20 Ekim Edirne Cumhuriyet Yarışı

Scudo

S-Works

Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi
Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
Katılanlara teşekkürler, büyük ihtimalle son kez gerçekleşti bu yarış. Çok yüksek olasılıkla bu yarış bir daha gerçekleşmeyecek.
Sebep kaza ise bu hepimizin bildigi,ihtimal dahilinde olan bir olay . he dersiniz ki biz yorulduk ,uğraşmak istemiyoruz saygı duyarım. 2 sefer katılmak nasip oldu . umarım son olmaz. Hayırlısı olsun . emeği geçen herkese teşekkür ederim.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Katılanlara teşekkürler, büyük ihtimalle son kez gerçekleşti bu yarış. Çok yüksek olasılıkla bu yarış bir daha gerçekleşmeyecek.
Bu karar veya düşüncenin arka planını açabilir misiniz?

Berkk

Üye
Tepki
3
İsim
Berk Kilic
Bisiklet
Sedona
Her organizasyonda oldugu gibi burada da gelisim alanlari mevcut ancak oegnizasyonu yapanlarin uzerine cok emek verdigi, bizlerin de her yil ajandamiza kaydettigimiz, cok da eglendigimiz bu yaris umarim bitmez, geliserek devam eder

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu şekilde sonlanmamalı. 11 yılı devirip haklı gururunu yaşayacağınız böyle bir organizasyonu sonlandırma nedenlerinizi tahmin bile edemiyorum. İş o noktaya varacaksa gerçekten çok üzücü. Umarım her şeyi rayına koyar ve ülkemizin gelecek klasikleri arasında güzel bir yer edinirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

MertV

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
İsim
Mert
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 sorunuzun cevabını @BerkEvren yazdığı entryde çok güzel bir şekilde dile getirmiş aslında.. hatta bi bölümünün altını çizittirdim..

Farklı yaş grupları farklı anlarda start alabilir veya yarışın zaman barajı düşürülerek zorluk seviyesi arttırılabilir. Ama bunlar hemen heryerde olan şeyler. İhtimalleri azaltmak dışında kimsenin elinden birşey gelebileceğini sanmıyorum. Yarışanların bireysel eğitim / farkındalık ve sorumluluk bilinçleri önemli esasen.

@Bigpatron altını çizdiğim yer sizin içinde geçerli.. kim kime göre tecrübesiz değil mi siz bana göre belki tecrübelisiniz ama siz başkasına göre acemisiniz..

yarışma katılmak bizim isteğimiz doğrultusunda olduğu gibi kendimizi sizin gibi bu tarz aktiviteye hazırlamak aynı şekilde...

kaza geçiren arkadaşlara büyük geçmiş olsun

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
20 Ekim 2019 Edirne Cumhuriyet Yarışı Sonuçları

Genç Erkekler;
ge.jpg

Büyük Erkekler;
be1.jpgbe.jpg

30 Master
m301.jpgm302.jpgm303.jpg72923384_10220506673880539_8804581436658024448_n.jpg

40 Master
m40_1.jpgm40.jpg

50 Master
m50.jpg

Kadınlar
kadn.jpg

Parabisiklet
para.jpg

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.005
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ben yarışın devam etmesini diliyorum , orada insanlar hiç bir ticari amaç gütmeden erkenden kalkıp hazırlıklar yapıp emek harcıyorlar. eleştri tabiki yapılabilir ama bunun düzeyini iyi ayarlamak lazım.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Wasabie Uludağ performans sonlandırıldı şimdi de bu çok iyi gelişiyor bisiklet sporu harika .

S-Works

Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi
Tepki
423
İsim
Bayram
Bisiklet
KTM
Beni dıskalifiye olarak yazmışlar. Halbuki süpürgenin önünde 3 saat dolmadan bitirmiştim.Neyse 82 ye kendimi yazıyorum :) Benden sonra finişe gelenler süpürge arkasında kalmıştı ;)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.005
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bizim gruptan bir kaç arkadaş dnf olarak gözüküyor. nedenini tam olarak bilemiyoruz. bahsettiğim arkadaşlardan biri 2.03 gibi bitirmişti. @Wasabie dnf nedenini öğrenme şansımız var mıdır?

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son 2 aydır işe gidip gelmek dışında bisiklet antrenmanı yapmamama rağmen ilk %50'nin içerisine girmek sabah sabah keyfimi yerine getirdi :)

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.012
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wasabie ortaya attığınız iddanın kaynağı nedir ? Hangi sıfatla bunu yazıyorsunuz ?
Wasabie bildiğim kadarı ile organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen birisi, ortada bir iddia olduğunu sanmıyorum, gerçi kendiside herhalde bir açıklama getirir yakında.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Master 30'da kürsüye 3. olarak İranlı sporcu çıktı ancak listelerde 4.cü görünüyor. Bir yanlışlıkmı var acaba? Listede 3. Görünen Yunus Özdemir kulübümüz sporcusu gerekli itiraz

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
1. Yunus için gerekli açıklama yapıldı, kendisi ile çoktan konuşuldu.
2. Yarış sıralaması için gerekli itirazınızı yarış hakemi Utku Zorlutuna'ya yapabilirsiniz. Kendisi UCI yarışı hakemlerindendir, geçen sene ve evvelsi sene Fatih Sultan Mehmet yarışını yönetmiş tecrübeli dostlarımızdandır.
3.Birçok tur bisikletçisi arkadaşımız eşleriyle hiçbir beklentileri olmadan, pazar sabahın 5'inden itibaren çalışarak destekledi, gerek toplantılarda gerek yarış öncesi ve sonrası. Malum yarış sonrası ismi duyulmuş klüp yöneticilerinden bile kırıcı eleştirilerden sonra ve bize özelden yazıp buraya yazamayacağım kadar edepsiz yorumlardan sonra birçok arkadaşımız bu işten soğudu. Açıkçası halkın bisiklet yarışı ile hiçbir alakası yok, trafiği kapattığımız için yarış katılımcılarından 10 katı küfür yemişizdir. Ama bir noktaya geldi, bir yol bisikletçisi geçmişi bir insan olarak, 2009'dan beri ilk yarışa dahi katılmış bir insan olarak, ben dahi bu kadar çabaya karşılık alınanların geribildirimlerin kötü olduğunu ve açıkçası yarış için bundan böyle emek sarfetmeye değer olmayacağını düşünüyorum. Bir grup 200 tl üstü veren gran fondocu 5 haneli paralara sahip bisikletlerle dolaşan bir kadronun bizi küçük görmesi ile yapılan yorumlar, bir kesimin de adeta yarış olduğu için bu adamlara dava açın parasını isteyin deyip yorum yapıp 10 larca beğeni alan yorumları , organizasyonda emek veren arkadaşlarımın hepsi okumuştur ( bilhassa facebook yol bisikleti bilgi ve paylaşım grubu). Üzgünüm umarım bir gün ülkemiz bu sporda çok daha iyi yerlere gelmiş olduğunu görürüm. Ama benim yaşam sürecim içerisinde bu gözlerim bunu görmeyecektir.
Biz elimizden geleni yaptık, imkanlarımız bu kadar oldu, ücret almayı da düşünmedik. Bizi bu kadar eleştiren insanın enerjisini, eğer katılımcılardan 1 tl dahi talep etsek dahi 15.000 Tl para isteyen federasyona neden kanalize olmadığını anlayamadık.
Bu saatten sonra yol bisikleti yarışının yapılması gerektiğini düşünmüyorum, artık türkiye'de yapılacak ise Brevet tarzı birşey yapılmalıdır diye düşünüyorum.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizi @Wasabie ve sizinle birlikte organizasyonda emeği geçen herkesi öncelikle tekrar tebrik etmek istiyorum. Zor ve güzel bir iş yapıyorsunuz. Üzgünüm ama ülkemizde güzel iş yapan her kim ise er ya da geç ya cezalandırılır ya da sizlerde olduğu gibi bezdirilir. Geçen sene forumda yapılan yorumlar hem aklımda hem de forumda. Eleştirmek yerine saldırmak yerleşik hastalığımız, lakin yanlış hatırlamıyorsam doktorsunuz. Hastalık görünce pes etmek sizde yoktur diye düşünüyorum :) Sıcağı sıcağına böyle kararlar almak yerine ortam biraz soğuduktan sonra nereden nereye geldik ve nereye gidiyoruz diye tekrar değerlendirdiğinizde 11 yıllık emeğin bir çırpıda geride bırakılamayacağını tekrar hissedeceğinize eminin. Diğer yandan 11 yıl uzum görünse de böyle bir organizasyonun pişmesi ve yerleşmesi için bence çok kısa bir süre. 1. Geleneksel şenlikler ülkesindeyiz, 11 yıl devamlılık dilek olay ama yine de az bir süre. Elinizde büyümüş ve ergenliğe girdi girecek bir çocuk gibi bu yarış. Yorgunluğunuzu anlıyorum ama çocuk yetiştirmek kolay değil! :)
Ne desem boş; umarım tüm ekip olarak tekrar değerlendirir ve devam kararı alırsınız.
Sevgiler...

Tepki
26
İsim
Musa
Bisiklet
Merida
Finish çizgisinde beklerken gerçekten etik olmayan şeyler gördüm, bir abimiz 500 mt kala birisinin itmesiyle düştü ve omzundan yaralandı, 3 ay kolunu kullanamıycak. Bir arkadaşım ilk peloton kazasında, bileği 2 yerden kırıldı. Edirne tıp fakültesi hastanesindeyim ve çok ağır yaralanmalar vardı . Saolsun EBİS yöneticileri hep yanımızdaydılar, bence Edirne yarışı iptal olmamalı amatörler için zaten yarışlar az. Kulüplerin ve bisiklet gruplarının yarışçılarına spor ahlakını aşılamaları gerekiyor aksi takdirde fazla hırs kötü sonuçlar doğurabilir.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
received_397770740891712.png

Bu yarıştan anladığım yunus bir kere anasının ak sütü gibi üçüncülüğü hak etmiştir. Fotodaki alamet-i farikası olan kırmızı kaskın altındaki delikanlı yunustur. Yunus torunlarına artık düzenlenmeyecek olan Edirne yol yarışının artık kimsenin hatırlamadığı üçüncülüğünü anlatır. Bu arada şuraya bir emoji koyayım.???
Diğer bir sonucu ise ne zaman bitecekti diye beklediğim yarışın rekor bir süreden sonra (tam on bir yıl tam on bir yıl) sona erdirilmesidir. Katılımcıların yarıştaki Arizona kertenkelelerinin çiftleşme mücadelesine rahmet okutacak vurdulu kırdılı mücadelesinide tebrik ediyorum. Bundan sonraki ulusal motivasyonumuzun ana kaynağı ve temel mottosu "hadi gari durmayın Edirne yol yarışı var vatandaş" olmalıdır. Bu heyecanla evelallah tekrar Viyana kapılarındayız.
Son söz wasabi ve diğer emeği geçenleri bunca seneki çelik gibi sinirleri, halaskarandan fedakarlıkları nedeniyle tebrik ediyorum. Yarış ömürlerinden bir on yıl almış olacağından geri kalan ömürlerini mutlu mesut geçirmelerini cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.