serbest olacak ,çoğu insan bisikletinden ayrı kalmaz benim gibi,yemekler bedava olacak federasyon ödeyecek,ertesi gün kahvaltı,tabi yarışçı beslenmesine önem gösterilecektir,uçakla taşıma sırasında , federasyon yetkilileri torbalar içindeki bisikletlerin başına bir şey gelir ise bunun faturasını ceza olarak taşıyıcı firmaya ödettirecek,
Yarış bittikten sonra ,herkesin taşınması otobüsler ile hava alanlarına olacak

Hayalle yaşayan os,,,,,,,,,,,,,, ölür. Misali,:islik:

@Pamuk

Federasyon başkanı kim ?
Erol küçükbakirci,eli kolu bağlı ,hükümetten yani bakanlıktan yardım alacak,bu bakanlığın adı maliye,ödeyecek şakır şakır para ,ha maliye para vermez ise federasyon nasıl var olabilir maddi açıdan tabi ,para yoksa hiç bir şey olmaz.

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun parkurdayım var mı başka arkadaş forumdan ?

• Beğen
Tepkiler: Özcan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mustafa sevinçel dostuma forum nezdinde başarılar dilerim,favorim 60 mastırda mustafa dostumdur,kısada 6 kişi var uzunda ise 3 kişi var ,favorim yüksel kılıçtır

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Ozgurama aynen haklısınız virajlar sakat çok dikkat etmek gerek,özelikle yolda çok çukur var tabi belki kapatilmstir,ama kapanmadi ise tehlikeli

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

Yarış şu an devam ediyor,tabi araştırma yapıyorum internet üstündende canlı yayına raslamadım

Uzunda 157 kişi

(link)

Kısada erol küçükbakirci ,federasyon başkanı ,60 mastırda helal olsun ,7 kişi 60 mastırda

Tahminde hata oldu,favorim kazanamadı,sağlık olsun ,genede iyi bir derece,72 km 'de ortalaması yüksek olan rınat dostum birinci ikinci mustafa sevinçel,ve üçüncü ersan kaçan oldular

(link)

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mükemmel bir gündü anlatılmaz yaşanır sözü tam bugün içindi sanırım. (Granfondo ödül töreni hariç ödül töreni diyorum çünkü çok basit bir şekilde, bütün yaş gruplarında dereceye girenleri aynı anda podyuma çağırıp bir kere fotoğraf çekildikden sonra gönderdiler madalyaları bile merdivenden indikden sonra verdiler.Sadece genel klasmanları kürsüye çıkardılar.) İlk organizasyon olmasına rağmen gerçekten çok iyiydi.Umarım böyle organizasyonların devamı gelir. Podyum olayınında önümüzdeki organizasyonlarda düzeleceğini umarım.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ATTy Siz de yarıştınız değil mi?Nasıl geçti?Parkur zor muydu? Sizi dinliyoruz:harika:

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben yarışıcakdım ama bazı nedenlerden dolayı olmadı.İnsallah Mayıstaki Granfondoya :) Parkur zordu sanırım biraz yollar yaştı ve kayıyordu (dün gece çok yağmur yağdı).Sanırım çok fazla yokuş vardı kısada da uzunda da çünkü herkes yokuştan şikayetciydi. Federasyon başkanımızda (Erol Küçükbakırcı) kısada yarıştı ve parkurun yokuşlarından şikayetciydi '' Yokuşa değil sanki duvara tırmanıyoruz. '' yorumunu yaptı. Genel olarak güzel etapdı. Hava da çok güzeldi.

Yarışmayanlar için güzel etkinlikler ve yarışmalar vardı.Halka açık yiyecek içicek servisleri vardı (Muazzam bir hizmet gerçekten). Bisiklet gruplarının standları vardı gayet eğlenceli etkinliklerde oldu oralarda.

Tour of Antalya'nın son etabı Side-Lara Etabının Finishi ile bitti ve ben ödül töreninden sonra ayrıldım.

Saat 19:00'a kadar Dj performans ve Saat 22:00'dan sonra da Antalyanın ünlü gece kulüplerinden Soho'da eğlence olacağını anons etmişlerdi.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Güzel yarıştı. Hava yağacak, yağabilir falan derken yağmadı. Uzun ve kısa parkur alışılageldiği üzere yarımşar saat arayla başladı. Yine granfondolarda alışılageldiği üzere nötral start denen ama aslında profesyonel yarışlardaki gibi yavaşça başlamayıp 35-40 gibi hızlarla öndeki aracın gittiği "nötral" start yapıldı. Sonra tabiki bam bam bam. Hal böyle olunca nabızın daha başlangıçta tavan yaptığı, takımı-grubu olanların yüzlerindeki gülümsemenin bacaklarındaki abanmaya dönüştüğü kilometreler. Bu abanmaya karşın bazı genç arkadaşların yol kenarında kusmaya başladığını gördüm. Görebildiğim üç kişiydi. Ve bu hızlı başlangıç temposuna dayanamayanlarla tek katılanların muhtemel gidişatı yol tırmanışlı olmamasına, düz yol olmasına rağmen hemen belli oldu. Yol boyunca bölünmüş yaklaşık 30-50 kişilik peletoncuklar...

Şu granfondolarda nötral start aracı hızlı gitmesin artık diyorum.

Benim hikayem grup uzarken önümdeki mtblinin sağa sola gitme gibi tuhaf hareketlerine odaklanmaya çalışırken birden düşecek gibi yamulmasıyla sona erdi. Sert bi fren ve abananların Güzeloba virajlarından hızla çıkmalarıyla ikinci bölünenlerin içinde kalma. Ondan sonra açık alanın rüzgarında ön tarafa yetişebilirsen yetiş. Grup kaderine razı olacak ki yavaş tempo nedeniyle uzun hava söylemeye başladım. Önce ön tarafı çekip "Hadi millet öndekileleri yakalayabiliriz, Tempo, Tempo" demedim değil.

Dağ bisikletiyle yarışa katılan arkadaş zik zak yapma!

Sıkıcı ortaları hızlıca geçip sonlara geleyim. Son 20-30 km çok güzeldi çünkü. Köy yollarına bir daldık, dalış o dalış. Kıvrım kıvrım yollar. Düzlükten sıkılmış bünyeye ilaç gibi gelen, birden bire karşımıza çıkan %15 eğimler. Vatandaşın tezahüratı, virajların keskinliği, benim bu arada mataraların bitmesi ve ikinci beslenme noktasını görememem. Huyumdur hep ikinci noktadan su kaparım. Bu arada sordum, bir çok kişi bu beslenme noktasını görmemiş. Neredeydi bu yahu?

Benimle suyunu paylaşan Burdurlu genç kardeşim. Geçmişlerinin canına deysin, ömrün uzun olsun.

Son 10 kilometrede tekrar şehrin içine girdik. Köyde yokuşlarda grubumuz grupçuklar olmuştu zaten. Kramp girenlerin devre dışı kaldığı son tempolar benim için çok zevklidir. Haldır haldir çevirmeye başlanır. Bitişe yakın düzlükte havai fişek patlamaları başlar. Son kilometreler benim kilometrelerim. Takımım yokmuş bana ne. Sprintine güvenen gelsin. Bastım sprinti

Organizasyon eksiksizdi. Park alanı iyiydi. Antalya Turu'nu da düzenleyen Akra otel gayet iyi çalıştı. Öncülerden Hakan Bayraktar ile görüştüm, her yıl düzenlemek istediklerini söyledi. Daha nice yıllara Akra Granfondo.
İşte böyle sevgili @hamlet2006

İki saatte bitirmişim, ortalama 34.5 kadans ortalaması 95, hmmm

yusufgs36

Aktif Üye
Tepki
237
İsim
isa
Bisiklet
KTM
@MehmetAliB. abi yarışların start alma çeşitleriyle ilgili biraz bilgi verebilir misin?

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Aynı mesaj çift gitmiş, sildim.

@yusufgs36 Yarışlarda hep bildiğimiz bayrakla veya sesle herkesin aynı anda serbestçe başladığı startın yanında çeşitli startlar olabiliyor. Diğerleri serbestçe değil. Nötral startta herkesin önünde bir araba oluyor ve yarış başladığı halde kimse bu arabayı geçemiyor. Ta ki araçta bulunan organizasyoncu/ hakem bayrak sallayıp yarışı serbest bırakana kadar. Bu başlangıcın yol güvenliği, sporcunun ısınarak yavaştan başlaması gibi çeşitli faydaları var. Vücudun yağ yakmaya başlamadan glikojen boşaltması gibi inceliklerine hiç girmiyorum. Bizde ne hikmetse amatör granfondo olmasına rağmen nötralize start araçları hızlı gidiyor...

Bu yöntemi profesyonel yarışlarda da görebilirsin. Bunun dışında çok fazla kişinin katıldığı, mesela 5.000 kişinin katıldığı yarışlarda eşitlik olsun diye başlangıç ve bitiş noktasından geçme anını kaydeden startlar da var.
Bulunduğum yerde İnternet berbat, yazamıyorum

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MehmetAliB. Keyif aldığınıza sevindim.Gayet güzel geçmiş.
Ben de bol bol sizin kulaklarınızı çınlattım:)
Greg Van Avermaet -ki sizin favorinizdir- favori çıktığı iki Flanders yarı klasiğinde hiç aktif değildi.Sagan da yarışmayınca yarış ayarları bozuldu galiba

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@MehmetAliB.

Selam mehmet gene hata gene hata ,ne oluyor kardeşim,tabakhaneye b........mu, yetiştiriyor sürücü,milleti helak etmenin anlamı yok,bu arada ortalama iyi mehmet tebrikler

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@MehmetAliB. Hocam köy yolundaki eyim 17.9 idi yüzdesi bende uzun kostüm cayır cayır atak gurubu yorma bol idi,iki kaza oldu kaza ikinci kazada gurubu,kaçırdım,tek kaldım kafadan rüzgar olunca sağlık olsun güzel idi,düz yolda yer yer 57+60 tempo gördük.

@Kudret Kurtcebe Ali Rıza fırıncı ve Tarkan Kalaycıoğlu ile köprü ayağına carpitlar kaza yaptılar kalkıp tekrar yardırip derece yaptı ikiside

• Beğen
Tepkiler: MehmetAliB.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ali dostum face 'den arkadaş uzunda zati sonuç belli idi benim için,ismail iltır ve ali rıza fırıncı zati alacak idi,kategorileri 55 artı idi,kısada cihat yurtseven beni şaşırtmadı ve birinci oldu,ali dostum kaza yapar yılmaz ve ikinciliği kapar,eski millidir 4 kez milli formayı giymiştir,kendisi ile uçmak dere yarışında tanışmış idik,