2021 yılı için bisikletlerde zam beklentiniz

B

BF Okuru

Misafir
1900'e sıfır olarak aldı 3100 tl ye ikinci el olarak satıyor.
Hiç birşey yapmadan 1100tl kâr, bana pek adil gelmiyor.. Fatura kesildikten sonra bana göre artık ikinci ele girer, bilinçsiz bir alıcı olsam dahi 2000tl yazan faturayı gördükten sonra şahsen alışverişten vazgeçerdim

Scudo

mrbrk

Üye
Tepki
53
İsim
Burk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Corelli
Buna kim inanır? Kadir İnanır :cool:
Ha kim inanır söyliyim ''ehonomi %21 büyümüş yeğenim'' diyen dayı inanır.
Hocam sanırım dünkü adam trollemiş beni. Aynı bisikletçinin bizim ilçedeki şubesine sordum o da yok kardeşim fiyatlar artar hala yeni mal gelmiyor ne zaman gelir bilmiyoruz dedi. Kısacası birkaç hafta içinde alacağım sanırım.

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
taşıt kredisi ile bisiklet alınacak zamanlar olacak. çünkü profesyonel yarış bisikletlerinin fiyatı 50 000 tl den fazla

• Beğen
Tepkiler: Salih ölmez

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.224
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyatlar artıyor ama sıfır ve ikinci el piyasası çok durgun. 4 yıl önce herhangi bir decathlon mağazasına gittiğinizde atölye bölümünde sabahtan akşama kadar bisiklet kurulup satılırdı. Şimdi müşteri çekmek için her marka bisiklete ücretsiz bakım yapıyorlar.
Bu arada çok güzel bir hizmet ama çalışan arkadaşlara üzülüyorum saçma sapan bisikletlere, saçma sapan sorulara maruz kalıyorlar.

Son düzenleme:
Tepki
116
İsim
Salih Ölmez
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
%40 zam gelirse artık 105 setli aliminyumlar bile 14 bin lira civarı olacak

Tepki
116
İsim
Salih Ölmez
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
peugeot r13 mü alsam carraro cr062 mi alsam bilemedim sizin görüşünüz nedir ikisinin de fiyatları aynı sayılır r13 bana daha hoş geldi ama sizlerin de görüşlerini merak ediyorum şu zamlar gelmeden alacağım :)

M.J.

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Salcano
Meksika'dan selamlar arkadaşlar. Ben yaklaşık 2 buçuk yıldır Meksika'da (Toluca) yaşıyorum. Size burdaki bisiklet piyasasından bahsetmek istiyorum. Avrupa, Amerika-Kanada pazarı dışında bir ülkeden alım gücü, zam, vs. konularında fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlar olabilir. Meksika genel olarak Türkiye ayarında ekonomisi olan bir ülke. G20 ülkeleri arasında 14. büyük ekonomiye sahip. Yani Türkiye'den bir tık daha iyi sayılır. Burda pandemi dolayısıyla ekstra bir enflasyon artışı olmadı. 2 yıl önce aldığım yağ, süt, yumurta, ekmek, mısır, peynir, et, vs. ne ise şuan da aynı fiyatlarda (yaklaşık yüzde 2-3 artış var o da normal enflasyon seviyesi). Gördüğüm kadarıyla fahiş zamlanan tek sektör bisiklet sektörü burda. 2 yıl önce 9300 peso (yaklasık 450 dolar) ya aldığım Specialized Rockhopper 29R, şuan 14000 peso (700 dolar). O da hidrolik yerine artık mekanik disk frenli olarak geliyor. Yanı yaklaşık yüzde 35-40 zamlanmış ki burda bu inanılmaz bir artış. Ben de bu yüzden gidip sıfır, toplama bir bisiklet aldım. Kadro bir Brezilya markası olan Gonew, jantlar Alex Rims MD23, maşa burda Rock shox muadili olan iyi bir marka Vital, Shimano hidrolik fren vs. Yani demek istediğim sadece Türkiye'de değil, burda da aşırı arttı bisiklet fiyatları. Sizler gibi bende "attan inip eşeğe bindim" resmen. Ayrıca şunu da eklemek isterim; Türkiye 'de sizler daha avantajlısınız buraya göre. Çünkü gerçekten montaj da olsa birçok yerli markamız var. Bu yüzden orda çeşit daha fazla. Burda adam akıllı hepi topu 3 marka var (Benotto, Alubike ve Belford). Onlarında birisi sadece Mtb üretiyor. Daha bugün bir matara kafesine (Pro PRBC0029) 400 peso (20 dolar) verdim. Aynı ürün Türkiye' de şuan 100 tl civarında. O da yaklaşık 11 dolar yapar.
Lafı çok uzattım, kusuruma bakmayın. Ana vatana tekrar selamlar. Iyi pedallamalar arkadaşlar

alinon tor

Üye
Tepki
96
İsim
Ali T.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Meksika'dan selamlar arkadaşlar. Ben yaklaşık 2 buçuk yıldır Meksika'da (Toluca) yaşıyorum. Size burdaki bisiklet piyasasından bahsetmek istiyorum. Avrupa, Amerika-Kanada pazarı dışında bir ülkeden alım gücü, zam, vs. konularında fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlar olabilir. Meksika genel olarak Türkiye ayarında ekonomisi olan bir ülke. G20 ülkeleri arasında 14. büyük ekonomiye sahip. Yani Türkiye'den bir tık daha iyi sayılır. Burda pandemi dolayısıyla ekstra bir enflasyon artışı olmadı. 2 yıl önce aldığım yağ, süt, yumurta, ekmek, mısır, peynir, et, vs. ne ise şuan da aynı fiyatlarda (yaklaşık yüzde 2-3 artış var o da normal enflasyon seviyesi). Gördüğüm kadarıyla fahiş zamlanan tek sektör bisiklet sektörü burda. 2 yıl önce 9300 peso (yaklasık 450 dolar) ya aldığım Specialized Rockhopper 29R, şuan 14000 peso (700 dolar). O da hidrolik yerine artık mekanik disk frenli olarak geliyor. Yanı yaklaşık yüzde 35-40 zamlanmış ki burda bu inanılmaz bir artış. Ben de bu yüzden gidip sıfır, toplama bir bisiklet aldım. Kadro bir Brezilya markası olan Gonew, jantlar Alex Rims MD23, maşa burda Rock shox muadili olan iyi bir marka Vital, Shimano hidrolik fren vs. Yani demek istediğim sadece Türkiye'de değil, burda da aşırı arttı bisiklet fiyatları. Sizler gibi bende "attan inip eşeğe bindim" resmen. Ayrıca şunu da eklemek isterim; Türkiye 'de sizler daha avantajlısınız buraya göre. Çünkü gerçekten montaj da olsa birçok yerli markamız var. Bu yüzden orda çeşit daha fazla. Burda adam akıllı hepi topu 3 marka var (Benotto, Alubike ve Belford). Onlarında birisi sadece Mtb üretiyor. Daha bugün bir matara kafesine (Pro PRBC0029) 400 peso (20 dolar) verdim. Aynı ürün Türkiye' de şuan 100 tl civarında. O da yaklaşık 11 dolar yapar.
Lafı çok uzattım, kusuruma bakmayın. Ana vatana tekrar selamlar. Iyi pedallamalar arkadaşlar
Sayın hocam bizden de size selamlar olsun, AliExpress gibi sitelerden yaptığınız alışverişlerle özellikle aksesuar ve yedek parça tedariki yapabiliyor musunuz ? Çünkü ülkemizden yapılan yurtdışı alışverişlerinde, hava-civa vergisi, memurun sol pinky finger'ı ambalaja değdi pulu vergisi gibi kılıflar altından legal hırsızlıklar yapılıyor diye neredeyse AE trafiğini kestik ülkece, umarım sizin içinde durum bundan ibaret değildir. Bu günlerin değişmesi ümidiyle, iyi pedallamalar hocam.

M.J.

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Salcano
Sayın hocam bizden de size selamlar olsun, AliExpress gibi sitelerden yaptığınız alışverişlerle özellikle aksesuar ve yedek parça tedariki yapabiliyor musunuz ? Çünkü ülkemizden yapılan yurtdışı alışverişlerinde, hava-civa vergisi, memurun sol pinky finger'ı ambalaja değdi pulu vergisi gibi kılıflar altından legal hırsızlıklar yapılıyor diye neredeyse AE trafiğini kestik ülkece, umarım sizin içinde durum bundan ibaret değildir. Bu günlerin değişmesi ümidiyle, iyi pedallamalar hocam.
Açıkçası Aliexpress ten alış-veriş yapmadım. Çünkü burda Amazon Amerika ve Amazon Meksika var. Bir çok defa alış-veriş yaptım. En ufak bir sorun yaşamadım. Hatta ben ayrıca av bıçağı koleksiyoncusuyum. Türkiye 'de 5 yılda yapabileceğim koleksiyonu burda sadece 1 yılda yaptım (örnek: Cold Steel Recon Tanto SK5 modeli burda 45 dolar, Türkiye 'de aynı bıçak 1400TL). Maalesef Türkiye vergiden geçinir halde. Bunu burda yaşayınca farkettim. Umarım gelecekte her şey sizin için daha güzel olur. Hakkımızda hayırlısı olsun.