2006 model Trek 7200 FX maşa hakkında.

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez

Bu forumda Atölye kısmına güncel olarak cevap yazan kişiler arasındasınız dikkat ettiğim kadarı ile ,eminim bir sürü donanım kullanma şansınızda olmuştur inanıyorum,ama kullandıklarınızı yakından incelediğinize "%98 masalarda HD olsu Mekanik olsun kablo arkadan gecer." cümlenizden sonra inanmıyorum. .Suntour,RockShox,Fox,RST gibi markalarda taçın ön saol kısmında kelepçe veya vidalanabilir bi halde sıkıştırılabiliyorken.Alt seviye Salcano'nun mekanik diske sahip maşaları veya sizin kullandığınız Manitou,DTSwiss gibi ters taç tasarımına sahip nadir maşalar nasıl %98 çoğunluğu oluşturuyor ? Bu resimdeki maşanın rehper kısmının HD sistemde kullanılması size mantıklı geliyor mu ? :islik:

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Uğur Sabuncu

Öncelikle türkiyede belki DT swiss ve Manitou nadir olabilir ama benim yasadigim yerde en az fox ve RS kadar kullanilan masalardir. Ayrica kablo veya hortum RS ve Fox masalarda tacin önüne monte edile bilir ama kablo yinede arkadan yönlendirilir yoksa kalipere kabloyu götürmek mümkündegildir. Ayrica ben resimdeki yerin hd icin degil mekanik disk icin uygundur.

NOT: Sonra ben neyi inceleyio neyi incelemedigimi size inandirmak mecburiyetinde degilim.
Bende sizin bisikletin ne oldugunu bildiginize inanmiyorm, nedenide su cümlenizden sonra...
"üstte gösterdiğiniz bagaj deliklerinden birtanesine benziyor"
1. MTB süspansiyonlu masalarda bagaj deligi bulmak cok zordur
2. O deligi bagaj deligine benzetmek cok fantazi dolu bir benzetme olmasi gerekiyor.

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uff !!! Bu acıttı...

@Murat Cömez

İmzanızda yazan dörtlüğe harfi harfine katılıp , sessiz oluyorum :)
Benden çok yaşayın emi :)

• Beğen
Tepkiler: Sarper Tuncer

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Uğur Sabuncu

Bencede sesiz ol, ben iste cahil cocuklari böyle güldürürüm. :koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum:

• Beğen
Tepkiler: Uğur Sabuncu

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cahiliyetten çok uzak olduğumu belirtmek isterim tek bir kelimesini bile üzerime alınmadım Murat Bey, tarzınız & üslubunuza aynadan birkere kendinize bakarsanız zaten ... size tek bir kelime sarfedip bayağılaşmak hiç niyetim değil.
Bu yaşınıza gelip böyle güzel bir dörtlük çıkarabilmeniz hoş ama paylaşmadan önce bizlerle keşke kendiniz benimseseymişniz.Yazık,iyi uykular Murat Bey ;)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Uğur Sabuncu

Merhaba. O delikten HD sistemin hortumu geçer ama vidalalı bölümü geçmez. Haklısınız ama plastik kelepçe (Cırt kelepçe - Kablo kelepçesi) bu tür işler için icat edilmiş. Ben MD fren sistemimi HD ye çevirdiğimde aynı delikleri cırt kelepçe bağlamak için kullanmıştım.. :)
Lütfen tartışmayın. Harika bir bilgi paylaşım platformunda buluşuyoruz. Birbirimizi kırmaya hiç gerek yok.. Teşekkür ederim.

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Kahrolsun 2006 model rst maşaları, size bir şey olmasın. Mendebur delikler, kara deliklere gelesiniz. Ben cevabımı aldım. Konu kitlenebilir. Kavga etmeyin lütfen.

Uğur Sabuncu

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Uğur Sabuncu
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konunuzu kirlettiğim için şahsım adına ben özür dilerim.Bu forumda kendimide böyle bir durumun içerisinde bulduktan sonra herhangi birşey yazmama kararı aldım.Tekrar özür dilerim kusura bakmayın.Bu platformda işinin ehli arkadaşlar varken benim gibi bisikletin ne olduğunu bilmiyen birisinin fikrini söylemesi ne haddine.

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
Arkadaşlar belki yanlış yere yazıyorum ama kusura bakmayın bir sorum olacaktı.2009 model Trek 3700 V fren vs. 2014 Kron xc250 mekanik disk.2.el olarak alacağım.Trek + kask 400 tl, xc 250 ise 350 tl.Hangisini almam mantıklı olur?