2008 xt v-fren

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
arkadaşlar shimanonun çok övünerek ortaya koyduğu v-frenlerdeki paralel link özelliğini gittikçe geri çektiği görülüyor önce lx teki paralel link kaldırıldı şimdide xt deki kaldırılıyor acaba önümüzdeki senede xtr daki mi kaldırılacak ve bu paralel link in ne gibi bir eksikliği varki artık yavaş yavaş kaldırılıyor

http://www.mtbtr.com/uploads/1122H14.JPG

http://www.ivelo.cz/img-aktuality/595_258_full.jpg

Scudo

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
eksikliği değil fazlası vardı (ağılık olarak) çoğu kişi terk edince shimanoda kaldırmış doğal olarak.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Paralel baskıyı Shimano'dan başka kullanan yoktu zaten. Hal böyle olunca tabi pek rabet görmedi. Bir de insanlar gerçekten güçlü fren istediklerinde zaten artık iyice hafifleyen disk frenlerden yana tercihlerini kullanıyorlar. Bu işe ciddi bütçe ayıran V fren kullanıcıları da genellikle "WeightWeenie"ler, yani hafiflik hastaları :) (Kulakların çınlasın Hakan (Yazman) Abi :D)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Bende XTR paralel vfren var modulasyonu, kuvveti çok iyi diski aratmıyor ..

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
modülasyonlu derken ne demek istedin hakan abi birde ben disk frenli bisiklet kullanmadım kuvvet olarak v frenden daha mı etkili oluyor

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Bende de paralel XTR var, önceki v-frenim (zzyzx) ile uzaktan yakından alakası yok, gerçekten çok güçlü.

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
bende 2006 xt vardi.bence berbatti.avid single digit 7 aldim.frenin keyfine vardim ustelik 130 gr.hafif.

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
@aykut52

berbat derken hangi özelliğinden bahsediyorsunuz yada xt şimdiye kadar 2008 i saymazsak 3 çeşit v fren çıkardı bende ilk çıkardığı seri var bunların üçünü kullanıpta hangisinin daha verimli olduğunu söyleyebilecek bir arkadaş varmı

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
2006 xtnin yayi istedigim sertlikte degildi.örnegin gidonu hafif sağa ve sola cevirdigimde kablolar toplanma yapiyor freni sıktığımda fren kolunu bırakmıyordu.ayni teli ve ayni kabloyu avide taktım taş gibi.kullanan arkadaslarimda hic memnun degil.iyi bisey olsa shimano kaldirmazdi.ustelik cokta agir ön arka 502gr.bunlar benim görüslerim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Hakan Yazman

aram tabarın, ali özkanın, ali kayhanın, gurkanın ve oguz özcelıgın kullandıkları xtr vfren hakan abının kullandıgı xtr vfrenler uzaktan yakından alakası yok, hepsının bısıkletıne bınıp nasıl fren tutuklarını gordum ama en son hakan abının manavgat maratonunda bındıgım bısıklettekı xtr vfren akıllara zarardı....
neredeyse benım eskı kullandıgım avid jucy seven hıdrolık frenle eşdeger...
yani gercekten disci aratmıyor;)

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
@Because

tamamda modülasyon nasıl modülasyon gizli bir sırmı söyleyinde bizde bilelim abiler:D