2 Kadro Koruyucu arasında kaldım. Tavsiye ve Önerileriniz ...

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Merhabalar yeni topladığım karbon kadro bisikletime kadro koruyucu uygulatmak istiyorum. Zefal Skin Armor L ve Shelter Kadro Koruyucu arasında kaldım.

Zefal Skin Armor L
Shelter Kadro Koruyucu

Benim en çok merak ettiğim , bu ürünlerin kullanım ömrü , dayanıklılıkları. Fiyat tahminen shelter 100 TL civarında, zefal 50 TL civarında. Önerilerinizi, yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum. İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç
Scudo

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Hocam, sen soru sormuşsun fakat ben de sana sormalıyım, bunlar kadro çizilmesin diye mi kullanılır, kolaylıkla sökülür mü ? Bilmediğimden soruyorum.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@Cem Tunç

Cem bey , bu ürünler kadro ve bisikletinizde değerli veya önemli olduğunu düşündüğünüz bölgelerin çizilmesini önlemek , bir nebze de olsa koruma görevi sağlayan ürünlerdir. Ürünlerden Shelter resminin altında tanıtım videosu var. İnceleyebilirsiniz. Bu ürünler daha çok karbon kadrolar için önerilebilir.

@BF Okuru

Ali bey teşekkür ederim. Zincir kadro koruyucuya ihtiyacım olmayacak. Vites grubum sram xx1. Öneriniz için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Cem Tunç

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Heat tube etrafından geçen kabloların gidon çevrildiğinde meydana getirdiği sürtünme kaynaklı aşınmayı engelemek için kullanılması çok faydalı oluyor. ( kadro karbon fiber ya da Alu her ikisinde de kabloların sürtünmesine bağlı olarak boyada bariz yıpranma-iz oluşuyor)
Şefaf olması çok iyi. Kadronun görünümünü etkilemiyor. Chainstay ise zincir dışında arada topukların değmesine de maruz kalabiliyor. Buraya da uygulamak faydalı.
Ben 3 sene önce tatbik ettim hala hiç biri yerinden çıkmadı. Yıkarken hiç dikkat etmiyorum dersem doğru olmaz ama çok titiz de davranmıyorum.
kullandığım marka Lizard skin. Satın aldığınız kitin toplam yüzey alanı fiyatı etkiliyor. buna dikkat etmek lazım. Tanınmış markalar arasında çok ciddi kalite farkı olacağını sanmıyorum.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@MustafaOnderATiK Dostum plastidip diye bir nane var.Şeffaf olanı kullanırsan güzel olur bence.Sıkıldınmı/yenilemek istedin mi yazın kontrolsüzce bronzlaçmış deri gibi soyuluyor istediginde.

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@MustafaOnderATiK
Zincir koruyucuna ihtiyacınız olmayacaksa ben taleb edebilirim benim ihtiyacım olur, :) araya gitmesin yazık...
Nereden alıyorsunuz, belki topluca alıp varsa kargoyu paylaşırız ?
zefal daha kapsamlı görünsede shelter işi bitirmiş resmen, zefalin böyle bi iddiası yok gibi, high resistance demekle yetinmiş

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@Tasogare

Merhaba benim zincir kadro koruyucu ile kastettiğim zincirin geçtiği bölgede kadronun arka sağ bacak üzerine kullandığımız sünger malzemeler. Bisikletçilerde 5 TL ya bulabilirsiniz.

Bisikleti nerden aldığımı sormuşsunuz. Bisiklet toplama. Her bir parçasını özel olarak temin ediyorum.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Linkte ki ürünlerden işinizi görecek hangisi ise kesip uygulayabilirsiniz.

(link)

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@MuratHan

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Ürünlere baktım. Malum araba kaportaları gayet sert ve dayanıklıdır. Burda yaklaşık toplam değeri 20 Bin TL yı bulan özel toplama karbon bisiklet söz konusu. Bu yüzden özellikle bisiklet ile alakalı ve fazla ağırlık yapmayacak ve mükemmel koruma sağlayacak ürünlerle ilgileniyorum.

• Beğen
Tepkiler: celikeren

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@MustafaOnderATiK

Bisikleti sormadım, nereden alıyorsunuz derken shelter I sordum, malum konuda o değil mi zaten ?
Kadro koruyucu fazla bile olsa bana gelene kadar bi sürü gideceği yer vardır, ama siz naçizane bi Öneriye, benim XX im var, ihtiyacım olmaz kadro koruyucuya gibi üstten bi dil kullanınca, geyik olsun diye bana verin dedim, yoksa vermeyeceğinizi bende biliyorum, zaten sizin niyetiniz de öneri almaktan çok, "bakın bunu alıyorum" demek ve her fırsatta ekipmanınızı övüp, fiyat söylemek gibi geldi bana. Sonuçta daha iyi bisikletler ya da da daha fazla para kazanmak insanı ne iyi bisikletçi ne de nitelikli insan yapar(sadece daha zengin yapar, zengin olmak için de ahlaktan biraz feragat etmek gerekir kanımca, bkz. RTE, Ağaoğlu, Reza vs.) o yüzden para ve satın aldığı şeylerle bu kadar övünmek, bilmiyorum bana biraz şey gibi geliyo...
Kıyafetinizi beğenen olursa da markasını ve ederini söylüyor musunuz ?

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@Tasogare

Sanırım bi sıkıntınız var patlamak bana nasip oldu. Çatacak başkasını bulun.

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@MustafaOnderATiK abi güzelim konu patlamasın gereksiz tartışmalara cevap bile verme bence... Sonuç olarak hangisini aldın ne yaptın düşüncen nedir? kadroya kabloların sürekli sürtmesinden dolayı çok fazla aşınmalar yaşanıyor özelliklede aldığım güzelim maşanın hidrolik kablosu yüzünden aşınmaya başladığını gördüm bu parçaları heryere uygulayabiliyor muyuz bisiklet üzerinde ?

• Beğen

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@Yiğit Kirazpınar

Yiğit bey toplama aşamasındayız. 29 mayısta düğünümden sonra kadro , jant seti ve maşa nın ödemesini yapıp tüm parçalarla birlikte güzelce toplatıyorum.

Shelter temin etmesi zor ama oldukça güzel bir ürüne benziyor. Favorim o. Ama zefali çok daha kolay ve uyguna temin edebilme şansınız var. Özellikle bisikletin darbe alabileceğini düşündüğünüz bölgelere gönül rahatlığıyla uygulatabilirsiniz. Uygulama esnasında uygulanacak bölgenin temiz olmasına dikkat etmek lazım.

Gelelim boş konuşma meselesine. Uyarınız için ayrıca teşekkür ederim. Ben şuna inanıyorum. Hakkımda bilgisi olmayanın , beni tanımayan birisinin hakkımda fikride olamaz. Sağlık olsun. Bizim insanımız eleştirmeyi çok sever.

• Beğen
Tepkiler: Güncemden

Güncemden

Forum Demirbaşı
Tepki
447
Bisiklet
Giant
@MustafaOnderATiK öncelikle hayırlı olsun diyorum düğün için :) zefal benimde aklıma yattı özellikle ulaşılabilirliği rahat birkere zaten bisiklette olan olsu ufak çizikler var amacım dahada olmasın o yüzden zefal beni kurtarır gibi geliyor. Bu arada bisikleti toplarken bir konu açarsınız umarımda bizde zevkle takip ederiz şimdiden başarılar :harika:

• Beğen

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@Yiğit Kirazpınar

Çok teşekkür ederim sağolun.

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@boşgezeninboşkalfası
hemşerim ( gerçek hemşeri bende orduluyum ) naptın ne ettin zefal mi kullandın eski bir konu ama merak ettim memnunmusun bende kendi bisikletimde kullanmak istiyorum da

• Beğen

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
@ziyainal
Merhaba Ziya bey. İlginize teşekkür ederim. Çok derin sayılmayacak bir çizik vardı kadromun üzerinde. O bölgeye uyguladım. Adeta kadroyla bütünleşti. Şeffaf renk olduğu için dikkatte çekmiyor. Öneririm. Fazlasıyla iş görüyor. Gayet memnunum.

FARGO

Aktif Üye
Tepki
454
Bisiklet
Geotech
Selamlar, Mustafa Bey zefali kadroya nasıl uyguluyoruz?