23. Kıtalararası Boğaziçi Yüzme Yarışı 2011

Agamemnon

Daimi Üye
Tepki
154
23. Kıtalararası Boğaziçi Yüzme Yarışları online başvuru formu 14 Mart 2011 (bugün) açılmış olup, son başvuru tarihinin 17 Mayıs 2011’dir.

(link)

Bisikletforum'dan Kıtalararası Boğaziçi Yüzme Maratonuna katılan yok herhalde...

• Beğen
Tepkiler: Fırat Dizman
Scudo

Agamemnon

Daimi Üye
Tepki
154
Kayıtlar bu hafta son.

Fırat Dizman merhaba, sen katılıyor musun bu sene?

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Agamemnon

evet yarın belgeleri kargoyla yolluyorum...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
çok oldu daha haber yok dosya incelemede gözüküyor,çok enteresan yarışa sanki mit müsteşarlığına adam alacak gibi davranıyorlar,çanakkale yarışı daha risk ve zorlu olmasına rağmen kayıt çok basit

Agamemnon

Daimi Üye
Tepki
154
Kesin listeler elemelerden sonra yapılacakmış. Lisans ile başvuru yapanlar elemeye çağrılmıyor.

Tepki
3
Merhabalar.

Geçen sene yarışmaya katılıp bitirmiştim. Bu sene seçmelere girmem gerekmiyor sanırım. Ancak merak ettiğim, katılım bilgisinde sağlık kontrolunden geçildikten sonra yarışmaya seçilecektir deniyor. Acaba her sene bu şekilde sağlık kontrolüne girecekmiyiz. Zaten sağlık raporunu posta ile göndermiştik. Ayrica geçen sene seçmelere izmirden katılmıştım ve hiçbir sağlık kontrolünden geçmemiştik. Yardımcı olabilecek varmı acaba?
Teşekkür ederim.

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Geçen sene ben de sizin gibi katılıp bitirmiştim. Bu sene evraklarımı elden teslim ettim. Teslim sırasında; "-Siz sağlık kontroluda yaptırmışsınız , burada yaptığımız doktor kontroluna gerek yok" dendi. "- Listeler asılınca isminize bakarsınız bu aşamadan sonra.." dendi. Ama İstanbul seçmelerine katılan iki arkadaşım var, onları izleme gideceğim, gerekirse orada doktor kontroluna da girebilirim. Geçen sen sağlık kontrolundan geçmiştik, Hatta önümdeki ortayaşın üstü bir abiye yazarkasa çıktısı gibi bir çıktı veren cihazla kontrol yaptılar. EKG olabilir mi? Bana da "nabzın biraz yüksek, heyecandan olabilir" demişlerdi.

Tepki
3
Bu tarz yarışlara malesef herkes büyük şehirlerden katılamiyor. Balıkesirde oturuyorum , açıkçası 1 dk lik sağlık denemesi için İstanbula gitmek istemiyorum. Bir arkadaşımız daha vurgulamış , gerçekten Çanakkale boğaz yarışında böyle bir durum yok.

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Bencesizin içinde kontrole gerek yok.
Geçen sene ilk kez katıldım, havuza girmeden önce evraklarımızı teslim edip,
doktor kontrolunden geçip,
havuza yüzmeye alınmıştık.

O zaman bile benim iş yeri hekimine doldurttuğum yeri(iş yeri hekimi nabız değerlerime kadar yazmıştı) görünce doktor sen zaten kontrol edilmişsin demişti. Ama yinede nabzını bir kez daha ölçelim demişti.

Sonuç:
Geçen sene katılıp bitirdiyseniz,
evraklarınız tam ise,
doktor kontrolu bölümündeki gerekli yerleri doktor tarafından doldurulmuş ise,

Sorun çıkmaz fikrindeyim.

• Beğen
Tepkiler: Özgün Acar
Tepki
3
Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Merhaba.

Bugun TMOK'u arayip , seçmeler konusunda görüştüm. Sizin yarışma bilginiz onaylanmış , seçmelere gitmenize gerek yok dediler. Benim gibi problemi olan arkadaşlar arayip onay alabilirler.

• Beğen
Tepkiler: Levent_K

Agamemnon

Daimi Üye
Tepki
154
Herkese merhaba,

Cumartesi 14:30 gibi Cemil Topuzlu parkındaydık. akreditasyon ve malzeme dağıtımı toplamda 2sn sürdü. Daha sonra teknenin turdan dönüşünü bekledik. 15:00’de tekne hareket etti. Turistik bir gezi oldu. Parkur hakkında teknik bir bilgi neredeyse hiç verilmedi. Turda denizin hep ortasında kalmak gerektiğini idrak ettim ev çok faydalı oldu. Yarışta da bu şekilde yüzdüm. Başından beri finiş için hangi noktadan içeri yüzmemiz gerektiğini bir türlü çözemedim. Aklımda en çok kalan kıyının içinden değil de 90 derece açı ile girilmesi gerektiği oldu. Ben 60 derece açı ile girdim finiş bölgesine ve son 20-25 m akıntıya karşı yüzdüm. Yarışma ve bitirmenin heyecanı ile inanılmaz bir ayak vuruşu gerçekleştirdim. Bitimde benim seçtiğim çıkış noktasındaki merdiven kırılmıştı, çıkışımız maceralı oldu.

Başından sonuna çok büyük bir keyif aldım. Tekne ile Kanlıca’ya gidiş de ayrı bir keyifdi. Bizim çıkışımız biraz karambol oldu. Hadi iskeleye çıkalım yüzenleri izleyelim dediğimizde bir baktım kırmızı boneler atlıyor. Hemen yardım kalabalığı ve atladım denize. Bizden önce atlayan yavrucaklar iskeleden karşıya yüzmek yerine hemen sola doğru yüzdüler ve kıyıdaki akıntıya fena çarptılar. Bunu görmek açıkçası bizim için avantaj oldu ve iskeleden atladıktan sonra direkt karşıya yüzdüm. Çok kısa süre içinde ya 13 yada 17 dakikada köprünün altındaydım. Çok net hatırlamıyorum. Köprünün altı anlatıldığı gibi karanlıktı. Su altına arada baktım fakat ürperdim ve kafam içerdeyken gözümü kapattım. Bunun yanında nefes alırken köprünün altından geçmenin tadını çıkartmak için görüntüyü hafızama kazımaya çalıştım. Köprünün olduğu bölgeden çok hızı çıktım ve akıntının içine girdim. Burada akıntıdan maksimum faydayı sağlamak için 4 kol 6 kol uzun çekişlerle süzülerek yüzmeyi tercih ettim. Daha sonra akıntı yavaşlayınca ve bitince işçilik kısmı başladı. GS adasına varmak sanki bir sancılı oldu ve belli anlarda panik oldum. Daha sonra genç bir arkadaş ile finiş bölgesine geldim. Yukarıda bahsettiğim gibi son 20-25m metre maksimum ayak ve kuvvetli çekişler ile bitirdim yarışı.

Dubaların üzerine çıktığımda büyük bir şaşkınlık ve heyecan vardı ve büyük bir mutluluk. Ayrıca denizde yüzlerce insanın bitirmek için yüzme mücadelesini izlemek de müthişdi. Kronometremi durdurdum. 1:07’34’’ Bu derece iyimi kötümü başta anlamadım ama denizdeki kalabalık bitirenlerin çok olmayışı fena bir derece yapmadığım hissi verdi. 30-39 yaş kategorisinde 33ncü olmuşum. Allah Bereket versin. Çıkışta Basbariton çok güzel bir söz söyledi. “Yaptığın antrenmanın karşılığıı alıyorsun” dedi. Gerçekten öyle. Boşuna söylememişler. Çalışan kazanır, elması kızarır.

İstanbul’un yoruculuğu dışında herşey süperdi. Bundan sonrak yarışlara sağlım ve zamanın elverdiğince katılacağım. Bitiren, bitirmeyen, boğaza atlama cesaretini gösteren, ben bu boğazda yüzerim deyip elemelere katılan ama haklı yada haksız olarak elenen herkesi kutlarım.

Müthiş bir deneyim ve tecrübeydi...

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
evet o akıntıya karşı yüzenler arasındaydım sanırım,birde aşağıda finishi biraz kaçırdım,ve geri akıntıya karşı geri geldim 1.03.53 ile bitirdim ,istanbulu ilk yüzdüm,galatasatay adası çıkış için yanılttı beni kara olarak düşündüm çok açıktan geldim,ama daha önce katılanlar bu sene akıntının zayıf olduğunu bu sebeble herkesin derecesi kötü çıkmış,örnek olarak nerdeyse 15yıldır bu yarışlara katılan ve yüzücü olan bir arkadaşım benden sonra çıktı,bu tür yarışlar çok farklı çok iyide olsanız bazen fark etmiyor,geçen yıl çanakkaleyi yüzerken bana rota anlatan ve yaklaşık 13 yıldır çanakkaleyi yüzen arkadaşım,ben 50 dk yüzerken o 1 saat 30 dk zor çıktı.bazen bilmekte iyi olmuyor,akıntı,rüzgar,şans.çok faktör,ama çok keyif aldım.geriside hikaye zaten

• Beğen
Tepkiler: Agamemnon

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
1:31:32
adadan sonra erken girenlerdenim.

• Beğen
Tepkiler: Agamemnon

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
1 saatin altinda daha once bitirenler icin elemelere girmeden direk giris gibi bir hak vermisler sanirim , daha once bu yarisa katilip 1 saat altinda bitirenlerin elemelerdeki sureleri veya daha onceki kendi denemelerinde 1000 2000 metre gibi mesafelerdeki sureleri nelerdir? Karsilastirma icin soruyorum