2. el Kron XC4000 mi Sıfır Carraro 476 H mı? Acil yardım lütfen

Kron XC 4000 mi Carraro 476H mı?

• Toplam katılım
    20

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Merhabalar. Bu hafta forumdaki Kerim arkadaştan Kron XC 4000 almayı planlıyorum. Bisikleti çok temiz ve donanımı yüksek. Fakat nakit sıkıntım var ve parayı toparlamakta zorlanıyorum. Nette gezinirken de taksitle Carraro 476H buldum. Fiyatı fena değil ve taksitle satışı var.

Benim sorunum nakiti tamamlayamama durumunda taksitle Carraro 476 H almak nasıl bir tercih(mecburiyet) olur veya varımı yoğumu ortaya koyup Kron'u mu almalı mıyım sizce.
Carraro ortalama bana 200-250tl daha pahalıya gelecek. Ama taksit imkanı yüzünden bu fark çok sorun olmayabilir. Ankete oy verirken sadece fiyata göre değerlendirme değilde F/P yi de göz önüne alırsanız sevinirim. (Kron XC 1000TL ve Carraro 476H'ı ise 1250TL olarak düşünebilirsiniz.)
Samimi görüşlerinizi bekliyorum.

Kron XC 4000 2010 (Toplama)
Full deore set
deore V brake
EPİCON ribant ayarlı havalı gidondan kitlemel
yol lastiği ve arazi lastiği + bir kaç aksesuar hediyesi
Ağırlık: 11,500
Bisiklet oldukça temiz ve sorunsuz ve ilerde istenirse hidrolik disk takılabiliyor (jant göbekleri vs uygun)

Carraro 476H ise Sıfır (2011):

Kadro HT LIGHT ALLOY
Amortisör SUNTOUR SF11 XCM V3PM RL 100MM BEYAZ
Krank Takımı SHIMANO DEORE FC-M590 44X32X22
Arka Değiştirici SHIMANO DEORE RD-M592 SHADOW
Göbek SHIMANO AHBM65 32H
Ön Değiştirici SHIMANO DEORE FD-M590
Vites Kolu SHIMANO DEORE SL-M590
Arka Dişli SHIMANO DEORE CSHG30 9-VİTES 11-32T
Fren SHIMANO DİSK FREN AM-4452 BEYAZ
Jant RACER CARRARO ÇİFT KAT
Pedal SP-931
Ağırlık 12,8 Kg

Scudo

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Peşinat vericek kadar paran var ve taksitle alabiliyorsan 2sinide boşver daha güzel 0 bir bisiklet al derim :)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Mus

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@sonEr´´

Peşinat var da sıfır olarak alınabilecek daha güzel bisiklet derken? Hangi marka ve modeli kast ediyorsunuz örnek verebilirseniz sevinirim. Bu arada taksitle de olsa 1200ü geçmem imkansız.

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Arkadaşlar hangi bisiklete neden oy verdiğinizi de söyleseniz keşke :) kendi kendime çıkarımlar yaparak gene bir yere varamam :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sanırım yanlış yazmışsınız, 473 H modeli olacak ;) eger ikisi arasında bi kıyaslama yapacaksak carraro derim ama ben bu modeli 10 filan önce alacaktım bayi yok dedi ve fabrikdanda getirtemiyorlarmış çünkü sınırlı sayıda üretim yapılmış.Eger bulabildiysen bu modeli onu al derim.bunlar dışındada merida tfs 100d yi önerebilirm ben carraroyu bulamayınca bunu aldım.kadrosu çok iyi zaten dünyanın en büyük 2 numaralı kadro üreticisi merida.üzerindeki parçalarda iyi, istersen ilerde yükseltirsin.ben 1360 tl kredi karına 10 taksit ile almıştım.belki sen daha da indirebilirsin fiyatı.

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Teşekkürler Batuhan. evet aynen dediğin gibi 473 olacak model. Aceleye geldiğinden gözümden kaçmış. Bu bayinin sanırım elinde son kalmış. Yarın arayarak teyit etsem sanırım iyi olacak. Nakiti tamamlarsam gene de gönlüm Kron dan yana açıkçası. Havalı maşa ve deore full set iyi gibi geldi. Yanında da km saati, ekstra olarak arazi lastiği, gezi çantası ve mercekli ön ışıldak var. En kötü bu ekstralarda 100-150 eder gözüyle bakıyorum. Bu durumda kron 800lü rakamlara iniyor. Diğer taraftan taksit imkanını ve sıfır 2 yıl garantide cezbediyor. Bakalım yarın nakit durumum kesinleşecek.

Benden bu kadar nutuk yeter, önerilere devam edebiliriz :D

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@Batuhan Keleş

Bu arada merida TFS 100d modeline baktım Carraro'ya göre donanımı baya düşük geldi bana (alivio 24 vites gibi). Ayrıca ikinci elde 600tl ye gayet temiz bir TFS 100d var. s.ahibinden de ilan no: 27653166. Aynı bisikletten bahsediyoruz değil mi? Çünkü ikinci el fiyatı sıfırının yarısından da ucuz neredeyse :eek:

alp çolak

Üye
Tepki
5
bence kronu al derim ama senn alacağın bir bisiklet olduğu için bilemem. ancak yinede içine hangisi daha çok siniyorsa onu al. nede olsa cumhurbaşkanı çocuğu değiliz her önümüze gelen bisikleti alalım ;)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Mus

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
@alp çolak

İlk aklımda olan zaten Kron. Duruşu çok güzel herşeyden önce. Yol lastiği ile daha bir tatlı duruyor. havalı maşa da artı özellik.
Ama nakiti toparlayamazsam geri kalacak. duruma göre taksitle sıfır 473 H veya gene taksitle 900e sıfır 436 Daytona alabilirim :bilmiom:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mustafa Mus

Evet biliyorum donanımı daha düşük carraroya göre.Meridayı pahalı yapan şey zaten kadrosudur ;)Bisikleti aldığınızda vitesi zaten değiştirirsiniz ama kadroyu değiştirmek bisikleti değiştirmek gibidir ;) Sizin verdiğiniz ilan no daki bisiklet kaç model bilmiyorum ama 600tl ye o bisiklet çok ucuz. bilmiyorum 2. el bisikletler konusunda tecrübem yok.Merida ile ilgili daha detaylı bilgiyi forumdaki merida bölümünden okuyabilirsiniz.Bendeki ile onunki arasında gördüğüm en bariz fark frenler.Benim aldığım meridam bu (link)

Mustafa Mus

Daimi Üye
Tepki
86
Evet Batuhan sendekini de gördüm cidden güzelmiş. Ama sanırım ben Kron'u alıcam. Öğle saatlerinde durumum belli olacak.

Bu arada carraronun bazı özelliklerinin can sıkıcı olduğunu gördüm. Örneğin aynakol FSA seriymiş ve krank ile jant göbekleri serı dışıymış. Ayrıca ön maşa çok çabuk boşluk veriyormuş. Kron da ise maşa zaten oldukça iyi. Jant göbekleri ve krank göbeği de deore'ymiş. Bu da azımsanacak bir fark olmasa gerek.

bu arada hep mış lı muş lu yazdım çünkü bunlar benim tespitim değildi ama araştırınca hak verdim :)