20 Ekim Edirne Cumhuriyet Yarışı

yunakre

Elektrikli 240s :D
Tepki
271
İsim
Yunus Özdemir
Bisiklet
Merida
211988 dosyayı görüntüle

Bu yarıştan anladığım yunus bir kere anasının ak sütü gibi üçüncülüğü hak etmiştir. Fotodaki alamet-i farikası olan kırmızı kaskın altındaki delikanlı yunustur. Yunus torunlarına artık düzenlenmeyecek olan Edirne yol yarışının artık kimsenin hatırlamadığı üçüncülüğünü anlatır. Bu arada şuraya bir emoji koyayım.???
Diğer bir sonucu ise ne zaman bitecekti diye beklediğim yarışın rekor bir süreden sonra (tam on bir yıl tam on bir yıl) sona erdirilmesidir. Katılımcıların yarıştaki Arizona kertenkelelerinin çiftleşme mücadelesine rahmet okutacak vurdulu kırdılı mücadelesinide tebrik ediyorum. Bundan sonraki ulusal motivasyonumuzun ana kaynağı ve temel mottosu "hadi gari durmayın Edirne yol yarışı var vatandaş" olmalıdır. Bu heyecanla evelallah tekrar Viyana kapılarındayız.
Son söz wasabi ve diğer emeği geçenleri bunca seneki çelik gibi sinirleri, halaskarandan fedakarlıkları nedeniyle tebrik ediyorum. Yarış ömürlerinden bir on yıl almış olacağından geri kalan ömürlerini mutlu mesut geçirmelerini cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.
hahahhahaha... :))) abi bu ilk değil ki. alıştım artık. sorun yanlış abdest aldığım ile ilişkili bi durummuş. valla ben demiyorum. ünlü mısırlı bilim Hocaları öyle söylüyor:)))) Edirne yarışı benim için ayrı bi öneme sahip :) o yüzden orada olmak özellikle Yarış Ekibinin ilgisi yardımseverliği beni çok duygulandırıyor yaptıkları işi severek Aşk ile yapıyorlar bende Aşk ile sürüyorum. ben hariç herkesin derdi kürsü olmuş olm bırakta onada ben karar vereyim dicem olmuyor Allah millete akıl fikir vere:)

Scudo

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Az önce Ebis'in Facebook sayfasında @Çağatay Çağatay (umarım kullanıcıyı doğru hatırlıyorumdur) yaptığı paylaşım, sondaki devam edeceğiz sözünü okuduğuma çok sevidim :)

"Sevgili Bisikletseverler ve Yarışseverler;

11.sini gerçekleştirdiğimiz Cumhuriyet Kupası yarışımızı sonuçlarında açıklanması ile tamamladık (İtiraz eden arkadaşların durumu değerlendiriliyor). Bu yarışı bir çocuk gibi büyüttük ve bu günlere getirdik. 8. yarışa 256 kişi, 9. Yarışa 633 kişi katılmıştı. Geçen yıl 10.sunu gerçekleştirdiğimiz yarışa ise 650 kişi katılmıştı. 10. yarış sizlerinde dahil olduğu herkes tarafından övgü ve beğeni ile karşılandı. Bizde bu yarıştan tek beklentimiz olan “elinize sağlık, teşekkürler, bisiklet için iyi şeyler yapıyorsunuz v.b.” gibi ifadelerin çokluğundan mutlu olarak 11. yarışın hazırlıklarına başladık ve başarılı olan geçen yılın şablonunun aynısını küçük bir iki değişiklikle uyguladık. Geçen yıl ciddi bir kaza yaşamamıştık fakat bu yıl katılımcı sayısı 550 kişi yani daha az olmasına karşın beklenmeyen oranda kazalar yaşandı ve doğal olarak organizasyon bu kazalar ile anıldı. Kaza anından itibaren bir yandan yarışın devam ettirilmesi diğer yandan tahliye ve tedaviler için tedbirler alındı. Üniversite ve devlet hastanesine giden yaralıların durumlarını takip ve refakat için irtibat personeli görevlendirildi ve isteyenlerin aileleri ile irtibat kuruldu. Bu vesile ile tekrar kazaya karışan ve yaralanan bütün arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor bir daha böyle bir kaza yaşamamayı temenni ediyoruz.

Ayrıca; yarışma için görevlendirilen büyük süpürge otobüsü dolduğu için bazı yaralıların bisikletleri zaruretten dolayı, süpürge aracı görevi olmayan hakem aracı pikabına yüklendi. Bu araca başlangıçta sıra ile ve düzgün yükleme yapılmış hatta yüklemeler bisikletlerin sahipleri ve ya arkadaşlarınca yapılmış ama yaralı ve tahliye sayısı artınca yol kenarında sahipsiz kalmamaları için üste ilave bir kaç yükleme daha yapılmış ve bizlerinde tasvip etmediği malum görüntü ortaya çıkmıştır. Söz konusu bu aracın fotoğrafı sosyal medyada durumu bilmeyen arkadaşlarında paylaşım ve acımasız yorumlarına maruz kalınmıştır. Bizlerde bisiklet nasıl taşınır, nasıl yüklenir bilincindeyiz. Konuyu fazla uzatmamayım. Tamamen zaruretten ortaya çıkmış bir durumdur.

Yarış ile ilgili bir çok sporcudan ve arkadaşımızdan çok güzel geri dönüşler, teklifler ve öneriler geldi. Bunların değerlendirilmesi için bir toplantı yapacağız ve sonucunu sizler ile paylaşacağız. Varsa sizlerinde önerileri bu gönderinin altına yazabilirsiniz.

Bir bisiklet yarışı düzenlerken birinci hedefimiz güvenliktir.

-Emniyet unsurlarının ve görevli personelimizin de desteği ile yol trafiğe tam kapatıldı.

-Kavşaklarda polis, jandarma ve yarış görevlilerinin desteği ile tedbir alındı.

-Karayolları ve belediye ile görüşülüp yollardaki bütün çukurlar tamir edildi ve yollar süpürülerek temizlendi.

-Kasis ve yol ayırım dubaları söktürüldü.

-Start-Finish alanı bariyerler ile çevrilerek yaya girişine kapatıldı.

-Ambulans ve ilk yardım personeli görevlendirildi. İlave ambulans ihtiyacı olması durumuna karşı 112 servisi yarış hakkında bilgilendirildi.

Fakat bütün tedbirleri alsanızda bisiklet yarışının doğasında olan kazaların önüne geçemiyorsunuz. Kalabalık ve acemi sürücüler üzerinde duruluyor ama asıl büyük kaza iyi sürücülerin olduğu ön peletonda kalabalığın nispeten az olduğu yaklaşık 30. Km de gerçekleşti.

Biz her türlü eleştiriye açığız. Canı yanan ve maddi hasar gören arkadaşların ağır eleştirilerine de açığız. Tekliflerinizi iletin hep beraber tartışalım.

Birde bazı ortamlarda bu yarışın bir daha yapılmayacağına dair söylentiler dolanıyor. İnanmayın. Adını bir kere CUMHURİYET koyduk. Dönüş yok.

Sevgi ve Saygılarımızla."

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Az önce Ebis'in Facebook sayfasında @Çağatay Çağatay (umarım kullanıcıyı doğru hatırlıyorumdur) yaptığı paylaşım, sondaki devam edeceğiz sözünü okuduğuma çok sevidim :)

"Sevgili Bisikletseverler ve Yarışseverler;

11.sini gerçekleştirdiğimiz Cumhuriyet Kupası yarışımızı sonuçlarında açıklanması ile tamamladık (İtiraz eden arkadaşların durumu değerlendiriliyor). Bu yarışı bir çocuk gibi büyüttük ve bu günlere getirdik. 8. yarışa 256 kişi, 9. Yarışa 633 kişi katılmıştı. Geçen yıl 10.sunu gerçekleştirdiğimiz yarışa ise 650 kişi katılmıştı. 10. yarış sizlerinde dahil olduğu herkes tarafından övgü ve beğeni ile karşılandı. Bizde bu yarıştan tek beklentimiz olan “elinize sağlık, teşekkürler, bisiklet için iyi şeyler yapıyorsunuz v.b.” gibi ifadelerin çokluğundan mutlu olarak 11. yarışın hazırlıklarına başladık ve başarılı olan geçen yılın şablonunun aynısını küçük bir iki değişiklikle uyguladık. Geçen yıl ciddi bir kaza yaşamamıştık fakat bu yıl katılımcı sayısı 550 kişi yani daha az olmasına karşın beklenmeyen oranda kazalar yaşandı ve doğal olarak organizasyon bu kazalar ile anıldı. Kaza anından itibaren bir yandan yarışın devam ettirilmesi diğer yandan tahliye ve tedaviler için tedbirler alındı. Üniversite ve devlet hastanesine giden yaralıların durumlarını takip ve refakat için irtibat personeli görevlendirildi ve isteyenlerin aileleri ile irtibat kuruldu. Bu vesile ile tekrar kazaya karışan ve yaralanan bütün arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor bir daha böyle bir kaza yaşamamayı temenni ediyoruz.

Ayrıca; yarışma için görevlendirilen büyük süpürge otobüsü dolduğu için bazı yaralıların bisikletleri zaruretten dolayı, süpürge aracı görevi olmayan hakem aracı pikabına yüklendi. Bu araca başlangıçta sıra ile ve düzgün yükleme yapılmış hatta yüklemeler bisikletlerin sahipleri ve ya arkadaşlarınca yapılmış ama yaralı ve tahliye sayısı artınca yol kenarında sahipsiz kalmamaları için üste ilave bir kaç yükleme daha yapılmış ve bizlerinde tasvip etmediği malum görüntü ortaya çıkmıştır. Söz konusu bu aracın fotoğrafı sosyal medyada durumu bilmeyen arkadaşlarında paylaşım ve acımasız yorumlarına maruz kalınmıştır. Bizlerde bisiklet nasıl taşınır, nasıl yüklenir bilincindeyiz. Konuyu fazla uzatmamayım. Tamamen zaruretten ortaya çıkmış bir durumdur.

Yarış ile ilgili bir çok sporcudan ve arkadaşımızdan çok güzel geri dönüşler, teklifler ve öneriler geldi. Bunların değerlendirilmesi için bir toplantı yapacağız ve sonucunu sizler ile paylaşacağız. Varsa sizlerinde önerileri bu gönderinin altına yazabilirsiniz.

Bir bisiklet yarışı düzenlerken birinci hedefimiz güvenliktir.

-Emniyet unsurlarının ve görevli personelimizin de desteği ile yol trafiğe tam kapatıldı.

-Kavşaklarda polis, jandarma ve yarış görevlilerinin desteği ile tedbir alındı.

-Karayolları ve belediye ile görüşülüp yollardaki bütün çukurlar tamir edildi ve yollar süpürülerek temizlendi.

-Kasis ve yol ayırım dubaları söktürüldü.

-Start-Finish alanı bariyerler ile çevrilerek yaya girişine kapatıldı.

-Ambulans ve ilk yardım personeli görevlendirildi. İlave ambulans ihtiyacı olması durumuna karşı 112 servisi yarış hakkında bilgilendirildi.

Fakat bütün tedbirleri alsanızda bisiklet yarışının doğasında olan kazaların önüne geçemiyorsunuz. Kalabalık ve acemi sürücüler üzerinde duruluyor ama asıl büyük kaza iyi sürücülerin olduğu ön peletonda kalabalığın nispeten az olduğu yaklaşık 30. Km de gerçekleşti.

Biz her türlü eleştiriye açığız. Canı yanan ve maddi hasar gören arkadaşların ağır eleştirilerine de açığız. Tekliflerinizi iletin hep beraber tartışalım.

Birde bazı ortamlarda bu yarışın bir daha yapılmayacağına dair söylentiler dolanıyor. İnanmayın. Adını bir kere CUMHURİYET koyduk. Dönüş yok.

Sevgi ve Saygılarımızla."
Yarışın muhtemelen olmayacağını yazan bu yarışın olmasında emeği geçen bizzat @Wasabie kendisi. Söylentiler dolanıyor derken sanki birileri söylenti yayıyor imasında bulunmuş. Daha kendilerinden haberleri yok anlaşılan. Tabiiki organizasyonun devam edeceğini duymak güzel :)

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.638
İsim
Serhat C
1. Yunus için gerekli açıklama yapıldı, kendisi ile çoktan konuşuldu.
2. Yarış sıralaması için gerekli itirazınızı yarış hakemi Utku Zorlutuna'ya yapabilirsiniz. Kendisi UCI yarışı hakemlerindendir, geçen sene ve evvelsi sene Fatih Sultan Mehmet yarışını yönetmiş tecrübeli dostlarımızdandır.
3.Birçok tur bisikletçisi arkadaşımız eşleriyle hiçbir beklentileri olmadan, pazar sabahın 5'inden itibaren çalışarak destekledi, gerek toplantılarda gerek yarış öncesi ve sonrası. Malum yarış sonrası ismi duyulmuş klüp yöneticilerinden bile kırıcı eleştirilerden sonra ve bize özelden yazıp buraya yazamayacağım kadar edepsiz yorumlardan sonra birçok arkadaşımız bu işten soğudu. Açıkçası halkın bisiklet yarışı ile hiçbir alakası yok, trafiği kapattığımız için yarış katılımcılarından 10 katı küfür yemişizdir. Ama bir noktaya geldi, bir yol bisikletçisi geçmişi bir insan olarak, 2009'dan beri ilk yarışa dahi katılmış bir insan olarak, ben dahi bu kadar çabaya karşılık alınanların geribildirimlerin kötü olduğunu ve açıkçası yarış için bundan böyle emek sarfetmeye değer olmayacağını düşünüyorum. Bir grup 200 tl üstü veren gran fondocu 5 haneli paralara sahip bisikletlerle dolaşan bir kadronun bizi küçük görmesi ile yapılan yorumlar, bir kesimin de adeta yarış olduğu için bu adamlara dava açın parasını isteyin deyip yorum yapıp 10 larca beğeni alan yorumları , organizasyonda emek veren arkadaşlarımın hepsi okumuştur ( bilhassa facebook yol bisikleti bilgi ve paylaşım grubu). Üzgünüm umarım bir gün ülkemiz bu sporda çok daha iyi yerlere gelmiş olduğunu görürüm. Ama benim yaşam sürecim içerisinde bu gözlerim bunu görmeyecektir.
Biz elimizden geleni yaptık, imkanlarımız bu kadar oldu, ücret almayı da düşünmedik. Bizi bu kadar eleştiren insanın enerjisini, eğer katılımcılardan 1 tl dahi talep etsek dahi 15.000 Tl para isteyen federasyona neden kanalize olmadığını anlayamadık.
Bu saatten sonra yol bisikleti yarışının yapılması gerektiğini düşünmüyorum, artık türkiye'de yapılacak ise Brevet tarzı birşey yapılmalıdır diye düşünüyorum.
Değerli emektar @Wasabie hocam,

Burası Türkiye, 'ne oldum manyağı' insan yuvası :) Bahsettiğiniz saygısız kişileri ve takımları kara listeye alınız. Bu yarışa bir daha katılamasınlar.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Organizasyona devam etme kararı kararı alındı arkadaşlar, ben tayinim nedeniyle bu sene uzaktan destekçiyim, en büyük emektar Ogün fotoğraf çekilen ebis formalı arkadaşlar.
Devam kararına çok sevindim; seneye sanırım Edirne'de olamayacağım ama imkanım olursa yarışa katılacağım :)

S-Works

Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi
Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
Devam kararına sevindim. Seneye daha güzel olacağı kesin. Seneye antrenmanli gelicem ;)

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Kazaların sebeplerine ilişkin video yu ekliyorum.

33. km de ön gruptaki büyük kazaya karıştım maalesef.

Önden 1. veya 2. sıradaki dengesiz bir arkadaşın dümdüz yolda yaptığı ani frenle yaklaşık 30 kişinin düşmesine sebep oldu. Grup içerisinde sürekli öndeki teker sokan aralardan makas atan arkadaşlar vardı. Amaçları nedir gerçekten anlamıyorum. Sürekli uyarılmalarına rağmen maalesef bu kaza yaşandı. 3 yıldır bu yarışa katılıyorum, ilk defa bu kadar dengesiz ve tehlikeli sürüş yapan katılımcılar gördüm. Kazadan sonra ortalık savaş alanı gibiydi; yerden kalkamayanlar, inleyenler, yüzü gözü kan içinde olanlar, elleri parmakları kesilenler... Takım arkadaşım boynunu bariyere vurarak gerçek anlamda ölümden döndü.

Bisiklet sürmek, performanslı olabilmek ayrı bir şey grup içerisinde tehlike yaratmadan sürebilmek apayrı bir şey. Grup sürüşleri antranmanı yaparak mutlaka peloton içinde sürüş tekniklerinin geliştirilmesi gerekiyor. Aksi halde bu tarz kazalar hep olacak. Hepimiz araba kullanıyoruz ancak tutup da araba yarışına katılmıyoruz. Olaya biraz böyle bakmak lazım.

Organizasyona gelirsek, bence 1. ye altın ödülü yanlış karardı. Edirne yarışı zaten bilinen ve sabit katılımcısı olan bir organizasyon. Ödül koymak tekniği zayıf kişilerin gereksiz hırslanıp da kazaya sebep olmalarına sebep verdi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Emre-SEZER

Daimi Üye
Tepki
1.527
İsim
Emre SEZER
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Videoda 17.saniyedeki kişi arkasına bakmaktan önüne bakmıyor ve önündeki arkadaşın bisikletinin göründüğü kadarıyla büyük ihtimal arka aktarıcıya bodoslama giriyor.
Şaka gibi ?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Kendi çektiğim fotoğraflar. Bir kişinin hatasının nelere mal olduğunu ve işin şakasının olmadığını göstermek için ekliyorum.17C3C90D-5F8A-4249-A170-ED6667539729.jpeg80751AE3-BFE2-40BA-9900-A144C5A4B5AB.jpeg5936759D-DEDB-4A80-A94C-6FE0CEF50DBB.jpegA7D9E449-705B-4650-8C8D-E758D6B17EB3.jpeg00F2128F-C1C3-46AC-A3B7-F07E34E696FF.jpeg8ED6FF2A-655E-4437-BC3F-3CD3990508E1.jpeg1EAD6E19-EE2D-4D39-8848-A70F26E28C9D.jpeg
Yerdeki kanları yıkamak için su dökmüştük.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1. Yunus için gerekli açıklama yapıldı, kendisi ile çoktan konuşuldu.
2. Yarış sıralaması için gerekli itirazınızı yarış hakemi Utku Zorlutuna'ya yapabilirsiniz. Kendisi UCI yarışı hakemlerindendir, geçen sene ve evvelsi sene Fatih Sultan Mehmet yarışını yönetmiş tecrübeli dostlarımızdandır.
3.Birçok tur bisikletçisi arkadaşımız eşleriyle hiçbir beklentileri olmadan, pazar sabahın 5'inden itibaren çalışarak destekledi, gerek toplantılarda gerek yarış öncesi ve sonrası. Malum yarış sonrası ismi duyulmuş klüp yöneticilerinden bile kırıcı eleştirilerden sonra ve bize özelden yazıp buraya yazamayacağım kadar edepsiz yorumlardan sonra birçok arkadaşımız bu işten soğudu. Açıkçası halkın bisiklet yarışı ile hiçbir alakası yok, trafiği kapattığımız için yarış katılımcılarından 10 katı küfür yemişizdir. Ama bir noktaya geldi, bir yol bisikletçisi geçmişi bir insan olarak, 2009'dan beri ilk yarışa dahi katılmış bir insan olarak, ben dahi bu kadar çabaya karşılık alınanların geribildirimlerin kötü olduğunu ve açıkçası yarış için bundan böyle emek sarfetmeye değer olmayacağını düşünüyorum. Bir grup 200 tl üstü veren gran fondocu 5 haneli paralara sahip bisikletlerle dolaşan bir kadronun bizi küçük görmesi ile yapılan yorumlar, bir kesimin de adeta yarış olduğu için bu adamlara dava açın parasını isteyin deyip yorum yapıp 10 larca beğeni alan yorumları , organizasyonda emek veren arkadaşlarımın hepsi okumuştur ( bilhassa facebook yol bisikleti bilgi ve paylaşım grubu). Üzgünüm umarım bir gün ülkemiz bu sporda çok daha iyi yerlere gelmiş olduğunu görürüm. Ama benim yaşam sürecim içerisinde bu gözlerim bunu görmeyecektir.
Biz elimizden geleni yaptık, imkanlarımız bu kadar oldu, ücret almayı da düşünmedik. Bizi bu kadar eleştiren insanın enerjisini, eğer katılımcılardan 1 tl dahi talep etsek dahi 15.000 Tl para isteyen federasyona neden kanalize olmadığını anlayamadık.
Bu saatten sonra yol bisikleti yarışının yapılması gerektiğini düşünmüyorum, artık türkiye'de yapılacak ise Brevet tarzı birşey yapılmalıdır diye düşünüyorum.
Ben bu yazılanı okurken gerçekten üzüldüm. Kimbilir emeği geçenler bahsedilenlerden kaynaklı olarak ne büyük moral bozukluğu yaşamıştır tahmin edemiyorum. Bunca negatifliğe rağmen tekrar devam etmek gibi cesurca bir karar verilmesini can'ı gönülden kutluyorum.

• Beğen
Tepkiler: Wasabie ve Özcan

M. Burak

Aktif Üye
Tepki
148
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürler. Bu sene 3. Defa katıldım. Benim açımdan güzel bir yarış oldu. Kazalarda yaralananlara geçmiş olsun dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Yaşanacağı varmış.
Yarışta verilen ödüller olmazsa belki kazanmak için her yolu mubah görenlerin sayısı azalır. Bir kaç kişiye hediye vermek yerine yine herkese katılım madalyası gibi hatıralar verseniz iyi olur belki de. Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: ahmetyavuz

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Önden 1. veya 2. sıradaki dengesiz bir arkadaşın dümdüz yolda yaptığı ani frenle yaklaşık 30 kişinin düşmesine sebep oldu. Grup içerisinde sürekli öndeki teker sokan aralardan makas atan arkadaşlar vardı. Amaçları nedir gerçekten anlamıyorum. Sürekli uyarılmalarına rağmen maalesef bu kaza yaşandı. 3 yıldır bu yarışa katılıyorum, ilk defa bu kadar dengesiz ve tehlikeli sürüş yapan katılımcılar gördüm. Kazadan sonra ortalık savaş alanı gibiydi; yerden kalkamayanlar, inleyenler, yüzü gözü kan içinde olanlar, elleri parmakları kesilenler... Takım arkadaşım boynunu bariyere vurarak gerçek anlamda ölümden döndü.

Bisiklet sürmek, performanslı olabilmek ayrı bir şey grup içerisinde tehlike yaratmadan sürebilmek apayrı bir şey. Grup sürüşleri antranmanı yaparak mutlaka peloton içinde sürüş tekniklerinin geliştirilmesi gerekiyor. Aksi halde bu tarz kazalar hep olacak. Hepimiz araba kullanıyoruz ancak tutup da araba yarışına katılmıyoruz. Olaya biraz böyle bakmak lazım.

212133 dosyayı görüntüle

Organizasyona gelirsek, bence 1. ye altın ödülü yanlış karardı. Edirne yarışı zaten bilinen ve sabit katılımcısı olan bir organizasyon. Ödül koymak tekniği zayıf kişilerin gereksiz hırslanıp da kazaya sebep olmalarına sebep verdi.
Şu videoyu seyrederken insanlığından utandım yeminle.
(link)

Tıpkı şu videoda bizonun bizona yaptığını hatırlattı. İyiki bu kifayetsiz muhterislerle aynı yarışmaya girmiyorum. Doğrusu bunların girdiği weceye bile girilmemesi.

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti

212133 dosyayı görüntüle

17 saniye yarışın genel kitlesini açıklayan bir kare. :D Nasıl beceriyor insanlar anlamıyorum. Zaten ülkemizde tek tük yarışlar düzenleniyor, onlar da bu sayede *** olup gidiyor.

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
maalesef fakülteye gittim travma odasında sadece sırayla bisikletliler dizilmiş yatıyordu, ben ömür billah meslek ve öğrencilik hayatımda böyle birşey görmedim.

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
Geçen yıl pandemi dolayısıyla yapılamadı bu sene de yapılmıyor galiba bu güzel yarış. Katılacağımdan değil de (kilo aldım) merakımdan soruyorum. daha önce 3 kere katıldığım yarış sonuçta :)

• Beğen
Tepkiler: ndhakara

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
30 altı çubuk makarna, 30 yaş üstü basen ve göbekli yurdum bisikletlilerinin yarışına tanık olacak bir yarıştır. 65 artıda kurtcebeli kudret bey, master da şirin osman banko favorilerimdir.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
30 altı çubuk makarna, 30 yaş üstü basen ve göbekli yurdum bisikletlilerinin yarışına tanık olacak bir yarıştır. 65 artıda kurtcebeli kudret bey, master da şirin osman banko favorilerimdir.
30 üstü 65 kg dan selamlar efendim.😂 Haftaya pazar günü 90 kişi 35 yaş üstü 90 kişi 35 yaş altı erkekler ve 20 kişi kadınlar olmak üzere yarış tertip edilecek. Facebook Ebis sayfasından başvuru yaptık bekliyoruz.

Tepki
356
İsim
ahmet
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhabalar mehmet bey ,favorilerinizin her ikisinide tanımaktayım ,bu arada 31 ekim pazar günü kartepe belediyesinin düzenlediği yarışa kurtcebe 60 mastır olmadığı için aynı gün istanbuldan sürerek kartepeye varacak , tam 140 km ve 22 "inci turunu tamamlayacak ,istanbuldan bu kadar tur yapan varmı başka, ben bilmiyorum ,doğrusu kurtcebe gerçekten kartepenin fatihi .