2000 TL altı yol bisikletleri

Scudo

Emre07E

Üye
Tepki
2
İsim
Emre E
Bisiklet
Whistle
Kumluca ilçesindeki bisikletçilere sordum Ne mosso var ne Kron. Antalya'dan da bir bisikletçi ile görüştüm Muratpaşa da o'da üretim durdu dedi bu modeller için :D bisiklet parası var ancak ortada bisiklet yok. Hepsiburadan falan bakıyorum ama yorumlarda sıkıntılar olduğunu görüyorum ve pek güvenemiyorum. :/

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre07E

Duran bisiklete yazmayı dene belki orada çıkabilir

Emre07E

Üye
Tepki
2
İsim
Emre E
Bisiklet
Whistle
@Bisiklet sever 93 Biraz araştırdım şimdi de forumda da bahsedilmiş bu yer pek güven vermedi şimdiden yorumlar yüzünden :D İnternetten bisiklet satın aldınız mı hiç acaba?

Bisiklet sever 93

Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre07E

İnternetten alışveriş konusunda pek bir bilgim yok bence senin yapman gereken şey bir bisiklet bayisine gidip elinizde ne var deyip iyice 4-5dükandan fiyat al ve sana en uygun geleni almanı tavsiye ederim çünkü internette fiyat neyse odur ama bir bisikletçide sana büyük bir indirim yapabilir yani bu konuları çok iyi araştırmanın lağzım çünkü her gün bisiklet almıyorsun

• Beğen
Tepkiler: Sergüzeşt

Emre07E

Üye
Tepki
2
İsim
Emre E
Bisiklet
Whistle
@Bisiklet sever 93

Evet çok haklısınız ancak Antalya - Merkez de yaşamıyorum , bir günümü ayırıp teker teker gezsem belki olabilir aslında :D sonra istediğim bir model bulursam 120-140 km gibi bir yolu nasıl bisikletle döneceğim o da var .... :D hahaha :D Teşekkürler fikir için :)

Bisiklet sever 93

Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre07E

Anladığım kadarıyla arabanız yok yani çok oraya buraya gitme ihtimaliniz yok ama internetten bisiklet almak çok tehlikelidir çünkü bir sorun çıktığında satıcyla muhatap olma şansınız yok

• Beğen
Tepkiler: Emre07E

newbike

Üye
Tepki
7
İsim
Mustafa ALKIŞ
(link) 186-187 cm boyundaki biri için uygun mudur. kilo 98 iç bacak ölçüsü 83-84 cm. ve son olarak 14 vites biraz düşük değil mi ya?

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Emre07E
Güven meselesi,kadro boyu gibi meseleler önemli..
Ben internet üzerinden,decathlon'dan aldım..Triban 100'ü beğendiyseniz,site üzerinden alabilirsiniz..
@newbike
51 kadro size küçük gelir..

• Beğen
Tepkiler: newbike
Tepki
28
İsim
Rıza
Bugün, Pendik merkez bisiklet ve Pendik-kartal arası efor bisiklete gittim. dün akşam da decathlon'a gitmiştim. fiyat ve ürün araştırması yapıyorum. Çok içime sinen bir şey olursa ve bütçeme uygun kaçırılmayacak bir fırsat çıkarsa değerlendiririm diyordum. çıkmadı.

Hangi tür ve hangi model bisikleti alacağıma da bu şekilde gezip görüp bizzat test edip karar veririm diye düşünüyordum.

Sıradan başlayayım.
Decathlon'da gördüğüm btwin triban 100, tek aynakol ve 9 vitesti. 1299 lira fiyatı vardı. Gidonu pek beğenmedim. Yani orta kalite veya giriş seviyesi bir kalite belli. Full gri, pek içime sinmedi.
Fakat triban 500 çift aynakol ile, rengi ile Gidon sargısı ile çok daha güzel görünüyordu. Siyah ve kırmızı karışımı yapmışlardı. 2199 lira fiyatı var. Şehir bisikletlerinde ise, Riverside 100 modeli fena değil. Tek aynakol, 11_30 veya 32 rublesi var. Riverside 500 ise çok çok daha güzel, daha konforlu, 11-36 gibi çok güzel bir eıblesi var. bu da tek aynakol ve ne yazık ki amortisörlü. 1299 liraydı sanırım. 14 kilo.

Merkez bisiklette Cevdet abi var. benim oğlana aldığım carraro force 310 mtb'yi buradan almıştım. Belki vid indirim yapar veya ne bileyim bir güzellik yapar ikinci bisikleti alacağım ümidiyle gittim. Hiç bir şey değişmedi. Piyasa fiyatı neyse o. Manifesto vardı, 2000 lira. Yaşadığım yer çok yokuşlu olması nedeniyle beni biraz yoracak. Tamam yakışıklı, güzel ama tek aynakol ve 11_3x ruble yeterli gelmeyecek. İfuayta ds indirim yok zaten. Carraro 330 vardı, sanırım 1800 liraydı. Cr052 vardı, tiagra setli. 3000 lira olur dedi kısaca. Şehir bisikletlerinde salcano city fun 70 vardı, 925 lira dedi. Ama ne yalan söyliyim, carraro çok daha kaliteli.

Buradan çıkıp Efor bisiklete gittim. 3 tane yol bisikleti, onlarca belki 50-60 tane torrini, orbis marka ve sanırım 2 tane de kron vardı. Haftaya yeni modeller gelecek dedi. yol bisikletlerinden birisi salcano, sora setli. Modelini bilmiyorum, 2300 dedi, diğerinin ne modelini ne markasını hatırlamıyorum. Burada hiç bir şey bulamadım desem yeridir.

Öyle böyle derken, yeni araştırmalara devam..

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Sergüzeşt belirli konuları netleştirirseniz,araştırmanız uzun sürmez..Mesela; ''Şu paranın üstünü vermem'' derseniz,seçenekleriniz azalır..Ya da ''mutlaka maşası karbon olmalı'' derseniz,seçenekleriniz azalır..Böyle böyle 3-4 bisiklet arasında kalırsınız ve ince nüanslar yoluyla bir seçim yaparsınız..
Ruble mesele değil..Decathlon'dan 40 liraya ruble alabilirsiniz..
Ağırlık konusu,para konusu,amortisör konusu önemli..

newbike

Üye
Tepki
7
İsim
Mustafa ALKIŞ
@ahlaksız üstadı salcano City Fun baktım ama 2 cm büyük geldi kadro bu bir sorun teşkil eder mi? 18.99" çıkıyor iç bacak ölüme göre ama bisiklet 20".

Tepki
28
İsim
Rıza
@ahlaksızİşin doğrusu, ben ince tekerlekli 10kg civarı bir şehir bisikleti ile giriş seviyesi bir yol bisikleti arasında kararsız kaldım. Hemen hemen aynı paralar olacak..sürüş konforu fark edecek evet, hız da fark edecek. Fiyatları da çok yakın.

Bisikletle çoğunlukla asfalt yolda gideceğim ama nadiren de olsa belki bir ormana girerim, belki şehir içinde turlar çukurlara tümseklere girerim

Ama ne var biliyor musun? Biraz da farklı olayım istiyorum.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@newbike
Kadro konusu zor..Birşey diyemem..Forumda çok konu var,kendiniz araştırmanız lazım..Her bisikletin kadro ölçüleri farklı olabiliyor..
Alacağınız yere de danışın..
@Sergüzeşt
Yol alın..Pişman olmazsınız..

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Bu şartlarda benim yola geçmeme hiç gerek yok çünkü şu an kullanmakta olduğum Giant Escape Air im bagaj vs diğer ekipmanlar dahil toplam 10 kg zaten ... :D

• Beğen
Tepkiler: Triban
Tepki
28
İsim
Rıza
Gidon işini nasıl çözeriz?
Flat bar Gidona sahip bir bisikleti vufğn 30 km sürdüm. Bir mtb. Ve son 10 km çok ağrıdı bileklerim. Farklı tutuş pozisyonları aradım. Aslında aradığım şey, daha önceki bisikletin gidonu gibi bir şeydi. Yani öne doğru hafif eğik, kıvrımlı bir şehir bisikleti gidonu.

Acaba yol bisikleti de durum nasıl olur diye bunun selesini yükselttim. Öne doğru eğilerek kullandım. O da baskı yaptı kollarıma haliyle. Biraz zor geldi bana yani. Alışamam diye korkuyorum. Bir yandan da istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: hatala

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Sergüzeşt
Drop bar çok iyi bir şey..
İlk başlarda ben de zorlandım..Çünkü drop bar kullanacaksanız,elleriniz ve dirsekler,biraz güçlü olmak zorunda..
3 farklı şekilde bisikleti kavrayabilirsiniz..Yokuşlarda ya da rüzgara karşı sürerken çok iyi oluyor..

Tepki
28
İsim
Rıza
@ahlaksızTamam. Peki şehir içine giriyor musun? Yani mahalle aralarına, sahile ne bileyim bakkala markete...