2 gün, 2 kamp, 2 il, 2 kişi*, 145 km

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
merhaba;

Barbaros Hayrettin AYDOĞDU ve ben Murat CER...
25/03/2005 günü acayip gaza geldik ve cumartesi için iş durumunuda ayarladık.planımıza göre cumartesi sabahtan yola çıkıp pazar akşamüstü gibi evde olmaktı.ancak herşey planladığımız gibi olmadı.çünkü gaz maximum seviyede idi.ve olan oldu.cuma akşam 21:30-22:00 gibi yola çıktık.gecenin karanlığı şehrin kirli havası derken 6 km. sonra tamamen şehirden uzaklaşmıştık ki dolunay gökte mini güneş misyonu üstlenmişti.hava çok bulutlu değildi ve asfalt üstünde gölgelerimiz bisiklet üstünde biz yaklaşık 12km. olan yaklaşık 500m. irtifa kaydeden yokuşları tırmanmaya başladık. ilk yokuş biraz zorladı beni...sigara malûm..karbüratörü tıkalı otomobil gibi öksürdüm....biraz mola, sıcak çay takviyesi...hadi devam...2 kısa molanının ardında Bozdağ televizyon vericisinin biraz aşağısında kampı kurduk, bir iki oyalandık, saatin 02:00 olduğunu görünce uyku faslına geçtik.sabah pırıl pırıl güneş altında Barbaros'un kahvaltı hazırlıklarına uyandım.sağolsun aşçılığı iyidir.bir kahvaltı kampı topla derken saat 11:00'e epey yaklaştı.bu arada Bülent YILDIRIM ile de telefonda haberleşiyoruz.sabah 10:00 otobüsüne bisikleti ile binecek ve 11:00 gibi kamp yerine yakın bir noktada inecek, buluşup beraber devam edeceğiz.neyse.buluştuk ve salındık yokuş aşağı.

Gökhan'ın (nam-ı diğer GOKKOR) Eskişehir ile ilgili yazısında bahsettiği iniş etabının ardından batıya Sakarya nehri kıyısından devam edip sırası ile Demirciler,Alpagut köyleri ardından İnhisar ilçesine ulaştık.

Hava sürekli pırıl pırıl ve güneş rahatsız etmeyecek kadar ısıtıyor...Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 300m. olan sakarya vadisine çoktan bahar gelmiş, tüm ağaçlar çiçeklenmişti.

Batı istikametine döndükten sonra yol ne sürekli iniş ne de sürekli çıkış idi.biraz iniş biraz tırmanış derken tıngır mıngır gidiyorduk. İnhisardan sonra Bilecik il sınırlarına duhû etmiş olduk.ancak tırmanış çaltı beldesine yaklaştıkça kendini göstermeye başladı.hele ki çaltı ilçesini geçtikten sonra aman Allah'ım.....tırmanış esnasında ortalama hız 6-7km. civarında idi. Tabii karbüratörü tıkalı ben sık sık mola vermek zorunda kalıyordum...hava kararmaya başlarken Bülent pazar günü mesaisi olduğu için artık şehre dönmeliydi ve öyle de yaptı.biz kamp yeri tespiti yaparken o kalan mesafeyi hesaplıyordu. Tırmanışı bitirip Söğüt ilçesine varacak oradan da Eskişehir yönüne devam edecekti.bu yüzden konu başlığını açarken 2kişi ifadesinin yanına * koyma gereği duydum.2,5 kişi gibi :) ama bülent bu...ona yollar ne der.biz kamp yerini ayarlarken o dözüş yolunda pedallamaya başlamıştı bile...biz Barbaros'la kampı kurduk.birer sigara yaktık.biraz çikolata yedik.azcık uzanalım diye çadıra girdik veee....saat 20:00 gibi uykuya daldık.iyi yorulmuşuz ;) sabah (yeni saat ile) 07:00 civarında uyandık ve kahvaltıyı tamamlayıp kapalı havada yarım bıraktığımız tırmanışa devam ettik.ilerlemek ne mümkün.yine ortalama hız 6km. civarında.ben 15 dakika pedal çevirip 1 dakika soluklanıp bacakları gerip pedallamaya ancak devam edebiliyorum. Barbaros formunda maşallah.sağolsun beni bekliyor.yaklaşık 2 saatlik tırmanışın ardından Söğüt kavşağından Eskişehir yönüne döndük.Sigara içebilmek için tırmanışın bittiği noktaları kolluyoruz.arada bir Barbaros'a sesleniyorum "o durduğun yer tepe nokta ise otur bi sigara yak"

zaman zaman atıştıran yağmur altında kapalı havada genellikle iniş eğiliminde olan yollarla Eskişehir-Bilecik yoluna çıkıyoruz.Anayol olduğu için asfaltta tırtık yok ve bisiklet sanki pedal çevirmeden gidiyor. zaman zaman kamp yükü olduğu halde düz yolda 30-33km. ortalama tutturark gidiyoruz Barbaros'la ve tanmihi 17:00 gibi Eskişehir'e giriş yapıyoruz.İlk iş simitçiden simit alıp cafede çay ve sigara keyfi elbette...

bu arada Bülent yaklaşık 120km. yolu cumartesi günü tamamlayıp eve dönüyor ve pazar sabah mesaiye gidiyor.o biyonik gibi bi adam.klasmanı benden 12 kat üstün....

teşekkürler dostum Barbi
teşekkürler dostum Bülent......

• Beğen
Tepkiler: hhtatar
Scudo

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Walla helal olsun okuyunca bende böyle gaz oldum heveslendim, içim kıpır kıpır oldu kamp konusunda tecrübesizim ama bisikletle tekrardan uzun yola çıkmak için sabırsızlanıyorum...

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Valla arkadaşlar,anlatım insanı mükemmel iştahlandırıyor.Fotoğraflarda harika.Sizlere imrenmemek pek mümkün değil..........

T

Tuğrul

Misafir
Harika resimler ,,
Eh artık leylekleri de görmüşsünüz ,sizi bu yaz kimse tutamaz.. ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
resimler de makale de çok güzeldi..teşekkürler..güzel anadolumun heryeri bi cennet gerçekten..

gurer

Üye
Tepki
0
Güzel anlatımınız ve fotoğraflar için teşekkürler. Ben de gaza geldim üniversitede kamp yaptığım günler aklıma geldi. İnşallah çok yakında yeni bisikletimle turlara katılacağım.

hhtatar

Daimi Üye
Tepki
102
Birden çalışma odama doğanın kokusu yayıldı. Sizlere imrendim.
Bu güzel geziyi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
herkese çok teşekkürler;

@duyguny
kamp konusunda tecrübe şart değil özellikle de sıcak mevsimlerde.kamp müştemilatı olan bir arkadaşına sadece uyku tulumu ve mat ile eşlik etmen başlangıç için yeterli olacaktır.

@tuğrul
leylekler çok eğlenceli idi.bir kaç fotoğraf alıp biraz da izledik.pulluk toprağı kaldırdıkça onlar tarktörün peşinden koşuyor, nasiplerini kovalıyorlardı.bu arada da sürekli yeni leylekler geliyordu.çok hoş bir kaç dakika idi.

@specialagent
gezdiğimiz yerleri harita üzerinde de gösterebilmek isterdim.önce Eskişehir (700m) sonra hekimdağ köyü (yaklaşık 1100m.) sonra sakarıılıca köyü,demirciler,alpagut (sakarya nehri vadisinde yaklaşık 300-350m) sonra inhisar,söğüt ve yeniden eskişehir.muhteşem orman.muhteşem doğa...

@hhtatar
keşke oralarda hissettiğim harika çam ormanı kokusunu sizlere de bir şekilde aktarabilsem...

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Ayaklarınıza, ellerinize sağlık arkadaşlar.. Ne güzel yapmışsınız yollara koyulmakla.. Ah biraz daha zamanım olsa da ben de vursam kendimi dağlara.. Eskiden hep yapardım da, şimdilerde zor oluyor.. (Gerçi en son 2004 Ağustos'ta Kaçkar'lardaydım ama bana çok uzun zaman oldu gibi geliyor)Bu anların kıymetini bilin.. (Abi tavsiyesi heh he!!:)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
teşekkürler gürsel abi;
haddim değil ama çalışan kişiler olarak; sahip oldukları boş zamanların kıymetlerini bilmeleri ve iyi değerlendirmeleri için ben de öğrenci arkadaşları uyarmaya çalışıyorum....
zira benim de vakit ayırmam kolay olmuyor...

dağlarda görüşmek dileği ile...

• Beğen
Tepkiler: gokkor

gokkor

Üye
Tepki
4
Sevdigim dostlarimi bisiklket ustunde gormek hos oldu. Cok guzel fotograflar, cok guzel bir gezi :) Her firsatta kendini dogaya atan bizler icin aranizda olmasak bile bu fotograflari gormek cok sey ifade ediyor. Bu guzel fotograflar ve guzel anlatim icin tesekkurler...

Su is yogunlugumu atlatayim, Eskisehir'i, Ankara'yi, Antalya'yi tek tek ziyaret edecegim, tum dostlar ile kamp yapacagim soz :) O zamana kadar sehir icinde pedallamak ile yetinmek zorundayim.

Tekrar pedaliniza saglik diyorum arkadaslar...

barhay

Aktif Üye
Tepki
165
Selam dostlar ;

Valla ne diyeyim murat cım eline deklanşörüne sağlık ...Birde çektiğimiz belgesel niteliğinde videolar gönderseydin Tv keyfinde belgesel olacaktı herhalde.. Herkez e teşekkürler Eskişehir e yolu düşenleri bekleriz .....

Sevgiler