24 Ekim 2020 Tarihi Yarımada Bisiklet Turu

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10 TL'nin sembolik olduğunu düşünüyorum. Biraz daha nereye geldiğini bilen insanları bir araya getirmek istemiş olabilirler. Bu tarz etkinliklerde etkinlik alanına tofaş sokup bağırtan çok bizim ülkede.

Scudo

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bana sorarsanız ücrretli olması iyi olmuş, çünkü ücretsiz olduğunda yer bulamıyorduk. Benim gibi İstanbul'a yeni taşınmış burada bisiklet süren çevresi çok olmayan biri için iyi bir etkinlik oluyor. Buna ilave ücret neden alınıyor diye sorulduğunda spor ibb finishde gıda destek paketi verileceğini söylüyor. Tabiki ücretsiz olsa daha iyi ama hem katılımı sınırlamak hem de kayıt yapanların düşük oranda katılmaması için veriliyor bu ücret.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen sene kızılay bisiklet turuna katılmıştım. Bedavaydı. Yediklerimden sonra bir daha düzenleyemediler. Çekilişle de bisiklet dağıttılar baya. Helal olsun.

Turdan önce bir dünya kahvaltılık ve muz. Turdan sonra bir dünya kahvaltılık ve muz. Bu sene pandemiden dolayı olmadı ):

Bu tur için istenen parayı ben de anlamış değilim. 500 kişilik 19km turun neyini finanse edemiyorlar. Yol kapatmak için mi istiyorlar nedir? Kızılay turunda da tüm yollar kapalıydı.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bana sorarsanız ücrretli olması iyi olmuş, çünkü ücretsiz olduğunda yer bulamıyorduk. Benim gibi İstanbul'a yeni taşınmış burada bisiklet süren çevresi çok olmayan biri için iyi bir etkinlik oluyor. Buna ilave ücret neden alınıyor diye sorulduğunda spor ibb finishde gıda destek paketi verileceğini söylüyor. Tabiki ücretsiz olsa daha iyi ama hem katılımı sınırlamak hem de kayıt yapanların düşük oranda katılmaması için veriliyor bu ücret.
Aynı şekilde düşünüyorum, kayıt yaptıranlar sonradan vazgeçmesin diye ücret konulmuş.

İlgimi çekti katılmayı düşünüyorum güzel bir uygulama bence.

• Beğen
Tepkiler: Eshquia™ ve sspl

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Katılıyorum, ama bu durumda da kafama takılan farklı sorular var :naslyany: 17 km'lik bir parkura 500 bisikletli sınırı koymanın amacı ister pandemi, ister parkura sığdıramama sebebiyle olsun, bisikletli etkinlikleri güçlü yapan şeyin katılım olduğunu düşünüyorum. Tek tek numara vereceklerini, derece takip edeceklerini düşünmüyorum. Yarış değil, rekabet yok. Tamamıyla gezi. Kişi sınırı koymak mı koymamak mı diye düşünürsem ben kesinlikle koymamak derim. Aynı şeyi katılım ücreti için de düşünüyorum.
Buna bir de bisikletin birleştirici, evrenselleştirici etkisini eklersek, "amele kaynamasın diye kişi sınırı koyduk" demek amaca ters düşüyor.
Bisiklet birlikte güzel, bisiklet kalabalık güzel. "Bisikletini al gel" olmalı bence bu tip etkinliklerin sloganı. Hele ki pandemi döneminde pek çok ülke bisikletli ulaşımı teşvik ederken... Belki bu etkinlik olması gerektiği gibi yapılsa pek çok İstanbullu bodrumda tozlanmış eski bisikletini hatırlayıp, temizleyip bu sürüşe katılacak, bisiklet sürmeyi özlediğini fark edecek ve "yarın işe bisikletle mi gitsem, yağmur da yok" diye düşünecek :cool: Etkinliğin gizli amaçlarından biri de bu olmalı, 10 tl değil.
Kişi sınırlaması belki pandemi sebebiyle konmuştur, ama İBB'nin metrobüslerinin halini de biliyoruz... Kahvehanelerin açık, okulların kapalı olması gibi bir durum ortaya çıkar :D

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Katılıyorum, ama bu durumda da kafama takılan farklı sorular var :naslyany: 17 km'lik bir parkura 500 bisikletli sınırı koymanın amacı ister pandemi, ister parkura sığdıramama sebebiyle olsun, bisikletli etkinlikleri güçlü yapan şeyin katılım olduğunu düşünüyorum. Tek tek numara vereceklerini, derece takip edeceklerini düşünmüyorum. Yarış değil, rekabet yok. Tamamıyla gezi. Kişi sınırı koymak mı koymamak mı diye düşünürsem ben kesinlikle koymamak derim. Aynı şeyi katılım ücreti için de düşünüyorum.
Buna bir de bisikletin birleştirici, evrenselleştirici etkisini eklersek, "amele kaynamasın diye kişi sınırı koyduk" demek amaca ters düşüyor.
Bisiklet birlikte güzel, bisiklet kalabalık güzel. "Bisikletini al gel" olmalı bence bu tip etkinliklerin sloganı. Hele ki pandemi döneminde pek çok ülke bisikletli ulaşımı teşvik ederken... Belki bu etkinlik olması gerektiği gibi yapılsa pek çok İstanbullu bodrumda tozlanmış eski bisikletini hatırlayıp, temizleyip bu sürüşe katılacak, bisiklet sürmeyi özlediğini fark edecek ve "yarın işe bisikletle mi gitsem, yağmur da yok" diye düşünecek :cool: Etkinliğin gizli amaçlarından biri de bu olmalı, 10 tl değil.
Kişi sınırlaması belki pandemi sebebiyle konmuştur, ama İBB'nin metrobüslerinin halini de biliyoruz... Kahvehanelerin açık, okulların kapalı olması gibi bir durum ortaya çıkar :D
Bende size katılıyorum ama bence "amele kaynamasın" diye değil de bir önceki iptal edilen etkinlik 1 saat içinde dolunca ibb bana sorarsanız çok mesaj almıştır kişi/katılım gibi konularda. Bundan dolayı bu yapılınca şuan 500 kişilik kontenjanın 170'i falan dolu görünüyor. Yavaş yavaş olacak bence, her geçen etkinlik daha iyi, daha doğru düzenlenip uygulandıkça.

• Beğen
Tepkiler: TafLan

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@sspl inşallah ama etkinliğe 4 gün kala %30 doluluk (170 kişi) 15 milyon nüfusa kıyasla bence biraz az o_O

• Üzgün
Tepkiler: sccetin

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@sspl inşallah ama etkinliğe 4 gün kala %30 doluluk (170 kişi) 15 milyon nüfusa kıyasla bence biraz az o_O
İçinde bulunduğumuz durumu göz önünde bulundurursak bana kalırsa gerçekleşmesi ya da bunun yapılmaya çalışması da bir şey. Keşke binlerce kişi katılsa, katılım ücretsiz olsa hatta ayda bir falan düzenlense ama şimdilik böyle. Etkinliği yapan kişiler de şuan deneme yanılma ile bir şeyler yapmaya çalışıyor. 500 kişilik kontenjan olmasa malum haber kanallarında haberlerini görürdük bu etkinliğin ibb virüsü hiçe sayarak etkinlik yapıyor falan diye. :)

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Kontenjan sınırı tamamen pandemi nedenli anladığım kadarıyla. Sınırlı kontenjana da sembolik ücret koyarak yalnızca geleceklerin doldurmasını istediklerini söylemişler. Mantıksız değil. Ücretsiz olsa o kontenjan çoktan dolmuştu ve alana yarısı gelmişti.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Kontenjan sınırı tamamen pandemi nedenli anladığım kadarıyla. Sınırlı kontenjana da sembolik ücret koyarak yalnızca geleceklerin doldurmasını istediklerini söylemişler. Mantıksız değil. Ücretsiz olsa o kontenjan çoktan dolmuştu ve alana yarısı gelmişti.
Aynen öyle, bir önceki iptal olan etkinliğe yer bulamamıştık.

• Beğen
Tepkiler: portakallimon

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Kişi sınırı konmasa ve 20000 kişi gelse, başlangıç noktasında izdiham yaşansa, birileri virus kapsa, belediye bunun hesabını nasıl verecek?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Murat B. 20.000 bisikletli :eek: TUR’u izlemeye 1000 kişi gelmiş kıytırık 17 kmlik sarayburnu turuna nasıl gelsin o kadar kişi. Siz de İstanbul’da oturuyorsunuz, verdiğiniz sayı keşke gerçek olabilse:eek: Örneği bile komik

Tepki
90
İsim
Mehmet Cebeci
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Spor Istanbul'ın genel müdürü gerekli açıklamayı yapmış:

244368 dosyayı görüntüle

Sanırım oradaki sembolik rakamdan kasıt daha fazla isteyebilirdik ama kimse gelmez diye korktuk o yüzden böyle bir rakam istedik gibi bir şey... Af buyurun ama para alınması gerçekten saçma!! Zaten böyle turlar da bisikletçiler için işkence oluyor.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hala kayıt olmadım, Anadolu yakasından bikaç kişi beraber gitmek isteyen varsa haberleşelim.

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Ben de arada kaldım ama kayıt için son gün yarınmış, bir karar vermek lazım 🤔

• Beğen
Tepkiler: TafLan

tilhan

Üye
Tepki
2
İsim
Tayip
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yani 10 lira abartmasak mı. Gidilecek yolu ayarlamak belki trafiği aksatmak belki güvenlik görevlilerini bu iş için oraya koymak... Sadece bunlar kişi başı 10 liradan daha maliyetli olabilir.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Avrupa Leventten gidicem bende, yakın arkadaşlarla beraber gidebiliriz.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Etkinlik sayfası güncellenmiş.

TOPLANMA ALANI KONUMU
Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi İspark alanı arkası İBB İstanbul Bisiklet Evi

• Beğen
Tepkiler: sspl

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu pandemi illetinden bir çok planlı organizasyon ötelenip iptal ediliyor ve sezon bitiyorken, bu tür etkinlikler sembolik de olsa "Bisikletçi Dayanışması" adına güzel ....
Freud'a terapilerinden neden mutlaka ücret aldığını sorduklarında: -Kişiler bunu ciddiye alıp önemsemeliler- demişti....

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti