150 mm QR Maşaya ihtiyacım var ?

Gökhan Hayırlı

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Geotech
150 mm QR Maşaya ihtiyacım var.bir türlü işin içinden çıkamıyorum almışken iyisi olsun diyorum çokta fazla seçenek bulamadım olanlarda hangisini alayım karar veremiyorum.yardımcı olursanız sevinirim...

Scudo

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Gökhan kardeşim. Arazide , zorlu şartlarda, az bakım gerektiren , sağlam ve çok iyi çalışan sorunsuz bir sistem istiyorsan kesinlikle FOX ( rlc 100) al derim. Ben kullanıyorum ve çooooook memnunum.

Ama daha hafif olsun , sağlam olsun , çok fazla zorlamayacağım diyorsan , ki sen bunu demessin o zaman git RockShok SID serilerine bak derim :)

Sungur Çağırgan

Forum Demirbaşı
Tepki
155
Bisiklet
Corratec
hesaplı bişeyler arıyorsan
topgun marka karbon maşa var elimde
100mm esneme rebaund ve sertlik 18 cm şaft borusu
fiyat 150 tl
QR 150 mm ama istenirse adaptör ile birlkte normal göbekle de kullanılabilir
adaptörleri de yanında verilecektir.

Gökhan Hayırlı

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Geotech
teşekkürler ben daha iyi bişeyler arıyorum almışken bi kere alayım...

ali can çalış

Daimi Üye
Tepki
163
ben kendime geçen hafta bu maşayı aldım 2010 Fox 32 F100 RLC 15QR 1 1/8 FIT White, eğer benim kadroya uymazsa, istersen sana satabilirim. maşa sıfır ve 500 usd'a vermeyi düşünüyorum.

Gökhan Hayırlı

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Geotech
Arkadaşım sen bir dene bende araştırayım olmazsa sana, konuşuruz...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ya arkadaşlar okumanız mı yok yoksa anlamıyor musunuz acaba :D Herkes 100mm maşalarını satmaya çalışmış ya da o şekilde tavsiye de bulunmuş ama arkadaş 150mm çalışan amortisör arıyor... Biri de boxxer diye sallamış ordan hemen...

Sevgili dostum şuanda piyasada genelde 140mm ve 160mm maşalar yoğunlukta aftermarket olarak. 150mm seri üretimi olan sadece Rock SHox Revelation ve Marzocchi 55 var...

Fakat Marzocchi 55 yüksek olan ağırlığı ve daha sert koşullara uygunluğu ile genelde slopstyle serbest sürücülerinin tercih ettiği bir model...

Revelation ise daha çok enduro ve lite all mountan tarzlarına hitap eden havalı çalıması ile 1.7 - 1.8 kg arası ağırlığı ve çalışma kalitesi ile işinize en çok yaraacak amortisördür...

140mm lik fox ların yağ kaçırma sorunları ve ağırlıkları, 160mm olanların ise sadece 20mm mil ile satışa sunulmaları sebebi ile arama kriterlerinizin dışında kalmaktadır...

Benim tavsiyem kendiminde kullandığım revelation modelleridir... EMin olun memnun kalırsınız...

Bu arada fox mu rock shox mu ile ilgili bir yazımdan da alıntı yapıyorum aşağıya okuyabilirsiniz...

@Hasan Çağri

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ve forumda revelation xx satan uğur abi var istediğini sanırım fazlası ile karşılayabilecek maşa..:)
hatta linkinide atayımda tam olsun..:)
fiyatı bence makul..iyi bir maşa arıyorsan şimdilik tavsiyem bu olabilir.

ahanda linki..:)..: (link)

Gökhan Hayırlı

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar 150 mm çalışan maşa aramıyorum 150 mm mil uzunluğuna uyacak maşa arıyorum jant setim Shimano WH-M778 Center Lock Tubeless wheelset 15 mm ...
(link)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Gökhan Hayırlı

O zaman bir çok maşanın 15mm (150mm değil) milli maşa arıyorum yazmak lazımdı sanırım :D

FOX f serisii Rock Shox SID ve Reba serisinin 15mm olanları mevcut ama şöyle bir durum var Rock Shox maşalarınkileri Türkiye de bulmanız zor. Fox bulabilirsiniz Aslı bisiklette...

Benim tercihim daha konforlu ve uzun ömürlü kullanım için RS dan yana olurdu yurt dışı imkanınız var ise.

Gökhan Hayırlı

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Geotech
150 mm QR Maşaya ihtiyacım var derken QR ile uzunluğu kastetmek istedim ama bir sıfır fazla yazmışım acemelik diyelim :) yurt dışı imkanlarım da var bakıyorum yurt içinde de almış arkadaşlar olupta satmayı düşünenler olursada ilgileniyorum... teşekkürler...

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Aradiginiz masa 15 mm sokma milli olacak degil mi? Bu durumda 15 mm degeri sokma milinin uzunlugu degil capi, masa da QR olmuyor haliyle, adi ustunde sokma milli oluyor:) Fox'un QR15 demesi olaylari bu hallere sokuyor iste.

Gökhan Hayırlı

Daimi Üye
Tepki
45
Bisiklet
Geotech
evet sonuna kadar haklısın bende bilerek almamıştım o jant setini görünce aklayamadım ne olduğunu öğreniyoruz yavaş yavaş :)