2015 Dahon modelleri

gio

Üye
Tepki
10
İsim
Görkem
Bisiklet
Fuji
1900 küsürdü pedallada. Fiyatı katlanır bisiklet için fazla bulabilenler olabilir - ki zaman zaman ben de öyle düşünüyorum. Ama kendimi ödüllendirmem lazım, yeni şehir yeni hayat. O yüzden ihtiyacım var böyle bir değişikliğe:) Alternatif olarak pek bakmadım d8 aylardır radarımdaydı.

Scudo

necmi

Üye
Tepki
1
İsim
Necmi
Önümüzdeki 1 hafta içerisinde Dahonun Vitesse i7 ile Curve modeli satışa sunuluyor. Mu D8 modelinin geliş tarihi ise hala belirsiz

cavo

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Dahon
Ben d8 aldım ve attım kendimi dışarıya. Aylardır d18 i boşu boşuna beklemişim. Gayet memnunum.

gio

Üye
Tepki
10
İsim
Görkem
Bisiklet
Fuji
Seda bisiklete gittim bugün, ay sonunda gelecekmiş.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Bir şey sormak istiyorum bunların sele borusu içinde ki pompası kendi lastiğini şişirebilecek kadar güçlü mü...

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@elbruz elbette. Yoksa sacmalik olurdu. 2 defa onunla sisirdim ben.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@erencaner bir de sele borusunu yani aynı zamanda pompa olan boruyu yağladınız mı girip çıkarken çizilmemesi için...

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@elbruz hayir yaglamadim aslında iyi fikir.

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
@Ozan k.
Sadece çamurluklu "prime" diye sattılar bana geçen sene (d8)

@dyermaker
Bir senedir kullanıyorum doğru pozisyonda hiçbir sorun yok. Çizikte söz konusu değil. Sanırım paketlerken yapılmış bir önlem o.

kubilay.m

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Dahon
Pompayı kullandım. Gayet iyi bence.
Arka bagaj da işime çok yarıyor.
U kilit almayı düşünüyorum daha kilit bile almadım.
D8 sele rahatsızdı. Tabi bana göre. Kullanmadım fazla bisikleti bu sebepten. Haliyle sele De sıfır gibi selesi. Ne kadar eder Satışa koysam. Tabi alternatif rahat bi sele tavsiyeniz varmı? Onu almak lazım ilk önce.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Bir sorum olacak, nakliye sırasında sele borusu yerine geçici ayak olsun diye takılı olan bir sert plastik parça var onu nasıl çıkardınız zor çıkıyor baya (kutudan böyle çıkıyor)

Bu kadar sıkı bir şey takılır mı oraya borunun içini tıkamış plastik bir ayak acaba çıkma yöntemi nedir bilen var mı?

Bu şekilde sele borusu ile üstten ite ite çıkıyor videoya göre ama çok sert çok kolay çıkmıyor....

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
@elbruz hocam o alttaki siyah boru biraz zorlayinca cikiyor. Zorlamadan önce nette arastirdim baskalari da bu şekilde yapmis. Ben de öyle cikardim.

@kubilay.m hocam ng650 ve triban3 kullanan biri olarak özellikle triban3ten sonra D8 in sele bana döşeme koltuk rahatliginda geldi. Bu rahatlik olayi hakikaten çok öznel. :)

• Beğen
Tepkiler: massaget

kubilay.m

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Dahon
Sele borusunu tak Gittiği yere kadar itele. Sonra üstten hafif vurunca alttaki boru Düşüyor. Ben aldığım yere sormuştum. Aynen yaptım oldu. Çok sıkı ama bu şekilde hemen çıkıyor.
Seleye gelirsem hocam ben masa başından el kadar seleye geçince birden afalladım. Öneri çok ama Pahalı onlarda. Mesela Brooks diyorlar 300 tl. 10 lirayada sele var. Ama sele royalin bazı testlerini inceledim erkekliğin devamı için iyi bi sele Şart. Bence israf kendi kullanımım için Brooks. Bisikletle gelen seleyi satıp aynısının genişini almak zaruri gibi.

• Beğen
Tepkiler: massaget

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
Sele konusunda 7 aylık brooks tecrübesi ile şunları söyleyebilirim,
Öncesinde arnavut kaldırımlı bir yolda giderken dişlerim birbirine vuruyordu. Brooks ile geçen zaman içinde herşey yumuşadı. Şuan tatlı sert lokum kıvamında. Ancak biraz sabır gerekli. Gerisi konforun ta kendisi :)

• Beğen
Tepkiler: bora62

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
@dyermaker yaylar zamanla ses yapabilir. Ama zevk meselesi kesinlikle. Görsel olarak, birde fiyat olarak B17 benim katlanıra daha iyi gitti diye düşünerek almıştım.

Şuan gidon çantalarına bakıyorum. Hem Dahon hemde Brooks
(link)
(link)
Kafama takılan Brooks dahon gidon aparatına takılabilirmi?

salvodaze

Aktif Üye
Tepki
128
Bisiklet
Dahon
Öncelikle merhaba, Dahon modelleri konusunda bilgili arkadaşlara aşağıdaki soruyu sorabilmek için ilk mesajımı yazıyorum :)

Dahon'un Speed Uno modelini gözüme kestirdim, ancak Türkiye'de yok ve Dahon Türkiye'nin e-posta üzerinden verdiği cevap, bu modelin gelecekte de gelmeyeceği yönünde. Ancak BisikletSepeti modelin seneye geleceğini ve tahminen Nisan gibi stoğa gireceğini söylüyor. Beklesem mi, ne yapsam bilemedim açıkçası. Bir yandan Amazon da Türkiye'ye gönderiyor ve tahmini gümrük işlemi dahil 1600-1700 tl arası bir fiyat veriyor (taş çatlasa 1900'e çıkar sanırım). Ancak yurt dışından bisiklet getirtmek riskli olabileceği için bu seçenek de çok güven vermiyor. Ne önerirsiniz, BisikletSepeti gibi mağazalar Dahon TR'den ayrı stok getirtiyor olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Doğru cevabı Dahon Türkiye vermiştir. Çok beğendiyseniz bence amazon'dan alabilirsiniz forumda alan çok yurt dışından...

• Beğen
Tepkiler: salvodaze