2018 Temmuz İstanbul Fethiye-Kaş Bisiklet Turu

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
@necati giray

@necati giray Böyle uzun turlar için 3 şey gerekli:) Kondisyon, motivasyon ve ekipman. Bana kalırsa bunlardan en önemlisi motivasyondur. Yani ne kadar yüksek motivasyona sahipseniz, o ölçüde eksik olan diğer etmenleri bi şekilde telafi etmiş olursunuz. Mesela tur esnasında akılda böyle iş, eş, para vs şeyler akılda olunca direkt motivasyonu kaybedersiniz. Aksi takdirde gittikçe daha çok gitmek istersiniz.

Scudo

Seyha07

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Metin
Bisiklet
Bianchi
Insaallah Antalya ya geldiniz zaman gorusuruz

• Beğen
Tepkiler: luckxor

aydin5228

Üye
Tepki
3
İsim
Aydın Fındıkoğlu
Bisiklet
Sedona
Bende tura cikmayi dusunuyorum o tarihlerde . takipteyim

• Beğen
Tepkiler: Seyha07

inoverol

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Scott
Caner bu tura katılmak için ne yapmam gerekiyor? Hani bildirmek gerekiyor ise bildirmiş olayım bu mesaj ile.

• Beğen
Tepkiler: luckxor ve Seyha07

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
Hocam bende tura katılabilirim. Yada en azından Cunda’ya kadar katılıp otobüs ile geri dönebilirim. Ama bende bisiklete 2 aydır başladım. Hiç uzun yol tecrübem yok. Şehir içinde 50-60 km lik geziler yaptım.

Bisiklet : Carraro sportive 327

Decathlon çadır, mat, uyku tulumu, polar battaniye 270 tl. Bunları alacağım.
Diğer malzemelerde hemen hemen var gibi.
Sadece bisiklete arka bagaj taktırıp arka bagaj çantası almam gerekecek.

• Beğen

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
@inoverol

Merhaba. Tura yakın tarihlerde gelenler ile bir görüşme ayarlanabilir. Sizi de katılanlar listesine ekledim:)

@Devilsbutcher

Hocam Cunda'ya kadar eşlik ederseniz bile yeterlidir.

• Beğen
Tepkiler: Seyha07

cheto

Üye
Tepki
5
İsim
ali uğurlu
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar,
Ortalama saatte kaç km. Hedefiniz?
Günlük kaç km. Yapılacak. ...
Benim ortalamaları yazmayayım. Ona göre karar vereceğim.
Ayrıca, ist. Da bildiğim parkur....
Dalyan-kartal pendik..
Başka varmı......
Şimdiden tşk.

• Beğen

inoverol

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Scott
Tur öncesi tanışmak mühim konu. Herkesin beklentisi birbirine yakın olmalı ki hayal kırıklığı yaşanmasın sonrasında tur esnasında.

Ben arada Kadıköy-Kartal-Pendik sahil parkurunda ortalama 50km pedallıyorum. Tur işinde yeni sayılırım ancak tur tecrübem bu kadar uzun yapmışlığım olmasa da var öncesinde. Motivasyon en mühimi desek de kondüsyon çok mühim konu ben bu tura katılacakların öncesinde tur lu tanışma programı yapmalarını öneririm. Yani bir akşam Kadıköy-Pendik-Tuzla veya bir hsonu Riva-Şile-Ağva vs turu yaparız öncesinde herkes bir birini tanır vs vs.

Yaş, kondüsyon, motivasyon hepsi parametre, benim yaş 46 pek tabii ki 22 yaşındaki bir arkadaş kadar kondüsyonum olamayabiliyor. O yüzden ortayı bulmak önemli.

Caner in tur programına baktım(bence makul, mantıklı) ve cheto nun mesajına da cevaben Dünya turu yapanların da benimsediği günde ortalama 80km+- 20km yani duruma/parkura göre (kamplı yüklü seyahat edildiğini de dikkate alarak) 60km -- 100km aralığında pedallama hedeflenebilir. Bazen otobanda sürüş kolay veya hedefe varma adına 150km ye uzatılabilir bir günlük alınan mesafe. Ertesi gün hafif parkur ile denge kurulmaya çalışılır vs vs.

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
Çadır, mat, uyku tulumu vb. birkaç parça birşey aldım. Bisiklet arkası heybe çanta alacağım ? Önereceğiniz bir yer ve model var mı acaba ?

31E54EA7-F946-4EA7-B6B9-99E3AA1DE7FE.jpeg

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus

Yukardaki heybeyi kullanıyorum. Geçen sene aldım. Büyük,geniş,ferah, sağlam, su geçirmez (aşırı yağış hariç) ve ucuz. Aynı zamanda pratik klipsi ile kolay tak çıkar. Not ikilidir. (sağlı sollu)

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
@caner adsız

Hocam nereden aldınız ? Link var mı ?

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
@Devilsbutcher

O üretilmiyormuş artık istersen şuna bak

(link)

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Hocam nacizane tavsiyem 1.gün bu kadar uzun km yapmayın . Uçmakdere rampalari can yakar ve erkenden bu kadar yorarsaniz kendinizi zevk alamazsınız diye düşünüyorum . İstanbul'dan Kumbağa kadar gidin orada kamp atın zaten Kumbağ'dan sonra Uçmakdere rampaları başlıyor. Dinlenmiş bir şekilde Uçmakdere'yi tırmanın . Bunu Uçmakdere'yi tırmanmış biri olarak söylüyorum.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de katılmak isterim yol bisikletimle. Ne yapmalıyım?

EDIT: Şimdi okudum her şeyi, malzemelerin hiçbirisi ben de yok ki zaten taşıyacak yerim de yok:D. Sizler'e iyi yolculuklar. :srnsml:

• Beğen

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
@ismail_32

Merhaba hocam. Uçmakderr yokuşunu iki kere falan çıktım. Yokuşlar genelde benim zevkimi almıyorda, istanbulun doğu yani anadolu yakasından gelecek arkadaş için bir günde o mesafe daha da uzar (177 km) o yüzden ilk gün için rampaları çıkmayacağız anlamına gelir bu. Başta da dedim zaten ilk gün olması hasebi ile ve istanbulun neresinden geleneceği bilinmediği için ikinci arkadaş için km gereksiz uzanasın diye tekirdağa gelmeden bile kamp atabileceğimi söyledim. Ben avcılarda olduğum için benim hesabıma göre uçmakdere çıkılırdı:)

• Beğen
Tepkiler: ismail_32
Tepki
0
İsim
yasin
Bisiklet
Merida
Tarih uyarsa ben de katılabilirim
Geçen yıl İstanbul'dan Çanakkale'ye gittim
Uçmakdere gerçekten sıkıntılı bir yer Tekirdağ Malkara üzeri daha rahat olur :)