1500 kilometrelik tura çıkarken yanımıza neler alınmalı?

Tepki
769
Bisiklet
Cube
Herkese Merhaba.
Emre ile 15-20 gün sürmesini öngördüğüm bir tura çıkıyoruz. Tur, Bergamadan başlayıp sırasıyla İzmir-Kuşadası-Didim-Bodrum-Marmaris-Fethiye-Kaş-Antalya-Burdur(Salda)-Denizli-Manisa ve Bergama şeklinde gerçekleşicek son anda bir çılgınlık olmazsa Toplamda 1500kilometreyi bulacak gibi gözüküyor. Bende Bisiklet ile uzun tura çıkarken neler alıyorum bunlardan bahsettim sizlerinde uzun tur hazırlıklarınızda fikir vermesi için.İyi seyirler

Acil yardım seti, tuvalet kağıdı, tava, mangal teli, ve ayakkabı bu videoda yok onlar kalbimde :D

Scudo

bacobaba39

Daimi Üye
Tepki
192
İsim
Barış
Annelerimiz görmesin videoyu çabuk kazakları tekrar ütüle ve düzgün katla:) takipteyim

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
aviary-image-1497112845062.jpeg
Benim kafadasin. Kanal slogani tam benlik :D basarilar

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam o matı sermenle sermemen arasında bi fark olacağını sanmıyorum :D
Arkadaşınızın yaptığı şey güzel olmuş, söyleyin de işi ticarete döksün :D
Decathlona da baya para kazandırmışsın bu arada :D Ocak nerde ocak ne yiyecen, iki tane sabun al yetmez tek sabun :D

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok güzel! devamını bekliyoruz.
Dinamo şarj aletinini ayrıntılı fotolarını ve teknik detaylarını paylaşırmısın.
Bende "Deli Emin" i aratmaycak bir arkadaşıma yaptırdım benzer bir şarj aleti soğutucu koymadığı için ilk 10 dk. Sonra sarj etmiyor.

can.bike

Üye
Tepki
53
İsim
Can Y.
Bisiklet
Mosso
Çok bilgilendirici olmuş. Teşekkürler.

Migel

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
Gereksiz pek bir şey almamışsın.Ben turlarda genellikle senin hazırlığına göre daha az kıyafet alıp,onun yerine yiyecek taşıyorum.Bu havalarda uyku tulumuna ihtiyacın olmaz.Geceleri serin olur ise aldığın kazaklardan bir tanesi giyip yatabilirsin.Ben yastık da almıyorum =)Bisikletini alabiliyorsan geceleri çadırın içine almanı tavsiye ederim.Uzun turlarda enerji ihtiyacı için sadece powerbank e güvenmek bence yanlış.Bunlar boşaldığında doldurmak için sabit durduğun her yerde priz arayacaksın.Onun yerine bir adet powerbank ve güneş paneli ile hem daha hafif hem hiçbir yere bağlı kalmadan enerji ihtiyacını halledersin.Bu ürünler bizim için çok önemli.Pedallarken çantana as o arada şarj etsin.Geceye girerken tüm cihazların tam şarjlı powerbank ise acil şeyler için gece hazır olmuş oluyor.Ayrıca şarj için priz ihtiyacın ortadan kalkıyor.Deniz kenarında eğlenirken de şarj edebiliyorsun =)İstersen resimdeki ürünü sana yollayabilirim.Turunda kullandıktan sonra geri yollarsın bana ;)Şimdiden güzel bir tur dilerim.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Migel ürün ile ilgili link atabilirmisiniz? Yada ismi ?özellikleri ? Teşekkürler .

Migel

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
Migel
Bisiklet
KTM
Xiaomi mi5 kullanıyorum.3000 mah.Sıfırdan hiç denemedim.Fakat güneşin durumuna göre 1.5 saati geçer gibi durmuyor.Çift usb çıkışı var zaten.%50 den 30-45 dk gibi çıkıyor full şarja.Tamamen aldığı güneşe bağlı.Söyle hesaplarsak 3000 mah batarya 10,8 watt yapıyor.Güneş paneli en iyi durumda 20 watt çıkış verebiliyor.Yani öğlen saati teoride 2 adet 3000 mah telefonu 1 saatte full şarj edebilir.Pratikte tabiki daha az olur ;)Gündüz saatte ortalama 10 watt veriyro gibi hesaplayabilirsiniz.Bir günde 60 wattan fazla kazanç elde edebilirsiniz.