2010 Yılının en iyi pro bisikletçisi kim?

ergün yurt

Daimi Üye
Tepki
358
domestik olarak Daniel Navarro 1 numara

contador zaten navarro ve Vinokourov sayesinde contador olmuştur(astana takımında).

Scudo
Tepki
270
Bisiklet
Geotech
Contador,Cancellara,Schleck,Nibali,Cavendish aklımda kalanlar

Schleck en şanssızı sadece zincir olayı değil en lazım olacak yerlerde ağabeyini kaybettiği içinde

Paris -Roubaix de Cancellara ve Giro 7. etap performansıyla Cadel Evans;(link)

Specialized da kazanan markası oldu gibi:)

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Gerçekten böyle bir sezon yoktu.Lance Amstrong-Contador atışmalarıyla başladı.Klasiklerde Cancellara çok çok manyaktı öyle bir şey görmedim.İtalya bisiklet turunda her etap ayrı bir zevkti.Bana göre en zorlu turdu.Mayıs ayında karda bisiklet turu ertelenecekti.Aradaki diğer yarışlarda çok heyecanlıydı.Fransa Bisiklet Turu çok çok manyaktı.Her etap farklı bir hikaye.İspanya Bisiklet Turu da aynıydı.Her zaman bir heyecan vardı.Dünya Şampiyonasında da Cancellara çok manyaktı.Bana göre;
En iyi bisikletçi:Andy Schleck,Contador,Basso birbilerine çok yakınlar bu sene üçünü de aynı turda göreceğiz.
En büyük sıçrama:Nibali
En iyi takım:Saxobank bütün yarışlara hakim oldular.Radiosheck takımı en büyük hayal kırıklığı
En iyi etap:Col du Tourmalet araya keçiler bile girdi
En iyi menajer:Bjarne Riis her zaman böyle
En ilginç anlar:Andy Schleck'in zincirinin atması,İtalya Bisiklet Turu 19.Etapta Arroyo'nun pembe mayosunu savunması
En fazla hayal kırıklığı yaratan:Lance Amstrong
2011'de neler olur???
Leopard Trek ilginç bir takım ne yapacağını bilemiyorum ama Andy Schleckle Cancellara'nın çok iyi iş yapacağına inanıyorum.Radiosheck daha iyi olacak.Kreziguer patlama yapabilir.Andy Schleck Contador'a çok pis kızgın çok pis de yarışırlar.Fakat Nibali,Basso'da bunlara katılır.Hatta Robert Gesing de gelebilir.Cadel Evans bir tur kazanabilir.Flippe Gilbert yine etaplar kazanacak.Moncouite de patlama yapabilir.Mark Cavendish-Andrea Greipel-Taylor Farrar-Petacci çok manyak sprint olur.4 koldan.Thor Husvodh için kötü bir sene olabilir.Lampre daha iyi olur.Benden bu

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Benim profesyonel Bisiklet sporunda örnek aldığım kişi Fabian Cancellara, ona boşu boşuna spartacus demiyorlar. TT canavarı. :)