16 Temmuz 2 Kişi Batum'dan Samsun'a

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İsa Öcel

Eyvallah İsa artık bu tur böyle idare edicem. Aldığım elcikleri çok beğenmedim artık tur dönüşü, o elcikleri takıp üzerine gidon bandı sararım. Bu şekilde de gayet kullanışlı olacak gibi duruyor.

@Çağatay Çağlar

Eyvallah Çağatay, tam takım hazırladık birçok şeyi, geriye artık sadece pedallamak kalıyor :)

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamer hayırlı yolculuklar, kazasız belasız tamamlarsınız inşallah, rotada belirttiğiniz km`ler var, bazen rüzgardan bazen rampalardan km yapmak çok güçleşiyor, bu gibi durumlarda çok zorlamayın ertesi gün acısı çıkabilir.
Gidon da çok güzel olmuş, silikonlu gidon bandıyla da sararsan yeme de yanında yat olur :) sanırım bu tur böyle kullanacaksın.

Tepki
27
Merhaba arkadaşlar gideceğiniz yerler çok ama çok güzel.Gerçi bu yazdıklarımı göremeyeceksiniz yola çıktığınız için ama kalacağınız yerlerde muhakkak internete gireceğinizi umut ediyorum.Ben bu yıl bahar ayında Zonguldak-Rize arasını arabayla gezerek gittim.Size bir kaç bilgi vermek isterim.Biz Uzungöl'e gece varmştık yolun son km'leri oldukça dikti. 180derece dönen virajlar mevcut.Sümela manastrı yolu harika doğası yeter oraya gitmek için :) ama sümela manastırına yaklaştıkça toprak yola dönüşüyor ufak derelerin içinden geçiyorsunuz öyle su seviyesi çok yüksek değil 4-5cm kadardır.Belki ben baharda gittim diye su seviyeleri yüksek olabilir.Manastır ufak zaten bir çırpıda gezersiniz ama yol boyunca dereler doğa çok güzel.Bide Ordu-Ünye arası Türkiyenin en uzun tüneli 3825 m olan tüneller var.Haritanızı inceledim tünelden geçeceğiniz gözüküyor.Acaba bir bilginiz varmı bisikletle geçişe izin veriyorlar mı? izin vermiyorlarsa eski sahil yolu olan bolamandan dolaşmanız gerekir.O yolda 1 geliş 1 gidiştir ve doğası çok harikadır.Eğer bilginiz yoksa tünel hakkında bir an önce öğrenin geri dönmek zorunda kalmayın.Size iyi yolculuklar kazasız belasız dönersiniz umarım.

Yılmaz C. SEZEN

Aktif Üye
Tepki
59
Dün siteye giriş yapamadıkları için yola çıkış haberlerini benim vermemi istediler. Dün akşam PAB Samsun ekibinden 2 arkadaşımla birlikte Tamer'le buluşup 9'da Tokat'dan gelen Emre Aslan arkadaşımızı otogarda karşıladık ve hep beraber Atakum'a inip bir şeyler atıştırdıktan sonra sahil turu attık.
http://i1251.photobucket.com/albums/hh548/yoldas553/150720122994.jpg

Meraklı bakışlar ardında turlarken yanımıza gelip nereden geliyorsunuz ? nereye gidiyorsunuz ? gibi sorular yönelten vatandaşlarımıza turu özet geçtiğimizde suratlarında ki o ifadeyi görmenizi çok isterdim. :) Hiç akıllarına gelmeyen, imkansız gibi gördükleri bu işi başarabilecek kişileri gördüklerinde ilk başta şaşkınlık ifadesi sonrasında ise övgü bakışları oluşmuştu gözlerinde :)

Otogarda beklerken bir kaç hatıra fotoğrafı çektirmeyide ihmal etmedik :)
Soldan, sağa : Murat Can METE,Emre ASLAN,Yılmaz Civan SEZEN,Tamer KAMIŞLI,Samet BEDER
http://i1251.photobucket.com/albums/hh548/yoldas553/2012-07-15-090.jpg

işte Batum Samsun arası pedallayacak iki kafadar ( bu arada daha ilk defa yüz yüze karşılaştıklarını öğrenince çok şaşırdım ) :)
Emre ASLAN(Tokat) ve Tamer KAMIŞLI(Samsun)
http://i1251.photobucket.com/albums/hh548/yoldas553/2012-07-15-091.jpg

Otogarda beklerken firma yazıhanesinden gelecek otobüsün markasını öğreniyoruz. Travego geleceğini duyunca seviniyoruz, çünkü bisikletleri rahat yerleştirmemiz için bagajların büyük olması gerekiyor ve travegoların bagajlarıda yeteri büyüklükte.
Fakat otobüs travego yerine tourismo gelince hayaller suya düşüyor. Diğer türlü sadece ön tekeri bile sökmeden yerleştireceğimiz bisikletleri şimdi bu alçak otobüse nasıl yerleştirecektik?? Aklımıza gelen başımıza geliyor ve bi hışımla otobüsün yanında alıyoruz soluğu. öyle deniyoruz olmuyor, böyle deniyoruz olmuyor. Biz deniyoruz çünkü bisikletleri gören muavinin abdesti kaçtı hiç ilgilenmedi bile. Hemen çabucak bisikletleri sökmeye başlıyoruz. Ön teker, sele borusu, heybe filan derken otobüs şöförü geliyor başımıza. Birde ona laf anlatmaya uğraşıyoruz... Biraz laf salatasından sonra sonunda bisikletleri yerleştirip rotadaşlarımızı otogardan gece 24.00'de uğurluyoruz.
http://i1251.photobucket.com/albums/hh548/yoldas553/160720123000.jpg

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
914
Bisiklet
Focus
Arkadaşlar bugün ayder yolculuklarını tamamladılar , ben eşlik edemedim malesef . Her zaman internete girecek zamanları olmuyor , şu anda büyük ihtimalle çayelinde dinlenmeye çekilmişlerdir , umarım turlarının kalan kısmı sorunsuz olarak tamamlanır .

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar tur bitti, şuan Samsun'da evimdeyim :) Hayatımın en güzel deneyimlerinden biriydi gerçekten, anlatılacak yazılacak o kadar çok şey var ki. En kısa zamanda makaleyi yazmayı umuyorum.

Şöyle bir bonus koyalım :)

http://img84.imageshack.us/img84/5259/batumd.jpg

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
kardeşim tüm fotolarını bekliyoruz...

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@bülent samsunlu

Umarım en kısa zamanda onlarda gelicek :) Şuan evde 3 bisikletçi misafirim var, dediğim gibi hayatımın en güzel deneyimlerinden biriydi. İlk boşlukta makaleyi yazıp fotoğrafları eklicem :)

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
Tamer bu turdan kitap çıkarır , makale ne ki :) bende bekliyorum bakalım. Bisikletliler isveçliler birde emre abi galiba.

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İsa Öcel

İltifat için teşekkürler İsa :) Bisikletliler Hollandalılar ve Emre abi :) İsveçliler başka evde :)