23c/25c/28c lastik seçimi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba Forum ;

Yol bisikletinde 23c lastikten 25c lastiğe geçtim ve oldukça memmunum,hatta İstanbul yolları için daha yoldaki bozuklukları emerek hızımı daha rahat bir şekilde korumamı sağladığını düşünüyorum en azından öyle hissediyorum bunun neticesinde 28c nin çok daha rahat olacağını düşündüm.

Nedense konforun yol bisikletinde bile çok önemli olduğunu düşünüyorum artık eskiden maksimum lastik basıncı 22c lastik kullanıp yolun üstünde sürekli sekerdim.(sanki bi yere yetişiyorum).Siz değerli pisikletçi dostlar 28c hakkında neler düşünüyorsunuz merak ettim. Kullananların yorumlar çok değerli teşekkürler:)

Scudo

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Türkiye'de yollar bozuk ne yazık ki.. Tam tam gaz pedallıyorsunuz hızınızı almışsınız bir nakıyorsunuz mazgal tümsek.. çukur vs.. Otoyollar çok tehlikeli malum.. ! Sanki şehir bisikletleri daha uygun gibi ama daha ağır..

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

Onur DOĞRU

Aktif Üye
Tepki
121
Bisiklet
b'Twin
Önce 23 ardından 25 ve sonrasında 28 kullandım... Ancak 25 mm en kullanışlısı gibi bide korumalı olanından aldınmı tadından yenmiyor :)
Marka da vereyim; her markanın durumu farklı;
23mm Spesıaized slim
25 mm CST traveller(Çok rahattı çok az lastik patlattım ama miiadını çabuk doldurdu)
28mm Hutchison Equinox (Basıncı yüksek tutarsan performanslı , cam kesiği falan biraz can sıkıcı ama konforlu)
25 mm Schwalbe Marathon Plus Green Guard (Ağır mağır ama şehiriçi hem konfor hem sağlamlık, hız ehh işte :()

• Beğen
Tepkiler: skapilar

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
25 den 23 e geçtim memnunum yol bisikletine 25 mm den büyük lastikler yakışmıyor bana göre.

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Kullandığınız bisikletin kadroseti 28 mm lastiği destekliyor mu? Önce onu kontrol edin derim ben. Zira bazı modeller 28mm'yi destekliyor ama en ufak akort bozukluğunda sürtünme başlıyor.

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
25 kullanıcısıyım, gayet de memnunum

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: skapilar

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
Bazı 25 mm lastikler 23 den daha iyi devrilme katsayısı sunar. Hali hazırda yağmurlu yarışlarda da 25 Seçildiği olur. 28 ancak orman patikaları soğuk asfaltın çok olduğu bölgelerde kullanılabilir ama normal kullanımda gereksiz ağırlık.

ahmetcilak

Üye
Tepki
66
İsim
Ahmet Çilak
Bisiklet
Focus
Ben daha cok yazlari 23 kislari ise soguk ve yagmurlu havalarda yol tutusunu arttirmasi adina 28 kullaniyorum.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
25 ideal gibi,
hatta arkada 25 / önde 23 de kullanan var,

yazın ve iyi havalarda kullanıyorsanız cont. gp 4000 s2
soğuk havalardada biniyorsanız 4 season ideal araştırmalarıma göre