25,4mm-31,8mm gidon arasındaki fark nedir?

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
25,4mm ve 31,8mm gidon arasında boyut harici bir fark var mı: kullanım rahatlığı, hafiflik vs?

Scudo

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
herhangi bir bilgisi yada fikri olan yok mu?

Turhan Atakan

Aktif Üye
Tepki
33
Bisiklet
Kron
Boyut (genişlik çapı)farklı sadece.Başka bir farkı yok.Belki beş on gr.daha hafif olabilir o kadar da önemli değil bence.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Turhan Atakan

bir yerde bir yorum görmüştüm. 31,8mm olan gidon-boğaz ikilisi daha çok performansa yönelik diyordu. bu performanstan kastı dayanıklılık, daha az esneme vb gibi birşey olabilir mi?

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
@Cemali Avcı

25.4 eskiden kullanılan ölçülerdir. 31.8 ise daha az esnemesi daha rijit olabilmesi için ölçülendirilmiştir. 31.8 over size olarak ta geçer. Ancak 25.4 ölçülerdeki gidonlar biraz daha hafif olabiliyor. Ben şuan yol bisikletimde 25.4 gidon ve gidon boynu kullanıyorum. Kullandığım gidon çok kaliteli pahalı bir şey olmasa da 31.8 çaptaki gidonlardan biraz daha hafif. Verdiğim bilgilerde kesin doğrudur demiyorum. Çok aşırıda bilgim yok sadece yüzeysel bilgiler ve deneyimler. Daha doğru bilgilerde çıkabilir.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
daha fazla deneyim, yorum vs alabilirsem memnun olurum. truvativ stylo world serisi set almayı planlıyorum.

AtakanEr

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Fiyatı makul başlangıç biskletkerde genelde 25.4 gidon vardır.Arkadaşımda Kron xc150 vardı onun ölçüsü 25.4idi.Ama kendi şahsi fikrim aralarında çok az bir gramaj farkının dışında bir fark olmaması.Performansla alakalı birşey olmadığı düşüncesindeyim.Sonuçta gidon sadece.Hareketli esnek bir parça değil.Öyle olsa bile gidonu abanarak kırıp parçalaman imkansızdır.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
şimdi forumda ve yabancı bir forumda bazı yorumlar okudum benzer konularda. yüzey genişledikçe tutunma artıp, esneme azalırmış ve bu performansa yansırmış. mantıklı geldi :)

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
silinebilir. kalabalık yapmaz en azından :)