17-18 Mart günü Çanakkale Programı

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Merhabalar arkadaşlar,
Ben Çanakkale Belediyespor'un bisiklet antrenörü Murat Çiftci.Okuduğum kadarıyla 18 mart günü Çanakkale'ye gelmek isteyen çok.Ben hepimizin bir çatı altında toplanmasını istiyorum.Ben şu şekilde bir plan yaptım.
17 Mart günü tüm gruplar Çanakkale'de olursa Abide,Anzak koyu,Conk bayırı vs.yani yarımada turu yaparız.Ama sanırım bunun için 16 sın da burada olmanız gerekiyor.18 Mart günüde törenlere katılınıp akşamında bisikletlerle fener alayına katılırız.Gelmek isteyen arkadaşlar benimle buradan ya da Facebook'tan irtibata geçebilir.Eğer belli bir sayıya ulaşabilrsek kokteyl tarzı bir buluşma programı organize etmeye çalışacağım.
Murat Çiftci
Görüşmek üzere...

Scudo

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
katılım iyi olur yine ama bu sefer çok soğuk olucak gibi gözüküyor.

Tepki
110
İçimde Tam mart ortasında yağışların biteceğine ve baharın geleceğine dair bir his var ! Buda bu turu gerçekleştirir diye umuyorum ...

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Edirne,Keşan,Lüleburgaz,Tekirdağ ve Çorlu'dan Grup olarak tüm Trakya orada olacak 20 mart pazar günü
selamlar Çanakkale

• Beğen
Tepkiler: Hakan Eşme

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Bekleriz İsmail Bey.İletişimi koparmayalım.Görüşmek üzere,şimdiden kazasız belasız sürüşler.
Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

Kemal Tecimen

Daimi Üye
Tepki
305
@ilteber

ilteber merhaba bende katılabilirim ama nasıl olacak bilgi sahibi olmak isterim yardımcı olabirmisin olabilirsen kemaltecimen@gmail.com dan veyahutta cebini gönder ben seni ararım hoşçakal

• Beğen
Tepkiler: ilteber

ilteber

Üye
Tepki
66
@k.tecimen

abi nasılsın iyisin umarım numaram 0554 833 00 58 saygılarımla kemal abi...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ilteber

ilteber başarılar şarköy spor a ....
özledik seni ...
uzaklara gittin bizi burda öksüz yaptın.....
bu alemde kaç kişi kaldı...

:in: :in: :in:

ilteber

Üye
Tepki
66
@Kudret Kurtcebe

abi inanılmaz yerler buralar inanılmaz rampalar var herzaman bekliyrum başımın ustünde yerin var doğru soyluyon abi kim kaldı :)) çanakkale yolcusu kalmasın...

tufanbal

Üye
Tepki
10
Öncelikle herkese merhaba;

Balıkesir ve Balıkesir üni. bisiklet topluluğundan bir kaç arkadaşla 18 mart adı altında yapılan bu organizasyona katılmayı düşünüyoruz. Aramızda çalışan arkadaşlar ve de pazar günki ÜDS sınavına girecek olanlar olduğu için net bir plan yapamıyoruz. Bize kesin organizasyon planını ulaştırırsanız katılım sayımızı ona göre artıcaktır. Aksi halde 2-3 kişi geleceğiz... Şimdiden tşkrler...

ilteber

Üye
Tepki
66
@tufanbal

murat bey konun başlangıcında gerekli acıklamayı yapmıs bizde şarköyden hareket edicez...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ilteber

valla ilteber gidecem kaçacam artık başka yerlere galba çanakkaleye yerleşecem sonunda ....

:in: :in: :in: :in: :in:

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
her sene aynı muhabbet... bisikletiyle olaralara gelen sayıları 100ü aşkın ezici bir bisikletli topluluğu var ve esasında bu kitle, 18 mart şehitler günü kapsamında ardlarına çektikleri türk bayrakları ile toplu sürüş gerçekleştirse... tek yürek olsa... ama her sene yapılan yanlış bu sene de yapılacak, millet sponsorunun adını, klübünün ya da üniversitesinin adını ön plana çıkarma gayret ve çabası içinde olduğundan bu sene de tablonun tamamı gözlerden ırak, bisikletle katılım açısından verimsiz bir 18 mart daha geçireceğiz...

18 mart senin kulübünün adını duyuracağın reklam mecrası değil ki! ülkenin dört bir tarafından gelip o törene katılan gençlere altlarındaki bisikletler, bir söz söyleme, tavır koyma olanağı sunuyor. bisiklet orada bir spor aracı değil, söz söylemek bir dertanlatmak için ağızların açılmasına gerek olmayacak denli güçlü bir tavır koyma, bir duruş sergileme platformu haline geliyor ...

ama bu sene de bilmem ne üniversitesi bisiklet kulübü başka tarih ve rotada, bilmem ne spor kulübü başka , bilmem ne topluluğu başka ... belki toplamda 100 bisikletli olabilecekken dağılmış, üçlü beşli guruplar halinde 18 mart günü (haa yine anacağız ,orada sorun yok) vazifemizi yerine getireceğiz.

varol bisiklet

Daimi Üye
Tepki
297
Murat kardeşim yaptığın başarılı organizasyondan dolayı seni kutlarım tüm katılan arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim

amistatde

Üye
Tepki
27
@Murat Çiftci

merhaba murat hocam bisiklet turuna adanadan başladım şu an afyonkarahisardayım lütfen bana numaranızı yazabilirmisiniz benim numaram.05318965592 bilsayar başına her zaman geçemiyorum

varol bisiklet

Daimi Üye
Tepki
297
Samet Bey Pardon BİeŞey Soracaktim .sİzİn Bu TÖrenler Kacinci GelİŞİnİz Ben Daha Önce Sİzlerİ GÖrmedİm Ama Ve Ya Hatirlayamadim .kendİnİzİ Hatirlatirsaniz Sevİnİrİm .ayrica Sİz Ne Zaman Geleceksİnİz Veya Ne Zaman Burda Olacaksiniz ?

varol bisiklet

Daimi Üye
Tepki
297
Samet Bey Merhaba Pardon Sİzİ Hatirlayamadim .daha Önce 18 Mart TÖrenlerİne KatilmiŞmiydiniz .kendİnİzİ Hatirlatirsaniz Sevİnİrİm Ayrica Sİz Ne Zaman Geleceksİnİz Veya Hangİ GÜn SÖĞlersenİz Sİzlere Yardimci Olalim Saygilarimla

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
mesajımdakı sitemim, asla size karşı ya da bır baskasına yoneltılmıs degıldır, ama gozlemlerım dogrudur, bunu kimse inkar edemez. Her sene umutla bekliyorum, bır araya gelıp tek yurek pedallayalım ama ne yazık kı tum busukletseverlerı aynı zaman ve yerde turk bayrağı altında bulusturacak bır cagrı yapılmıyor! buyuk bır organızasyon yerıne bırbırınden habersız sayısız bısıkletlı aynı yollarda farklı zaman ve yerlerde pedal cevırıyor.

Marmara Üniversitesi Bisiklet Kulübü, iki yıldır aralıksız
gerçekleştirdiği Bisikletle 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Turunu
bu yıl da düzenleyecektir. Son iki tura katılım, yapılan yolculuğun
fiziki anlamda zorlayıcı olmasından ötürü, katılımcı sayısını olumsuz
etkilemiştir Ancak yine de tüm zorluklar bir kenara, iki yıl üst üste
bu turlar gerçekleştirilmiştir.

Gelinen noktada kulüp olarak edindiğimiz kanı, katılımcı sayısının
fazla olacağı bir topluluğun, Marmara Üniversitesi ve Türk
bayraklarını Şehitler Abidesi önünde dalgalandırmasının, çeşitli
mecralarda Üniversitemiz adının daha net ve kolay duyurulmasını
sağlayacağı yönündedir. Katılımcı sayısının fazlalığı, arzu edilen
amaca daha çok hizmet edecektir ve bu sebeple sayıyı arttırmak adına;

* Tüm bir yol boyunca pedal çevirmek yerine, İstanbuldan Çanakkaleye
ulaşım bisikletle değil otobüs ile gerçekleştirilecektir.

* 18 Mart Cuma Gecesi Otobüsle yola çıkılacak, takip eden hafta sonu
tatili boyunca bisikletle tüm bir Gelibolu yarımadası(Şehitlikler,
Abideler, Müzeler, Tabyalar...) gezilecektir ve Pazar gününü pazartesiye
bağlayan gece, otobüsle tekrar İstanbul'a dönülecektir. Cumartesi
gecesi, havanın müsait olması durumunda Gelibolu İzci kampında
çadırda, havanın kötü gitmesi durumundaysa, Öğretmenler evinde
konaklama gerçekleştirilecektir. Bu yol ile amaçlanan, Katılımcıların
eğitim öğrenimlerine ara vermeden tura katılabilmelerini sağlamaktır.

Bu sayede katılımcılar, 18 Mart Şehitleri Anma Gününün anlamı ve o
maneviyatı ilginç bir perspektiften -bisikletle Gelibolu yarımadasının
tamamını gezerek- görme fırsatı yakalarken, derslerinden de geri
kalmayacaklardır.

en az 10 kişi olacak bir katılım belirledik, katılmak isteyen
katılımcılara, yol ve konaklama masraflarında
kullanmaları üzere harcırah talebinde de bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz.

Katılmak isteyenlerden, kullanmakta olduğum face1tr@gmail.com adresime
Çanakkale turu başlıklı mesaj atarak, bendenize ulaşmalarını rica
ederim.