1500 liraya ne alınabilir? Şehir bisikleti, belki dağ...

Tepki
2
merhaba,

öncelikle söyleyim 1500lira nakit param var, bundan daha üste çıkamam, az daha koy şunu alları değerlendiremeyeceğim maalesef :)

aklım hep şehir bisikletinde, kaldırımdan inerken vs sorun olur mu diye araştırdım çoğu kişi birşey olmaz diyor, zaten altımdakinin şehir bisikleti olduğunu bilerek kullanacağım.

gelelim seçtiklerime;

öncelikli istediğim sedona 300 classic, şu çamurluklu bagajı olan model
2014 modeli daha ucuza var, 2015 modeli de piyasada yok :(

2015 model 300 sport var, çamurluksuz olan
yağmurda kullanırken işe falan giderken sırtım hep çamur oluyordu, ve eşya taşırken bagajı olmaması sorun.
gerçi sonradan takılabilir ama üzerinde takılı gelmesini tercih etmem nedeniyle 300 classic daha çok ilgimi çekiyor

carraro 804 elite man güzel, fakat çok ağır olduğu ile ilgili forumda konusunu buldum, 17kg o_o
gerçi sedonanın ağırlığı yazmıyor ama 17kg olacağını sanmıyorum.

sedona gusto var çok şık ve klasik, 1400lira ve piyasada yok.
ön amortisör de yok, konforlu geleceğini sanmıyorum pek, malum ülkemiz yolları kaymak gibi değil.

mtb'de ise 2015 sedona 710 piyasa da yok, sahi bunlar neden piyasada yok ?
2014 710lar da olabilir ama 26" ve mtb, değişiklik yapmak istiyorum.

önerileriniz nelerdir, aradığım gibi satan var mı yalova ve istanbuldan

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Scudo

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
Carraro sportive serisini etrafımda epeyce görüyorum kullananlar memnun ancak donanım ve görsellik olarak sizin biraz çemberi daraltmanız lazım, ayrıca belirttiğiniz tutara ekimpanlarınızı da dahil etmeniz daha uygun olur

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Ön amortisörler üst seviye değilse konfor açısından çok iyi olmuyor, ön lastiğin basıncını biraz indirip yumuşatmak daha etkili bence. Sizin gibi bisiklet bulamayıp mecburen amortisörlü almıştım, amortusörü hiç açmıyorum, bence gereksiz. Kaldırımdan inip çıkmada bir sorun olmuyor, tek fark MTB varken daha süratli gelip atlama yapabiliyordum.

Yaptığınız km çok değilse ve Yalova genelde düz bir yerse bisikletin birkaç kg ağır olması çok önemli olmaz. Hollanda bisikleti diye bilinen modellerden bakabilirsiniz, ömürlük aletler.

Pek çok markanın 2015 modelleri henüz bayilere ulaşmadı, Mart ortasını falan bekleyin.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet-E ve gok

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Sizin yerinizde olsam Alman vsf fahrradmanufaktur alırdım.Özellikle cromoly çelik kadrosu olmasına özen gösteririm.Aluminyum,carbon bisiklete de biniyorum.Fakat çelik kadronun yerini bana göre tutmuyor.Nedenine gelince çok sağlam,eşya taşımaya elverişli kadrosu,modifiyeye açık, Dünya turu bile yapabilirsin.Özellikle kadroda pivot deliklerinin yanısıra ön maşada da pivot delikleri mevcut. Bisiklette aranılan en önemli özellikler pivot bagaj delikleri,bagaj takmaktır.Aksesuarlı bisiklet zaten ağır olur.

Tepki
2
uzun araştırmalarım sonucu sedona 300 city alacağım
en çok içime sinen o oldu
2014 modeli ucuza piyasada var ama ben 2015 modelini alacağım.

Sedonaya mail attım, 10 gün içersinde satışta olacağını söylediler, bekliyorum.

Daha önce hiç şehir bisikleti kullanmadım bu anlamda, bakalım nasıl olacak, seçimimden pişman olmam umarım.

sedona 820 2014 model aklımı çelmiyor değil hala

henesa

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Sedona
@Doğan YILMAZ sedona 300 alacağım demişsiniz.Aldınız mı ? Bende düşünüyorum tavsiye eder misiniz?